Marcin Patrzałek
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Polak zwyciężył we włoskim talent show! Publiczność nagrodziła go owacjami na stojąco

Kim jest 18-letni Marcin Patrzałek?

Konrad Szczęsny 5 grudnia 2018 11:44
Marcin Patrzałek
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Ma zaledwie 18 lat a na koncie wiele spektakularnych sukcesów! Marcin Patrzałek najpierw zachwycił jurorów i widzów Must be the music w Polsce i w 2015 zwyciężył w wielkim stylu w finale programu, zaś w minioną sobotę, 1 grudnia, nie miał sobie równych we włoskim talent show Tu Si Que Vales, który formatem przypomina Mam Talent! Kim jest mieszkaniec Kielc, który zdobywa coraz większy międzynarodowy rozgłos?

Marcin Patrzałek, 18-letni mieszkaniec Kielc, wygrał włoską edycję Mam Talent

„Paganini gitary”, powiedziała o nim Kora, gdy zaprezentował swoje umiejętności na scenie Must be the music trzy lata temu. Nikt nie miał wówczas wątpliwości, że 15-latka czeka błyskotliwa kariera, także poza granicami Polski. Tak też się stało!

W finale piątej edycji włoskiego talent show Tu Si Que Vales (w wolnym tłumaczeniu na język polski „Jesteś tego wart”) Marcin Patrzałek zaprezentował widzom swoją wersję flamenco, za co został nagrodzony owacjami na stojąco. Jury nie szczędziło mu pochwał, zaś widzowie chętnie wysyłali smsy. W emitowanym przez Canale 5 programie otrzymał aż 54 procent głosów i zajął pierwsze miejsce, wygrywając 100 tysięcy euro.

Po ogłoszeniu werdyktu 18-latek nie krył wzruszenia i podkreślił, że zwycięstwo w zagranicznym show jest dla niego ogromnym wyróżnieniem.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałabym powiedzieć coś więcej po włosku, ale nie umiem. Non posso!”, powiedział do kamery.

Kim jest Marcin Patrzałek?

Marcin Patrzałek marzy, by kształcić się w uznawanej za niezwykle prestiżową bostońskiej szkole muzycznej. Na ten cel chce przeznaczyć również główną wygraną we włoskim talent show. Problemem jest jednak to, że najpierw... musi zdać maturę!

Trzy lata temu wziął udział w dziewiątej edycji Must be the music, programu emitowanego przez telewizję Polsat. Jak sam przyznał w wywiadzie, był to dla niego przełom i „pierwszy krok w stronę muzycznej dojrzałości”.

Natomiast trzy tygodnie temu Classic FM, brytyjskie radio internetowe, emitujące muzykę klasyczną, zamieściło nagranie, na którym Marcin wykonuje V Symfonię Ludwiga van Beethovena. Film do tej pory doczekał się aż 12 milionów wyświetleń! Nie trzeba dodawać, że nie brakuje pod nim komentarzy pełnych zachwytu.

My nie mamy wątpliwości, że o Marcinie Patrzałku usłyszymy jeszcze wiele razy!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!