Urszula Dudziak , Danuta Andersson - Dudziak, Dzień dobry TVN, listopad 2022
Fot. Wojciech Olkusnik/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Łączy je miłość do muzyki i pozytywne podejście do życia. Urszula Dudziak ma z siostrą wyjątkową więź! 

„To jest po prostu złoty człowiek, to jest święta Danusia”

Olga Figaszewska 30 października 2023 19:41
Urszula Dudziak , Danuta Andersson - Dudziak, Dzień dobry TVN, listopad 2022
Fot. Wojciech Olkusnik/Dzien Dobry TVN/East News

Urszula Dudziak to prawdziwa królowa polskiego jazzu. Miłość i pasję do muzyki dzieli z ukochaną siostrą. Danuta Andresson-Dudziak buduje swoje szczęście poza granicami kraju. Jak wyglądają ich rodzinne relacje? Co o swojej więzi panie mówiły w wywiadach? To siostra namówiła artystkę do udziału w jednym z popularnych muzycznych programów. 

Urszula Dudziak o relacji z siostrą. Łączy je wyjątkowa więź

Starszy brat Urszuli Dudziak – Leszek był perkusistą jazzowym, współpracował z Krzysztofem Komedą. Nie każdy wie, że artystka ma  także młodszą siostrę, z którą łączy ją wyjątkowa nic porozumienia. Jednak nie zawsze tak świetnie się dogadywały. W dzieciństwie trudno było im wypracować wspólny front. Z czasem wszystko się zmieniło i zostały najlepszymi przyjaciółkami. „My jesteśmy jakąś wyjątkową parą siostrzaną [...] Zawsze są jakieś tarcia, nieporozumienia, ale ja naprawdę jestem oddana mojej siostrze, bardzo ją cenię, kocham, to jest po prostu złoty człowiek, to jest święta Danusia”, zwierzała się Urszula Dudziak w rozmowie z Dzień Dobry TVN w 2022 roku.

Danuta Andresson-Dudziak na co dzień mieszka w Göteborgu w Szwecji. Z siostrą od zawsze łączyła ją pasja do muzyki. Nic dziwnego, bo w rodzinnym domu wychowywały się w miłości do sztuki. Mama powtarzała, że w każdym domu musi być pianino i biblioteka. Urszula Dudziak już jako mała dziewczynka uczyła się grać na akordeonie i pianinie, ale jazzem zainteresowała się dzięki Elli Fitzgerald. "Zaczęłam muzykowanie, gdy miałam cztery lata. Dostałam od rodziców na święta pod choinkę piękny klejnot – ośmiobasowy akordeon. Założyli mi go na ramiona, a ja zagrałam ze słuchu "Wśród nocnej ciszy". Tatuś powiedział wtedy do mamusi: "Gołąbeczku, chyba mamy zdolną córkę”, wspominała ikona jazzu w rozmowie z Trójką Polskim Radiem. Z kolei pani Danuta, w przeciwieństwie do rodzeństwa, nie związała swojej przyszłości ze sceną, choć obecnie wraz z aktywnie działa w lokalnym polonijnym chórze.  

Zobacz też: Stworzyła pierwszą telewizję śniadaniową w Polsce. Dla Halszki Wasilewskiej nie było tematów tabu

Urszula Dudziak , Danuta Andersson - Dudziak, Dzień dobry TVN, listopad 2022
Fot. Wojciech Olkusnik/Dzien Dobry TVN/East News

Urszula Dudziak , Danuta Andersson - Dudziak, Dzień dobry TVN, listopad 2022

Kim jest siostra Urszuli Dudziak?

Przez większość swojego życia zawodowo pracowała jako pielęgniarka. „Nie miałam takiej chęci jak Ula do śpiewania. Ona grała na pianinie, żyła tą muzyką”, opowiadała Danuta Andresson-Dudziak . Przez wiele lat siostry dzieliły tysiące kilometrów. Urszula Dudziak stacjonowała w Nowym Jorku, a pani Danuta w Szwecji. Ale ich więź wcale na tym nie ucierpiała. Zawsze miały stały kontakt i regularnie się widywały. W dodatku wokalistka zapraszała siostrę na swoje koncerty, wspólnie podróżowały, zwiedzały świat. To był wspaniały czas!  „Urszula zawsze była cudowną siostrą, zapraszała mnie na wszelkie podróże, jak miałam możliwość, jak były wakacje, zapraszała mnie na swoje trasy, poznałam świat przez nią”, opowiadała siostra artystki w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

W jednym z wywiadów wokalistka przyznała, że to Danusia namówiła ją na udział w programie Bitwa na głosy. „Ona mieszka w Szwecji i znała ten program. Kiedy więc zadzwoniłam do niej i powiedziałam, że mam propozycję, to ona na to: “Ula, to jest genialny program!” Ponadto moje dwie córki Mika i Kasia, które wychowały się w Stanach, też go znały. Ja się bardzo cieszę, że wreszcie przywędrował też do nas”, zwierzała się w rozmowie z Faktem.

Siła sióstr jest wyjątkowa. Urszula Dudziak i Danuta Andresson-Dudziak mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Na profilu artystki od czasu do czasu możemy podziwiać wspólne kadry z siostrą. Nie da się przejść obojętnie obok ich energii. Łączy je ten sam uśmiech i pozytywne podejście do życia. Z tych kadrów bije radość!

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Sprawdź też: Krzysztof Materna dowiedział się o synu w wieku 68 lat. Kim jest jego nieślubne dziecko?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.