Anna Maria Jopek, nowa płyta
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MUZYKI

Anna Maria Jopek powraca z nową płytą po pięciu latach przerwy. Czym zaskoczy fanów?

Konrad Szczęsny 7 grudnia 2016 09:45
Anna Maria Jopek, nowa płyta
Fot. Materiały prasowe

Anna Maria Jopek więcej szczegółów dotyczących nowej płyty zdradzi w nadchodzących tygodniach. Artystka póki co potwierdziła, że album trafi na sklepowe półki w Walentynki, czyli 14 lutego 2017 r. Czego tym razem możemy spodziewać się po wokalistce?

 

Polecamy też: Podróże: W górę rzeki, w głąb duszy. Kongo oczami Marcina Kydryńskiego

 

Póki co do sieci trafił trailer, który jest zapowiedzią krążka. Przed ogłoszeniem szczegółów dotyczących projektu, artystka ma zamieścić w sieci jeszcze dwa takie trailery.

 

Anna Maria Jopek - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone)

 

Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

 

Tylko w ostatnim czasie Anna Maria Jopek koncertowała na największej scenie Tokyo Jazz Festival, w Tajwanie, Rosji, Izraelu, Chinach, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czechach, Portugalii występowała w ramach trasach koncertowych w Australii, Niemczech, Hiszpanii, USA/Kanadzie czy Meksyku, występowała także w Indonezji, Sinagurze, Szwecji, Brazylii czy na Ukrainie.

 

Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

 

Polecamy też: Marcin Kydryński opowiedział o swojej fascynacji Afryką. Zobaczcie film z sesji do nowej VIVY! MODY!

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.