patrycja-ziniewicz-list-do-czarnego-aniola-piosenki-z-repertuaru-ewy-demarczyk
Fot. Sisi Cecylia
VIVA! Tylko u nas

Nowa płyta z jazzowymi aranżacjami piosenek Ewy Demarczyk [KONKURS]

Patrycja Ziniewicz ma niezwykły głos, jeszcze większy upór i to „coś”!

Katarzyna Brzeg-Wieluńska 8 października 2020 09:16
Materiał partnera
patrycja-ziniewicz-list-do-czarnego-aniola-piosenki-z-repertuaru-ewy-demarczyk
Fot. Sisi Cecylia

O marzenia trzeba walczyć – ile razy każdy z nas słyszał to zdanie? Wiele osób tylko potakuje głowami i … nic więcej nie robi. Patrycja Ziniewicz jest inna – uparta, konsekwentna i z własnym pomysłem na życie. Jest najlepszym przykładem, że często od talentu ważniejsza jest ciężka praca i samodyscyplina. Jej zwieńczeniem jest samodzielne wydanie płyty „List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk”. Poznajcie tę młodą, wschodzącą gwiazdę i jej niezwykłą historię!

Kim jest Patrycja Ziniewicz?

Patrycja Ziniewicz pochodzi z małej podlaskiej wsi Rzędziany. Wychowała się tam i mieszkała, aż do ukończenia liceum. Obecnie studiuje Musical na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jak sama przyznaje:

„Odkąd pamiętam, chciałam śpiewać. Jedno z moich pierwszych wspomnień to terroryzowanie mojej mamy kołysankami. Kiedy tylko próbowała mi czytać na dobranoc, zamiast śpiewać - stanowczo protestowałam”.

Od dziecka była zafascynowana muzyką. Kiedy w jej szkole powstało koło muzyczne z lekcjami gry na pianinie, chodziła za mamą pół roku, żeby zapisała ją na lekcje! Jednak śpiew u Patrycji zawsze był na pierwszym miejscu. Co może wydawać się zaskakujące, ponieważ… wcale jej dobrze nie wychodził! Raz nawet nauczycielka muzyki wyrzuciła ją z chóru, twierdząc, że za bardzo fałszuje. Jednak Patrycja była uparta i nie poddawała się. Dzięki pomocy nauczyciela gry na pianinie, Stanisława Malewskiego, udało się jej dostać do Szkoły Estradowej im. Anny German w Białymstoku. I właśnie tam zaczęła się jej przygoda z kształceniem wokalnym, aktorskim i tanecznym. Jej ciężka praca zaowocowała i teraz Patrycja zachwyca przepięknym głosem oraz dykcją.

Nigdy nie byłam asem, jeśli chodzi o umiejętności wokalne, nie byłam wyjątkowo uzdolnionym i muzykalnym dzieckiem. Jednak upór i praca pod czujnym okiem mojego profesora Ryszarda Minkiewicza sprawiły, że moje umiejętności tak się rozwinęły. (…) Praca, ćwiczenia, dobrzy pedagodzy. To mój przepis na dobry warsztat”- mówi Patrycja.

patrycja-ziniewicz-list-do-czarnego-aniola-piosenki-z-repertuaru-ewy-demarczyk
Fot. Sisi Cecylia

Ewa Demarczyk - autorytet i inspiracja

Jak widać nie ma rzeczy niemożliwych - Patrycja Ziniewiecz wydała album pod tytułem „List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk”, która jest absolutnym debiutem zarówno płytowym, jak i producenckim. Zmierzenie się z interpretacją twórczości słynnej i uwielbianej przez Polaków artystki zawsze jest wyzwaniem. Jednak Patrycja po raz kolejny nie idzie na skróty, tylko spełnia swoje marzenia. Pierwszy kontakt młodej wokalistyki z piosenkami Demarczyk (a konkretnie jedną – Grande Valse Brillante) miał miejsce, w pierwszym roku nauki śpiewu, gdy Patrycja miała 13 lat, w Szkole Estradowej w Białymstoku.

„Miałam wtedy duże problemy z intonacją oraz dykcją, mimo to zaparłam się, żeby zrobić ten utwór. Zajęło mi to rok, żeby móc go pokazać publicznie, ale dokonałam swego” – mówi Patrycja.

Patrycja Ziniewicz okazała się wierna swojej muzycznej fascynacji. Projekt "List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" powstał w 2018 roku. Pomyślany jako jeden koncert w Sopocie został tak dobrze przyjęty, że zespół grał go dalej. Repertuar został wybrany przez Patrycje bardzo subiektywnie. Jak sama twierdzi, na album trafiły te utwory, które szczególnie ją dotykają. Ostateczny kształt aranżacji, ich jazzowa forma, której posłuchać można na płycie, to wypadkowa wrażliwości Patrycji, pomysłów podrzucanych przez grających z nią na płycie kolegów-muzyków oraz doskonałego ucha Igora Budaja.

„Ewa Demarczyk była i jest dla mnie wielkim autorytetem. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda mi się odkurzyć dawne wspomnienia u części mojej publiczności, która pamięta jej wykonania na żywo, zaś tej drugiej części – młodszej – przybliżę postać oraz repertuar tej legendy polskiej piosenki aktorskiej” – twierdzi młoda artystka.

patrycja-ziniewicz-list-do-czarnego-aniola-piosenki-z-repertuaru-ewy-demarczyk
Fot. Sisi Cecylia

Premiera płyty „List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk” odbyła się w studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie 11 października i była streamingowana na Facebooku artystki oraz na antenie Trójki Polskiego Radia. Teraz może trafić do twojej kolekcji muzycznej!

W naszym konkursie mamy dla was płyty Patrycji Ziniewicz "List do Czarnego Anioła – piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk". Nagrodzimy 10 najciekawszych odpowiedzi!
 

Materiał powstał z udziałem Patrycji Ziniewicz.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.