Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP
O TYM JEST GŁOŚNO

Znamy reprezentanta Polski na Eurowizję! Rafał Brzozowski jedzie do Rotterdamu

Posłuchaj piosenki „The Ride”, którą wykona w Holandii

Konrad Szczęsny 12 marca 2021 10:01
Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Wszystko stało się jasne! Po tygodniach spekulacji w dzisiejszym wydaniu „Pytania na śniadanie” potwierdzono, że właśnie Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. 39-latek wykona w Rotterdamie utwór „The Ride” autorstwa szwedzkich producentów. Posłuchaj propozycji!

Rafał Brzozowski na Eurowizję 2021: rozważano kandydaturę Maryli Rodowicz i Alicji Szemplińskiej

Już w zeszłym tygodniu w mediach została opublikowana informacja, że Telewizja Polska wskazała na reprezentanta właśnie prowadzącego „Jaka to melodia?”. Według spekulacji, Rafał Brzozowski w Holandii wykonać miał szybki, popowy utwór, który kojarzy się z latami 80. i twórczością m.in. Duy Lipy. 

Jakie kandydatury jeszcze rozważano? Podobno propozycję wyjazdu do Rotterdamu złożono Maryli Rodowicz. Królowa polskiej piosenki miała jednak odmówić. Fani Eurowizji mieli nadzieję, że drugą szansę otrzyma Alicja Szemplińska. Młodziutka wokalistka z Ciechanowa wygrała zeszłoroczne preselekcje w ramach „Szansy na sukces” i miała w Holandii wykonać balladę „Empires”. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa konkurs anulowano...

Ostatecznie spekulacje sprzed tygodnia okazały się prawdą. Polskim reprezentantem został Rafał Brzozowski. W Rotterdamie wykona utwór „The Ride” - szybką, popową piosenkę, przywodzącą na myśl twórczość takich artystów, jak Dua Lipa, The Weekend czy ATC. Do kompozycji nakręcono teledysk w warszawskim Muzeum Neonów. Widoczne są w nim napisy i symbole, kojarzące się z Polską. Na Eurowizji wystąpi po prostu jako Rafał.

Utwór „The Ride” został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson i Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie!

Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

Rafał Brzozowski - The Ride. Tekst piosenki

Poniżej możesz zapoznać się z tekstem piosenki „The Ride”, która będzie reprezentowała Polskę w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Pierwsza zwrotka:

Lights, beating down a rainy street

All the faces that I meet,

tell me I’m wrong

Bright, starin’ at the the neon signs

Makin’ up a storyline

Got to hold on

(I’m) not lost, even in the dead of night

I can make it out alright

Just let me go

Yeah I, I will make it through somehow

Let me figure out what is in and out...

 

Refren:

So baby hold on for the ride of your life

High above ground, livin’ it loud

I’m gonna take it to the end of the line,

Takin’ the fight, make it alright

It doesn’t matter if I stumble and fall

I’ll make it through,

I’ll never touch the ground

So baby hold on for the ride your of life

Hold on real tight, make it alright

 

Druga zwrotka:

Heart, I will give my heart and soul

I am going for the gold

No holding back

I’m gonna rise,

High up in the atmosphere,

I ain’t got no time to fear

Follow my tracks

Not lost, following the neon lights

Shooting’ through the summer skies

Just let me go

Yeah I, I will make it through somehow

Let me figure out what is in and out...

 

I’m gonna take

on the world tonight

Not gonna ask

Gonna take what’s mine

So hold on tight

Baby let’s get high

High above the ground

Bright, starin’ at the the neon signs

Let me figure out what is in and out...

 

Rafał Brzozowski, The Ride, okładka
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Okładka singla „The Ride” Rafała Brzozowskiego

Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Kim jest Rafał Brzozowski? Wiek, The Voice of Poland, Jaka to melodia?, Eurowizja Junior

Przyszedł na świat 8. czerwca 1981 roku w Warszawie. Wychowywał się natomiast i dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim. W jego życiu muzyka przeplatała się ze sportem. Bo choć zaczął naukę gry na pianinie i gitarze w wieku 10. lat, ostatecznie ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i został tym samym nauczycielem. Później rozpoczął karierę sportową. Brał m.in. udział w Akademickich Mistrzostwach Polskich w zapasach. Niestety, jego plany pokrzyżowała kontuzja kręgosłupa.

Pierwsze profesjonalne kroki w świecie muzyki zaczął stawiać, gdy miał 21 lat. Wziął wówczas udział w nagraniach programu „Szansa na sukces”. Otrzymał wyróżnienie. Później śpiewał w zespołach Emigranci oraz Mono. Szerszej publiczności dał się poznać jesienią 2011 roku. Wówczas wziął udział w pierwszej polskiej edycji „The Voice of Poland”. Rafał Brzozowski trafił do drużyny Andrzeja Piasecznego. Odpadł tuż przed finałem. 

Rok później wydał hitowy singiel „Tak blisko”, który podbił serca Polaków i... listy przebojów. Jego kolejne albumy osiągnęły w Polsce status złota oraz platyny. Widzowie pokochali go najpierw jako prowadzącego „Koło fortuny”, później zaś jako gospodarza teleturnieju „Jaka to melodia?”. W 2020 roku był jednym z trzech prowadzących Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w Polsce! Natomiast trzy lata wcześniej, w 2017 roku, brał udział w polskich preselekcjach do konkursu z piosenką „Sky over Europe”. Zajął wówczas 2. miejsce.

Poza muzyką i sportem, 39-latek interesuje się również lotnictwem. Posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacji. W wolnym czasie uwielbia latać nad Europą!  

Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?