Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM
O NIM SIĘ MÓWI

Wokalista Ich Troje skończył 50 lat, ale los go nie oszczędzał. Jak dziś wygląda życie Jacka Łągwy?

To on skomponował największe hity popularnej grupy

Gabriela Czernecka 12 października 2020 17:59
Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM

Zespół Ich Troje przyniósł mu ogromną popularność. To dzięki niemu powstały takie utwory jak Zawsze z Tobą chciałbym być czy Powiedz. I choć na scenie święcił triumfy, los nie szczędził mu przykrości. Niedawno Jacek Łągwa skończył 50 lat. Jak dziś wygląda i co robi wokalista Ich Troje? 

Życie Jacka Łągwy - kariera w Ich Troje

„A wszystko to... (bo ciebie kocham)”, „Zawsze z Tobą chciałbym być...”, „Powiedz” czy „Razem a jednak osobno” - m.in. te piosenki Ich Troje tworzył Jacek Łągwa. To on wraz z Michałem Wiśniewskim stoją za sukcesem zespołu. I choć najlepszy przyjaciel Michała Wiśniewskiego od wielu lat działał w jego cieniu to i tak udało mu się zdobyć wielką sympatię słuchaczy muzyki Ich Troje. Ich serca podbił talentem, ale i skromnością. W przeciwieństwie do Michała Wiśniewskiego od początku chronił prywatność w swojej rodziny. Od czasu świetności zespołu minęło ponad 20 lat, I choć nowe pokolenie zna piosenki Ich Troje to zespół nie jest już tak popularny jak kiedyś.

Ich Troje - Justyna Majkowska, Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski
Fot. M. Szymański/FORUM

Choć Jacek Łągwa na scenie poświęcił sukcesy to w jego życiu prywatnym nie działo się najlepiej. Przez lata był szczęśliwym mężem Doroty którą poznał mając zaledwie 19 lat od tamtej pory byli nierozłączni kropkę para doczekała się dwóch córek Marysi i Oli dla ukochanej Jacek Łągwa stworzył nawet piosenkę Ja tobą oddychać chce którą często śpiewał żonie podczas koncertu niestety Wspólne życie nie było im pisane. W 2007 roku po jednej z tras koncertowych po USA i Kanadzie Jacek Łągwa wrócił do rodziny okazało się że żona zostawiła go i związała się z innym mężczyzną. „Przez pierwsze dni po powrocie z USA szalałem z rozpaczy, nie byłem w stanie wykonać najprostszych czynności. Ciągle mam nadzieję, że to nie dzieje się naprawdę. Dorota, ja tobą oddychać chcę!”, mówił w jednym z wywiadów.

Małżeństwo pary rozpadło się ale Jacek Łągwa wówczas powtarzał: „Cały czas mam nadzieję, że to wszystko uda się poskładać do kupy, przez 19 lat naprawdę się kochaliśmy”. Mimo że wiódł medialne życie, nie chciał publicznego prania brudów i nie komentował więcej rozstania. „Wiem, że zostałem skrzywdzony, ale Dorota jest matką moich dzieci, którą zawsze kochałem. I ja nie zrobię jej mimo wszystko krzywdy! Mimo tego wszystkiego nie chcę wojny”, powiedział w jednym z wywiadów.

Jak teraz wygląda Jacek Łągwa?
Fot. ONS

W końcu jednak los się do niego uśmiechnął Jacek Łągwa poznał nową wybrankę serca, młodszą o szesnaście lat Karolinę Raj. „Nie wiem, czy to dużo, czy mało. Jestem przekonany, że definiuje nas znacznie więcej spraw niż metryka”, powiedział w rozmowie z Na Gorąco. Para poznała się przez przypadek, przez wspólnych znajomych.

Gdy wydawało się, że los się do niego odwrócił w jego życiu pojawiła się choroba. W 2008 roku muzyk skarżył się na powracające zawroty głowy. Okazało się, że ma krwiaka mózgu. „Zrobili tomografię i okazało się, że mam tętniaka wielkości fasoli. Od razu zabronili mi wstawania z łóżka. Nie mogłem nawet na nim siadać. A wcześniej przez tydzień zupełnie się nie oszczędzałem. Nawet na wódeczkę sobie poszedłem i imprezowałem do szóstej rano. Jak neurochirurdzy o tym usłyszeli, stwierdzili, że nie powinienem tego przeżyć. Powiedzieli, że już po pierwszym ataku powinienem być operowany. A to, że po dużej bani jeszcze żyłem, określali jako cud”, powiedział w rozmowie z Super Expressem. Przy łóżku muzyka nieustannie czuwała ukochana i najbliżsi. Z ich wsparciem, Jacek Łągwa doszedł do siebie.

Niestety, nad jego życiem znów pojawiły się czarne chmury. Muzyk stracił fortunę całego życia, popadł w bankructwo. W końcu udało mu się jednak odbić od dna i zacząć wszystko od nowa. Dziś jak sam mówi jest szczęśliwy: „Lubię wierzyć, że los mi sprzyja. Oczywiście moje życie nie jest samym pasmem sukcesów, popełniłem trochę błędów. Niemniej zdarzyło się w nim wiele dobrego. Jestem z kobietą, którą kocham, mam córki, które kocham, oraz pracę, którą kocham. I nie są to tylko słowa. Nie wyznaczam sobie celów. Całe życie planowałem i wiele postanowień legło w gruzach. Będzie, co ma być. To moje nowe motto życiowe”. 

Jacek Łągwa Ich troje
Fot. Bartosz Krupa/ East News

Źródło: Na Gorąco, Super Express, Fakt

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.