Raper Cooolio, "Celebrity Fight Night" Press Conference, 2011
Fot. MEGA / The Mega Agency / Forum
Pożegnanie

Nie żyje raper Coolio. Autor hitu Gangsta's Paradise miał 59 lat

Artysta odszedł przedwcześnie

Olga Figaszewska 29 września 2022 09:54
Raper Cooolio, "Celebrity Fight Night" Press Conference, 2011
Fot. MEGA / The Mega Agency / Forum

Fani na całym świecie pogrążeni są w żałobie. Nie żyje raper Coolio. Autor hitu Gangsta’s Paradise zmarł w wieku 59 lat. Muzyk odszedł w środę, 28 września. Co było przyczyną śmierci artysty?

Nie żyje raper Coolio. Miał 59 lat

Jak przekazały amerykańskie media, artysta został znaleziony nieprzytomny w domu swojego przyjaciela w Los Angeles. Nie udało się go uratować. Jarez Posey, menedżer rapera Coolio poinformował, że gwiazdor zmarł 28 września o godzinie 20.00 czasu wschodnioamerykańskiego.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci muzyka. Agent Coolio uważa, że gwiazdor mógł mieć atak serca. Tych informacji nie potwierdzono. Policja rozpoczęła dochodzenie i przeszukuje dom. Nie stwierdzono, by w śmierć artysty były zaangażowany osoby trzecie. 

Artis Leon Ivey Jr, bo tak nazywał się naprawdę Coolio, przyszedł na świat w 1963 roku. Zanim związał swoją ścieżkę z muzyką był strażakiem ochotnikiem. Pracował też jako kontroler bezpieczeństwa na lotnisku. Jego debiutancka płyta It Takes a Thief pojawiła się na rynku w 1994 roku. Rok później wypuścił singiel „Gangsta’s Paradise”, który nagrał we współpracy z L.V. Utwór przyniósł mu światową popularność i nagrodę Grammy. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Młodzi gniewni i stała się hitem. W teledysku do utworu pojawiła się Michelle Pfeiffer.  

Na jego koncie znajduje się osiem albumów studyjnych. Raper próbował swoich również jako aktor i producent. Osierocił sześcioro dzieci.   

Zobacz też: Ostatnie pożegnanie Franciszka Pieczki. Ujawniono datę i miejsce uroczystości

Raper Coolio nie żyje
Fot. MPI04 / Capital pictures / Forum

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?