Niedawno ogłosili reaktywację zespołu!

Weronika Kostyra 11 grudnia 2020 07:31

Szwedzka grupa ABBA to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki pop. Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog swoje piosenki tworzyli w latach 70. i na początku 80., ale do dziś pozostały one przebojami, które zna w zasadzie każdy.

Zespół powstał w 1972 roku, a jego nazwa powstała w pierwszych liter imion członków grupy. Sprzedali ponad 300 milionów płyt na całym świecie, a większość singli docierała na pierwsze miejsca list przebojów. W  1974 roku zespół wygrał Eurowizję przebojem Waterloo.

Choć na scenie tworzyli zgrany kwartet relacje między członkami zespołu były skomplikowane. Agnetha i Björn byli małżeństwem w latach 1971-1979, z kolei Anni-Frid i Benny wzięli ślub w 1978 roku, lecz rozstali się w 1981. Obie wokalistki zespołu nie darzyły się dodatkowo sympatią i nieustannie rywalizowały ze sobą. Nic dziwnego, że grupa rozpadła się w 1982 roku i do czasu premiery filmu Mamma Mia w 2008 roku jego członkowie nie pokazywali się razem. W 2018 roku ogłosili reaktywację zespołu i zapowiedzieli nagranie dwóch nowych piosenek.

Zobacz jak teraz wyglądają! 

1/7
Zespół ABBA
Copyright @East News
1/7

Jak wyglądają teraz członkowie zespołu ABBA?

2/7
Zespół ABBA, Agnetha Fältskog
Copyright @East News
2/7

Agnetha Fältskog

3/7
Zespół ABBA,  Anni-Frid Lyngstad
Copyright @East News
3/7

Anni-Frid Lyngstad

4/7
Zespół ABBA, Björn Ulvaeus
Copyright @East News
4/7

Björn Ulvaeus

5/7
Zespół ABBA, Benny Andersson
Copyright @East News
5/7

Benny Andersson

6/7
Zespół ABBA
Copyright @East News
6/7

Zespół ABBA

7/7
Zespół ABBA, Björn Ulvaeus, Benny Andersson
Copyright @East News
7/7

Członkowie zespołu ABBA po latach

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.