Anita Lipnicka, Pola Porter, Anita Lipnicka i John Porter - koncert 28/02/2011 WARSZAWA
Fot. Piotr WYGODA/East News
z życia gwiazd

Córka Anity Lipnickiej jest jej całkowitym przeciwieństwem. 17-letnia Pola myśli o przyszłości za granicą

"Jest jakby naszym przeciwnym biegunem"

Marcjanna Maryszewska 16 grudnia 2023 18:10
Anita Lipnicka, Pola Porter, Anita Lipnicka i John Porter - koncert 28/02/2011 WARSZAWA
Fot. Piotr WYGODA/East News

Pola Porter to owoc wieloletniego związku Anity Lipnickiej oraz Johna Portera. Drogi pary rozeszły się, gdy ich wspólna pociecha miała zaledwie dziewięć lat — pomimo tego muzycy utrzymują ze sobą bardzo dobre relacje i wspólnie zadbali o wychowanie 17-letniej dziś Poli. Teraz jej dumna mama udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o planach swojej córki. Te wieści mogą niektórych zaskoczyć.

Anita Lipnicka jest mamą 17-letniej Poli

Nastoletnia córka jest jej największą dumą i szczęściem. Macierzyństwo wiązało się z wieloma zaskoczeniami, o których Anita Lipnicka opowiada dziś wprost. Jedną z takich rzeczy był fakt, iż w Poli nie widzi ani grama samej siebie. "Kiedy zostałam mamą, byłam przekonana, że urodzę sobie taką mini wersję mnie i wreszcie z kimś się będę mogła rozumieć bez słów po prostu. Tymczasem na świat przyszedł ludek, który oprócz tego, że wziął się z mojego brzucha, nie wiele miał ze mną wspólnego" — wspomina w wywiadzie dla serwisu Cozatydzien.tvn.pl. Oraz dodaje, że była to dla niej bardzo ważna lekcja.

Córka, choć urodzona w rodzinie artystycznej, nie widzi siebie na scenie. Ani przez chwilę nie marzyła o karierze piosenkarki, a jej mama musiała zaakceptować odmienną wizję Poli na własne życie. "Szybko zrozumiałam, że moja córka wcale nie jest "moja", to znaczy, jest bytem niezależnym, który ma swoje uczucia, preferencje, pomysły na siebie i życie, które niekoniecznie pokrywają się z moimi pomysłami. Pola nie przypomina mnie ani fizycznie, ani w konstrukcji psychicznej, ani w zachowaniach".

CZYTAJ TAKŻE: Chroni jej prywatności, nie pokazuje jej publicznie. Córka Marcina Prokopa ma już 17 lat

Anita Lipnicka, 27.05.2008

Fot. Baranowski / AKPA

Anita Lipnicka o planach córki. Pola Porter zamierza wyemigrować z Polski

Artystka nie ukrywa już, że plany córki obejmują wyjazd z kraju. Pola Porter ma już sprecyzowany kierunek, a obecnie pilnie przygotowuje się do matury — po egzaminie dojrzałości zamierza podjąć studia na jednej z prestiżowych uczelni za granicą.

"Zdaje rozszerzoną matematykę na maturze, składa papiery do czterech uczelni w Holandii na kierunki związane z biznesem i administracją. Marzy o tym, by studiować w Amsterdamie albo w Rotterdamie i w ogóle nie jest zainteresowana żadnymi artystycznymi zawodami. Jest bardzo pragmatyczna, bardzo poukładana, ambitna i obowiązkowa. Jest jakby naszym przeciwnym biegunem" — ujawniła Anita Lipnicka w rozmowie z serwisem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Najstarsza córka Marka Jackowskiego chciała iść w ślady ojca, dziś robi coś zupełnie innego. Kim jest Bianka Jackowska?

Wiele dzieci gwiazd decyduje się pójść w ślady rodziców, po których często dziedziczą talent. Córka byłej gwiazdy Varius Manx jest tego zupełnym przeciwieństwem: "Jestem z niej bardzo dumna i cieszę się, że wyrosła na tak fajnego, autonomicznego człowieka. [...] Pola ma inne podejście do życia. Mój obecny mąż, który jest jej ojczymem od ośmiu lat, jest także artystą, tyle że sztuk wizualnych. Pola przygląda się nam i wcale nam nie zazdrości naszej pracy..." 

Trzymamy mocno kciuki za Polę i życzymy spełnienia wszystkich marzeń!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.