Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM
O NIM SIĘ MÓWI

Jacek Łągwa zmienił się nie do poznania.  Jak dziś wygląda życie wokalisty Ich Troje?

Problemy finansowe, rozwód… Los nie oszczędzał gwiazdora

Gabriela Czernecka 7 czerwca 2021 13:59
Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM

Zespół Ich Troje przyniósł mu ogromną popularność. To dzięki niemu powstały takie utwory, jak Zawsze z Tobą chciałbym być czyPowiedz. I choć na scenie święcił triumfy, los nie szczędził mu przykrości. Rok temu Jacek Łągwa skończył 50 lat, a kilka dni temu wystąpił na koncercie w Płocku. Wielu internautów go nie poznało. Jak dziś wygląda i co robi wokalista Ich Troje? 

Życie Jacka Łągwy - kariera w Ich Troje, rozwód, choroba

„A wszystko to... (bo ciebie kocham)”, „Zawsze z Tobą chciałbym być...”, „Powiedz” czy „Razem a jednak osobno” - m.in. te piosenki Ich Troje tworzył Jacek Łągwa. To on wraz z Michałem Wiśniewskim stoi za sukcesem zespołu. I choć najlepszy przyjaciel czerwonowłosego wokalisty od wielu lat działał w jego cieniu, to i tak udało mu się zdobyć wielką sympatię słuchaczy muzyki Ich Troje. Ich serca podbił talentem, ale i skromnością. W przeciwieństwie do Michała Wiśniewskiego od początku chronił prywatność swojej rodziny. Od czasu świetności zespołu minęło ponad 20 lat i choć nowe pokolenie zna piosenki Ich Troje, to zespół nie jest już tak popularny jak kiedyś.

Czytaj także: Po odejściu z Ich Troje życie Justyny Majkowskiej wygląda zupełnie inaczej... 

Ich Troje - Justyna Majkowska, Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski
Fot. M. Szymański/FORUM

Choć Jacek Łągwa na scenie święcił sukcesy, to w jego życiu prywatnym nie działo się najlepiej. Przez lata był szczęśliwym mężem Doroty, którą poznał mając zaledwie 19 lat. Od tamtej pory byli nierozłączni. Para doczekała się dwóch córek: Marysi i Oli. Dla ukochanej Jacek Łągwa stworzył nawet piosenkę Ja tobą oddychać chcę, którą często śpiewał żonie podczas koncertów. Niestety, wspólne życie nie było im pisane. W 2007 roku po jednej z tras koncertowych po USA i Kanadzie Jacek Łągwa wrócił do domu i okazało się, że żona zostawiła go i związała się z innym mężczyzną. „Przez pierwsze dni po powrocie z USA szalałem z rozpaczy, nie byłem w stanie wykonać najprostszych czynności. Ciągle mam nadzieję, że to nie dzieje się naprawdę. Dorota, ja tobą oddychać chcę!”, mówił w jednym z wywiadów.

Małżeństwo pary rozpadło się, ale Jacek Łągwa wówczas powtarzał: „Cały czas mam nadzieję, że to wszystko uda się poskładać do kupy, przez 19 lat naprawdę się kochaliśmy”. Mimo że wiódł medialne życie, nie chciał publicznego prania brudów i nie komentował więcej rozstania. „Wiem, że zostałem skrzywdzony, ale Dorota jest matką moich dzieci, którą zawsze kochałem. I ja nie zrobię jej mimo wszystko krzywdy! Mimo tego wszystkiego nie chcę wojny”, powiedział w jednej z rozmów.

W końcu jednak los się do niego uśmiechnął... Jacek Łągwa poznał nową wybrankę serca, młodszą o szesnaście lat Karolinę Raj. „Nie wiem, czy to dużo, czy mało. Jestem przekonany, że definiuje nas znacznie więcej spraw niż metryka”, powiedział w rozmowie z Na Gorąco. Para poznała się przez przypadek, przez wspólnych znajomych.

Gdy wydawało się, że zły los się od niego odwrócił, w jego życiu pojawiła się choroba. W 2008 roku muzyk skarżył się na powracające zawroty głowy. Okazało się, że ma krwiaka mózgu. „Zrobili tomografię i okazało się, że mam tętniaka wielkości fasoli. Od razu zabronili mi wstawania z łóżka. Nie mogłem nawet na nim siadać. A wcześniej przez tydzień zupełnie się nie oszczędzałem. Nawet na wódeczkę sobie poszedłem i imprezowałem do szóstej rano. Jak neurochirurdzy o tym usłyszeli, stwierdzili, że nie powinienem tego przeżyć. Powiedzieli, że już po pierwszym ataku powinienem być operowany. A to, że po dużej bani jeszcze żyłem, określali jako cud”, powiedział w rozmowie z Super Expressem. Przy łóżku muzyka nieustannie czuwała ukochana i najbliżsi. Z ich wsparciem, Jacek Łągwa doszedł do siebie.

CZYTAJ TEŻFabienne, córka Michała Wiśniewskiego i Mandaryny, przeszła spektakularną metamorfozę!

Jacek Łągwa był bliski bankructwa. Nowe zdjęcia

Niestety, nad jego życiem znów pojawiły się czarne chmury. Muzyk stracił fortunę całego życia, popadł w bankructwo. W końcu udało mu się jednak odbić od dna i zacząć wszystko od nowa. Dziś – jak sam mówi – jest szczęśliwy. „Lubię wierzyć, że los mi sprzyja. Oczywiście moje życie nie jest samym pasmem sukcesów, popełniłem trochę błędów. Niemniej zdarzyło się w nim wiele dobrego. Jestem z kobietą, którą kocham, mam córki, które kocham oraz pracę, którą kocham. I nie są to tylko słowa. Nie wyznaczam sobie celów. Całe życie planowałem i wiele postanowień legło w gruzach. Będzie, co ma być. To moje nowe motto życiowe”.

Entuzjazm, pasja i radość do grania na żywo mimo licznych problemów nie opuściły 51-latka aż do dziś. Wokalista zagrał niedawno kilka koncertów z Ich Troje. I choć wrócił z nich do domu szczęśliwy, musiał tłumaczyć się z tego, jak wygląda. „Czytam, że jakiś starszy pan zastąpił mnie w Ich Troje. Sprawdzam...na plakatach jestem ja, więc wszystko OK. Wiem, że nie jestem wiecznie młody jak Krzysztof Ibisz, ale jak na 52 lata, to trzymam się dzielnie. Zerwijcie stare plakaty ze ścian....Jacek Ł wygląda właśnie tak”, napisał gwiazdor w sieci.

Jego najnowszą fotografię pokazał też kolega z kapeli - Michał Wiśniewski. Faktycznie ulubieniec publiczności zmienił się tak bardzo?  

Czytaj także: Jacek Łągwa wziął ślub! Muzyk podzielił się z fanami zdjęciem z uroczystości

Jacek Łągwa Ich troje
Fot. Bartosz Krupa/ East News

Źródło: Na Gorąco, Super Express, Fakt

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.