ABBA wraca po 35 latach z nowymi piosenkami
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

ABBA wraca po 35 latach! Zespół nagrał nowe piosenki

Szwedzcy muzycy potwierdzili informację na Instagramie

Konrad Szczęsny 27 kwietnia 2018 14:20
ABBA wraca po 35 latach z nowymi piosenkami
Fot. East News

ABBA wraca po 35 latach - informację tę szwedzki zespół potwierdził za pośrednictwem profilu na Instagramie. Formacja wydała oświadczenie, w którym zdradziła, że weszła do studia nagraniowego i efektem tej współpracy są dwa nowe utwory. Premiera jednego z nich będzie miała miejsce jeszcze w tym roku!

ABBA powraca po 35 latach. Nowe piosenki grupy

Póki co nie wiadomo, kiedy Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad wyruszą w trasę koncertową. Na razie zespół potwierdził jedynie, że nagrał dwie nowe piosenki, z czego jedna nosi tytuł I Still Have Faith in You. Z racji tego, że powstaje właśnie produkcja telewizyjna o życiu i twórczości kultowej grupy lat 70., za którą odpowiedzialne są stacje NBC i BBC, piosenka ujrzy światło dzienne wraz z premierą dokumentu.

„Decyzja o wyruszeniu w ekscytującą trasę z avatarem zespołu ABBA doprowadziła do niespodziewanego zwrotu. Poczuliśmy we czwórkę, że po jakichś 35 latach fajnie byłoby znów połączyć siły i razem wejść do studia nagraniowego. Więc to zrobiliśmy! To było niezwykle radosne doświadczenie! To było tak, jakby czas się zatrzymał, jakbyśmy byli tylko na krótkich wakacjach”, podkreślili członkowie ABBY. „Być może jesteśmy już starzy, ale piosenki są nowe. I dobrze się z tym czujemy”, zakończyli żartobliwie oświadczenie.

ABBA: największe przeboje, kariera i zawieszenie działalności

Formacja, złożona z czwórki muzyków, od imion których została utworzona jej nazwa, rozpoczęła działalność w 1972 roku. Drzwi do międzynarodowej kariery otworzyło im zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dwa lata później. Reprezentowali wówczas rodzinną Szwecję z hitem Waterloo. Dzięki temu sukcesowi wydawane przez nich utwory zyskiwały popularność na całym świecie. Wśród tych najważniejszych wymienić należy Mamma mia!, Dancing Queen, Voulez-Vous, Money, Money, Money czy The winner takes it all.

Jednak po ośmiu wydanych albumach i międzynarodowych trasach koncertowych, w 1982 roku Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad podjęli decyzję o zawieszeniu działalności. Mówiło się, że powodem były wewnętrznie konflikty, szczególnie te między dwiema paniami. Co jakiś czas donoszono jednak, że ABBA zdecyduje się na reaktywację. Szczególnie głośno było o tym 10 lat temu, gdy w 2008 roku uświetnili premierę filmu Mamma Mia!, w którym wykorzystano ich największe przeboje. W lipcu tego roku ma zresztą ujrzeć światło dzienne druga część produkcji.

Utwór Dancing Queen jako jedyny singiel z repertuaru grupy dotarł do pierwszego miejsca prestiżowej listy Billboardu. Zespół sprzedał do tej pory ponad 370 milionów płyt na całym świecie i we wszelkich rankingach muzycznych wszech czasów plasowany jest w ścisłej czołówce.  

 

 

❤️ #abbaofficial #abba

Post udostępniony przez @ abbaofficial

ABBA wraca po 35 latach z nowymi piosenkami
Fot. East News
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.