Sylwia Grzeszczak, Viva! 17/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
RODZEŃSTWO GWIAZD

Łączy ich wrażliwość, w dzieciństwie często się kłócili. Dziś brat jest opoką dla Sylwii Grzeszczak

Łączy ich silna więź...

Konrad Szczęsny 15 września 2023 16:46
Sylwia Grzeszczak, Viva! 17/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Niezwykle silna i utalentowana. Na sukces pracowała od najmłodszych lat. Sylwia Grzeszczak nie ukrywa, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Ale początki jej kariery za sprawą ludzi, którzy z nią współpracowali, były niezwykle trudne, wręcz traumatyczne. Dziś nie ogląda się za siebie. Wie, że ma wokół osoby, na które zawsze może liczyć. Jedną z nich jest jej brat. Mateusz Grzeszczak jest o cztery lata starszy od sławnej siostry. Co wiemy o ich relacji?

Mateusz Grzeszczak jest starszym bratem Sylwii Grzeszczak. Dzielą pasję do lotnictwa

Mimo że jej hity takie jak „Małe rzeczy”, „Księżniczka” czy „Tamta dziewczyna” znają wszyscy, ona nigdy nie pławiła się w blichtrze sławy. Ceniła domowe zacisze, rodzinę. Jak sama podkreśla, dużo zawdzięcza mężowi. Marcin „Liber” Piotrowski wprowadził ją w świat bezwzględnego show-biznesu, wiele nauczył. W końcu weszła w to środowisko jeszcze jako nastolatka...

Ale popularność nie sprawiła, że woda sodowa uderzyła jej do głowy. Może dlatego, że zapracowała na nią w pocie czoła, od dziecka zdobywając staranne wykształcenie muzyczne. I mogła liczyć na wsparcie najbliższych. Od niedawna Sylwia Grzeszczak uczy się latać – jak wynika z jej słów, rozpoczęła kurs pilotki. Ta szczególna pasja jest związana z jej tatą oraz bratem Mateuszem, który również chciał zostać pilotem.

Pamiętam, jak siedzieliśmy w hangarze i obserwowaliśmy na płycie lotniska tatę, który był mechanikiem samolotowym, tak samo jak jego ojciec. Jako dzieciaki spędzaliśmy mnóstwo czasu na lotnisku, co dawało mi już wtedy poczucie ogromnej wolności i budziło pragnienie, żeby dokądś polecieć. Myślę, że tego świra otrzymaliśmy w genach. Mój brachol namiętnie sklejał modele samolotów. Często całą rodziną, jak taka banda, wpadaliśmy do sklepu i masowo kupowaliśmy modele samolotów, które potem wszyscy sklejali. Zawsze to powtarzam, że gdybym nie była z zawodu pianistką, to byłabym po prostu pilotem”, zwierza się w rozmowie z Elżbietą Pawełek dla najnowszego wydania „VIVY!”.

Co jeszcze wiemy o Mateuszu Grzeszczaku?

Czytaj także: Córka ocaliła ją przed dojmującą samotnością. Sylwia Grzeszczak mówi wprost, że Bogna jest dla niej najważniejsza

Kim jest brat Sylwii Grzeszczak, Mateusz?

Jest o cztery lata starszy od Sylwii Grzeszczak, więc w tym roku skończył 38 lat. Pochodzi z Poznania i w tym mieście mieszka od chwili narodzin. We wrześniu 2020 roku zrobiło się o nim głośniej, ponieważ sławna siostra pokazała zdjęcia i nagrania z jego ślubu. Uroczystość była huczna. Tego dnia pan młody miał na sobie smoking, zaś jego wybranka białą suknię z góralskimi elementami – w takim klimacie zresztą została zorganizowana ceremonia.

Mój brat wziął góralski ślub. Ten mały brat, z którym tłukłam się pół życia dziś jest moim przyjacielem, to z nim spędzam w trasie wiele godzin jest moim tour managerem. I parę takich tam życiowych fajnych historii 😀 ..właśnie został mężem wspaniałej kobiety :)!!! Szczęścia , miłości i najcudowniejszych chwil w życiu”, pisała wyraźnie wzruszona wokalistka w mediach społecznościowych. Jego żona ma na imię Justyna. Wiadomo, że w 2021 roku doczekali się dziecka.

Mateusz Grzeszczak jest tour menedżerem na trasach sławnej siostry. „Zresztą pracujemy ze sobą już od kilku dobrych lat i ogarniamy wszystko”, kwituje w rozmowie z Elżbietą Pawełek 34-latka.

Z kolei w innym wywiadzie stwierdziła wprost, że oboje są wrażliwcami. Co ciekawe, mimo że obecnie mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji, w dzieciństwie zdarzały im się często kłótnie i spory. Ale najwidoczniej waśnie już dawno poszły w niepamięć... Jak wraz z bratem udaje im się godzić życie prywatne z tym zawodowym oraz unikać zagrożeń show-biznesu?

„To właśnie to bezpieczeństwo, o którym mówiłam. Do tworzenia potrzebujesz osób tobie bliskich, osób, które cię wspierają, cokolwiek by się nie działo. Marcin zawsze wspierał mnie tekstowo i tak jest do tej pory. Zresztą robi to świetnie. Masę hitów powstało właśnie między nami i są śpiewane do dziś. Z bracholem z kolei pracujemy od kilku dobrych lat. Mateusz jest moim bratem, a oprócz tego tour managerem. Ogarnia wiele rzeczy dookoła”, wyznała w rozmowie z Radiem Eska w lipcu 2023 roku.

Co ciekawe, w serwisie Youtube można natknąć się na piosenkę, w której słyszymy głos Mateusza Grzeszczaka. Utwór ma tytuł „Wiem jak to jest” i został opublikowany ponad 10 lat temu.  Mężczyzna ma również profil na Instagramie, który obserwuje nieco ponad 600 osób.

Czytaj także: Sylwia Grzeszczak o ukochanym: „Zawsze był blisko mnie i mi pomagał. Pozwolił mi uwierzyć w siebie” 

Źrodło: Party.pl, Eska.pl, VIVA!

Brat Sylwii Grzeszczak, Mateusz Grzeszczak, ślub, wrzesień 2020 roku
Fot. Instagram @sylwia.grzeszczak.official

Brat Sylwii Grzeszczak, Mateusz Grzeszczak, ślub, wrzesień 2020 roku
Fot. Instagram @sylwia.grzeszczak.official

Brat Sylwii Grzeszczak, Mateusz Grzeszczak, ślub, wrzesień 2020 roku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.