Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, VIVA! 18/2016
Fot. Robert Wolański
O tym się mówi!

Najpiękniejsze śluby polskiego show-biznesu

Poznaj historie ich miłości

Aleksandra Frankowska 8 maja 2024 15:27
Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, VIVA! 18/2016
Fot. Robert Wolański

Najpierw on oświadczył się jej albo… na odwrót. Potem powiedzieli sobie „tak”. W Grecji, na dalekim Key West, w Polsce w malowniczym dworku czy stadninie koni. Były śluby spontaniczne i śluby niespodzianki. Dziś nasi bohaterowie idą przez życie we dwoje. Jak mówił ksiądz Tischner: „Miłość nadaje życiu sens. Wszyscy jej szukamy i ona nas szuka…”.

Karolina Pisarek-Salla i Roger Salla

Karolina Pisarek, Roger Salla, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Szymon Boczek

To były ekspresowe zaręczyny, bo już po miesiącu znajomości. Roger poprosił Karolinę o rękę na Malediwach w sierpniu 2021 roku podczas romantycznej kolacji. Kiedy uklęknął, wyświetlił się napis: „WILL YOU MARRY ME?”. Niespełna rok później, 10 czerwca 2022 roku, para była już po ślubie (przygotowania do niego relacjonował „Dzień dobry TVN”). W tym wyjątkowym dniu Karolina olśniewała w białej sukni z trenem. Ceremonia w stylu glamour odbyła się w luksusowym kompleksie Pałac i Folwark Łochów. Ślubu udzielał im pastor. Modelka i biznesmen poznali się w klubie sportowym, gdzie ona trenowała tajski boks.

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki

Przez kilka lat byli przyjaciółmi. Zawsze dla siebie serdeczni, oddani. „Im bardziej poznawałem Kasię – wyznał Marcin – tym mocniej byłem pewien, że to jest ta kobieta, na którą czekałem tyle lat!”.  Oświadczył się jej podczas romantycznego spaceru po plaży na Helu. Na ślubie Kasia zachwycała w sukni ozdobionej etnicznymi motywami meandrów, haftowanymi perłami. Ten sam ornament pojawił się na obrączkach. 19 czerwca tego roku para będzie świętować 15. rocznicę ślubu. Oczywiście w ukochanej Grecji – ich małym raju na ziemi i azylu.

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki, VIVA!, czerwiec 2009
Fot. Michał Dembiński

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooijens

Ta historia to dowód na moc miłości. Rinke leżał w szpitalu. Bardzo chory, bez kontaktu. Joanna wiedziała, że jest potrzebna jakaś nadludzka, metafizyczna siła, która go z tego podniesie. „Słuchaj, ty musisz wyzdrowieć, bo ja cię potrzebuję na drugą połowę życia i chcę wyjść za ciebie za mąż”, powiedziała. Stał się cud! „I on wstał, i wyzdrowiał”, wspominała. Goście dowiedzieli się o ślubie 24 godziny przed ceremonią. Na początku października 2020 roku dyrektorka kreatywna marki La Mania i producent najpierw wzięli ślub cywilny w Warszawie, w swoim domu w Konstancinie, a potem zaprosili grupę przyjaciół, najbliższych, którzy towarzyszyli im przez ostatnie lata, na swoje „wielkie greckie wesele”.

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens, VIVA! 23/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Marcela i Michał Koterscy

To miał być ślub niespodzianka. Tyle że… dla Marceli również. Na szczęście pomysł Michała padł, bo przecież panna młoda MUSI mieć wymarzoną suknię. I tak 14 stycznia tego roku na Instagramach pary ukazało się zdjęcie zrobione na Key West, na którym widać na ich palcach złote obrączki. Jak relacjonowali w VIVIE!, był ocean, plaża, słońce, urzędniczka czeskiego pochodzenia, która mówiła po polsku. Jako drużba wystąpił ich sześcioletni syn Frysio. Aktor i modelka byli ze sobą od siedmiu lat, ale długo sobie wmawiali, że można być razem i mieszkać osobno. „Oszukiwaliśmy się”, przyznał Michał. „Od dawna marzyłem, żebyśmy z Marcelą wzięli ślub i stworzyli prawdziwą rodzinę”.

Fot. Łukasz Kuś

Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko

O romantycznym ślubie Karoliny i Piotra donosiły wszystkie media. Pobrali się 13 września 2008 roku, tuż po swoim powrocie z Waszyngtonu, gdzie Piotr był korespondentem TVP. Rok wcześniej na świat przyszedł ich syn Konstanty. Uroczystość miała niezwykłą oprawę. Zorganizowano ją na łąkach w stadninie rodziców Karoliny w Gałkowie na Mazurach.

A nic nie wskazywało na to, że połączy ich miłość, bo przez pierwsze dwa miesiące znajomości dochodziło między nimi do karczemnych awantur (ona była jego trenerką jazdy konnej). Głębokie uczucie spadło na nich jak grom z jasnego nieba.

Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko
Fot. TOMASZ RADZIK/EAST NEWS

Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski

Spotkali się i pokochali, gdy Małgorzata, piękna, popularna, samodzielna, już zwątpiła w miłość. Wtedy pojawił się on. Oświadczył się Małgosi w Rzymie na placu Świętego Piotra. Na ślubnym kobiercu stanęli 30 sierpnia 2008 roku. Powiedzieli sobie „tak” w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Choć niechętnie opowiadają o swoim prywatnym życiu, Małgorzata w każdą rocznicę ślubu wrzuca na media społecznościowe zdjęcia z uroczystości zaślubin.

Małgorzata Kożuchowska, Bartek Wróblewski, VIVA! 18/2008
Fot. Piotr Porebsky

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach

Ślub jedynaczki byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z Kubą Badachem był medialnym i towarzyskim wydarzeniem.

22 września 2012 roku przed Katedrą Polową Wojska Polskiego w Warszawie zebrały się tłumy. Ona w oryginalnej sukni od Sabriny Pilewicz, uszytej z ponad 12 metrów wyszywanej kryształami Swarovskiego jedwabnej tafty, prezentowała się zjawiskowo. On w eleganckim ciemnym smokingu też zadawał szyku. Dziennikarka i muzyk poznali się przypadkiem w siedzibie Radia ZET. Zaiskrzyło. Oli zdarza się pisać teksty dla Kuby. „Jesteśmy bardzo kompatybilni. Ja gotuję, a Kuba sprząta”, wyznała w jednym z wywiadów.

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach
Fot. ZUZA KRAJEWSKA & BARTEK WIECZOREK

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

„Wierzyłam w to, że on będzie moim mężczyzną”, wyznała Natasza, wracając do chwili, gdy zobaczyła przyszłego męża pierwszy raz. Był wtedy uznanym charyzmatycznym reżyserem i choreografem. Ona zaledwie nastoletnią aspirującą aktorką musicalową. Od 23 lat tworzą zgrany duet na scenie i w życiu prywatnym. Janusz oświadczał się ukochanej dwa razy: na wakacjach we Florencji i rok później. Pobrali się 16 sierpnia 2008 roku. To była najbardziej tajemnicza ceremonia. Bez kamer i paparazzich. Odbyła się tak, jak to sobie wymarzyli. We właśnie kupionym XIX-wiecznym dworku w Jajkowicach pod Grójcem. Tylko oni i ich najbliżsi. Piękne zdjęcia ze ślubu jako jedyna opublikowała VIVA! w grudniu tego samego roku. 

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 21/2008
Fot. Krzysztof Dubiel

TAGI #ślub

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.