Najlepsze filmy z Anne Hathaway. Ranking Top 8

Polub stronę

1. Tajemnica Brokeback Mountain 2005

Brokeback Mountain

  • Ocena:
Tajemnica Brokeback Mountain

Ennis Del Mar (Heath Ledger) oraz Jack Twist (Jake Gyllenhaal) zatrudniają się do wypasu owiec na położonych na odludziu pastwiskach gór Brokeback. To kilkumiesięczna praca, w trakcie której zdani są tylko na swoje towarzystwo. Mężczyzn zaczyna łączyć szczególna więź, ale w świecie kowbojów lat 60. ubiegłego wieku homoseksualiści Więcej

Ennis Del Mar (Heath Ledger) oraz Jack Twist (Jake Gyllenhaal) zatrudniają się do wypasu owiec na położonych na odludziu pastwiskach gór Brokeback. To kilkumiesięczna praca, w trakcie której zdani są tylko na swoje towarzystwo. Mężczyzn zaczyna łączyć szczególna więź, ale w świecie kowbojów lat 60. ubiegłego wieku homoseksualiści uznawani są za wyrzutków. Po skończonej pracy Ennis i Jack rozstają się i wkrótce żenią z Almą Beers (Michelle Williams) i Lureen Newsome (Anne Hathaway). Nie potrafią jednak o sobie zapomnieć. Gdy ponownie spotykają się po jakimś czasie, znów wybierają się na wyprawę do gór Brokeback.

Wyreżyserowany przez Anga Lee melodramat Tajemnica Brokeback Mountain był najgłośniejszym tytułem 2005 roku i niemal pewnym kandydatem do Oscara dla najlepszego filmu. Podczas ceremonii rozdania Oscarów przegrał jednak z filmem Miasto gniewu. Film Anga Lee wzbudził wiele kontrowersji ze względu na podejmowany przez niego temat. Był jednym z pierwszych tak odważnych filmów podejmujących temat homoseksualizmu. Anne Hathaway wcieliła się tutaj w rolę żony bohatera granego przez Jake'a Gyllenhaala. Pochodzącej z bogatej rodziny nieustraszonej i niezależnej kowbojki występującej na rodeo. Pomimo braku Oscara dla najlepszego filmu, Tajemnica Brokeback Mountain zdobyła Oscary w trzech innych kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany (Larry McMurtry i Diana Ossana) oraz najlepsza muzyka (Gustavo Santaolalla).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

2. Mroczny Rycerz powstaje 2012

The Dark Knight Rises

  • Ocena:
Mroczny Rycerz powstaje

Dzięki bezwzględnej walce z przestępczością udało się skutecznie powstrzymać kryminalistów trzęsących do tej pory miastem Gotham. Misja zamaskowanego mściciela Batmana, a prywatnie miliardera Bruce'a Wayne'a (Christian Bale) została wypełniona i od lat nie musiał pokazywać się publicznie. Tymczasem w podziemiach miasta w coraz większą siłę Więcej

Dzięki bezwzględnej walce z przestępczością udało się skutecznie powstrzymać kryminalistów trzęsących do tej pory miastem Gotham. Misja zamaskowanego mściciela Batmana, a prywatnie miliardera Bruce'a Wayne'a (Christian Bale) została wypełniona i od lat nie musiał pokazywać się publicznie. Tymczasem w podziemiach miasta w coraz większą siłę rośnie lider Ligi Cieni, Bane (Tom Hardy). Wkrótce Bane zadaje Wayne'owi serię poważnych ciosów. Najpierw doprowadza go do bankructwa, a potem łamie jego kręgosłup wrzucając Wayne'a do podziemnego więzienia. Podczas gdy Bane realizuje plan przejęcia władzy nad Gotham, Wayne będzie musiał zrobić co tylko w jego mocy, by odzyskać dawną sprawność.

W tym największym sukcesie finansowym w reżyserskiej karierze Christophera Nolana (z zyskiem przekraczającym miliard dolarów film Mroczny Rycerz powstaje zajmuje obecnie (lipiec 2018) 22 miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów) Anne Hathaway przypadła rola nieuchwytnej złodziejki Seliny Kyle, znanej bardziej pod pseudonimem Kobieta-Kot. Wkładając kombinezon kocicy i zastępując w tej roli Michelle Pfeiffer, aktorka udowodniła, że równie dobrze czuje się w obyczajowych dramatach co i widowiskach o superbohaterach. Film odniósł sukces nie tylko finansowy, ale i artystyczny. Był zarazem ostatnią częścią trylogii, w której w roli Batmana wystąpił Christian Bale. W kolejnych filmach o Batmanie jego kombinezon założył Ben Affleck.

Dystrybucja w Polsce: Galapagos Films

3. Les misérables: Nędznicy 2012

Les Misérables

  • Ocena:
Les misérables: Nędznicy

Francja, rok 1815. Warunkowo zwolniony z więzienia Jean Valjean (Hugh Jackman) postanawia zacząć życie od nowa. Osiem lat później jest już szanowanym i bogatym właścicielem fabryki oraz burmistrzem miasteczka Montreuil. Nowym szefem policji w miasteczku zostaje Javert (Russell Crowe). Przed laty był okrutnym strażnikiem więzienia, w którym siedział Więcej

Francja, rok 1815. Warunkowo zwolniony z więzienia Jean Valjean (Hugh Jackman) postanawia zacząć życie od nowa. Osiem lat później jest już szanowanym i bogatym właścicielem fabryki oraz burmistrzem miasteczka Montreuil. Nowym szefem policji w miasteczku zostaje Javert (Russell Crowe). Przed laty był okrutnym strażnikiem więzienia, w którym siedział Valjean. Rozpoznaje Valjeana, który ukrywa swoją przeszłość. Tymczasem burmistrz bierze pod opiekę zwolnioną pracownicę swojej fabryki, Fantine (Anne Hathaway). Obiecuje kobiecie, że zaopiekuje się jej córką Cosette (Amanda Seyfried). Konfrontacja pomiędzy Valjeanem i Javertem jest nieunikniona, co może przeszkodzić w planach burmistrza.

Oparty na motywach powieści Nędznicy autorstwa Victora Hugo musical Les Misérables, zwany także Les Mis, to jeden z najbardziej znanych i najlepszych musicali wszech czasów. Wystawiany w teatrach muzycznych na całym świecie w końcu doczekał się swojej filmowej ekranizacji, której podjął się Tom Hooper. Filmowa wersja słynnego musicalu była przedsięwzięciem bardzo ambitnym. W trosce o to, by filmowa wersja była jak najbliższa scenicznemu oryginałowi, śpiew występujących w filmie aktorów nagrywany był na żywo podczas kręcenia scen. Anne Hathaway wcieliła się w najbardziej dramatyczną rolę przeklętej przez los robotnicy Fantine. Śpiewana rola przyniosła aktorce pierwszego w karierze Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Wcześniej była nominowana tylko raz za rolę w filmie Rachel wychodzi za mąż. Film Hoopera zdobył Oscary jeszcze w dwóch innych kategoriach (najlepsza charakteryzacja, najlepszy montaż dźwięku). Triumfował też podczas ceremonii rozdania Złotych Globów. Nagrody otrzymali Hugh Jackman i Anne Hathaway, nagrodzony został również sam film w kategorii: najlepszy musical bądź komedia.

4. Diabeł ubiera się u Prady 2006

The Devil Wears Prada

  • Ocena:
Diabeł ubiera się u Prady

Andrea „Andy” Sachs (Anne Hathaway) to świeżo upieczona, ambitna dziennikarka. Choć prywatnie uważa świat wielkiej mody za pusty, dostaje posadę asystentki redaktorki naczelnej magazynu o modzie „Runway”. To wielka Miranda Priestly (Meryl Streep), kobieta wymagająca i oschła. Początkowo Andy nie radzi sobie w świecie żyjącym z plotek Więcej

Andrea „Andy” Sachs (Anne Hathaway) to świeżo upieczona, ambitna dziennikarka. Choć prywatnie uważa świat wielkiej mody za pusty, dostaje posadę asystentki redaktorki naczelnej magazynu o modzie „Runway”. To wielka Miranda Priestly (Meryl Streep), kobieta wymagająca i oschła. Początkowo Andy nie radzi sobie w świecie żyjącym z plotek i nie dogaduje się z drugą asystentką Mirandy, Emily Charlton (Emily Blunt). Z czasem jednak coraz lepiej odnajduje się w świecie mody, a praca pochłania prawie cały jej czas. To sprawia, że szybko zaczynają pojawiać się kłopoty w jej życiu prywatnym. Szczególnie psują się relację z jej chłopakiem, Nate'em (Adrian Grenier).

Oparty na motywach bestsellerowej powieści autorstwa Lauren Weisberger, Diabeł ubiera się u Prady to prawdopodobnie ulubiony film każdego dziennikarza modowego. A wzorowana na naczelnej Vogue'a Annie Wintour postać Mirandy Priestly to jedna z najlepszych ról w karierze Meryl Streep (o ile można pisać tak o jakiejś roli aktorki, która na swoim koncie ma trzy Oscary i 21 nominacji do tej nagrody). W świat glamouru, ekskluzywnej mody i gwiazd wprowadza nas tutaj nieopierzona dziennikarka, w której rolę wcieliła się Anne Hathaway. Rolą tą potwierdziła swoje wysokie aspiracje, co udowodniła kolejnymi filmami. To od roli Andy Sachs zaczęła się jej kariera, która z sukcesami trwa do dzisiaj. Wyreżyserowany przez Davida Frankela film zdobył dwie nominacje do Oscara: dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Streep) oraz za najlepsze kostiumy (Patricia Field).

5. Interstellar 2014

Interstellar

  • Ocena:
Interstellar

Połowa XXI wieku. Za sprawą chorób zbóż i coraz większych burz piaskowych, zagrożone zostaje przetrwanie ludzkości. Były pilot NASA Joseph Cooper (Matthew McConaughey) przypadkiem trafia na ślad tajnej placówki NASA kierowanej przez jego dawnego szefa, profesora Johna Branda (Michael Caine). Dowiaduje się, że odkryty został tunel czasoprzestrzenny Więcej

Połowa XXI wieku. Za sprawą chorób zbóż i coraz większych burz piaskowych, zagrożone zostaje przetrwanie ludzkości. Były pilot NASA Joseph Cooper (Matthew McConaughey) przypadkiem trafia na ślad tajnej placówki NASA kierowanej przez jego dawnego szefa, profesora Johna Branda (Michael Caine). Dowiaduje się, że odkryty został tunel czasoprzestrzenny pozwalający dotrzeć do nowych planet mogących stanowić alternatywę dla Ziemi. Zostawiając na Ziemi córkę Murph, Cooper dołącza do wyprawy mającej na celu zbadanie tych lokacji. Razem z nim na pokład wahadłowca Endurance wsiada między innymi córka Branda, Amelia (Anne Hathaway).

Druga współpraca Christophera Nolana i Anne Hathaway (wcześniej w filmie Mroczny Rycerz powstaje) i drugi ogromny sukces kasowy i artystyczny. Dziesiąty najbardziej kasowy film 2014 roku (ponad 600 milionów dolarów dochodu) chwalony był niemal za wszystko, a w szczególności za efekty wizualne, monumentalną muzykę autorstwa Hansa Zimmera i aktorstwo. Anne Hathaway zagrała tu nieustraszoną doktor Amelię Brand, która rusza z kosmiczną misją ratowania świata. Na tej drodze załogę Endurance czeka wiele niebezpiecznych przygód, w tym pobyt na planecie, na której jedna minuta odpowiada kilku ziemskim latom. Film Nolana został nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, zwyciężając w jednej: najlepsze efekty wizualne.

Dystrybucja na DVD: Galapagos Films

Podobne rankingi

Top 5 filmów z Jennifer Lawrence

plakat filmu Do szpiku kości, Winter's Bone plakat filmu Poradnik pozytywnego myślenia Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia plakat filmy X-Men: Pierwsza klasa plakat filmu American Hustle. Imperial Cinepix
cały ranking

Najlepsze filmy z Alicią Vikander. Top 5

plakat filmu Ex Machina. Alicia Vikander plakat filmu Kochanek królowej. Alicia Vikander plakat filmu Dziewczyna z portretu. Eddie Redmayne, Alicia Vikander plakat filmu Światło między oceanami. Alicia Vikander, Michael Fassbender. Monolith Films plakat filmu Kryptonim U.N.C.L.E.
cały ranking

Nie tylko Czarna Wdowa. 10 najlepszych filmów ze Scarlett Johansson

plakat filmu Prestiż plakat filmu Ona, Spike Jonze plakat filmu Między słowami plakat filmu Dziewczyna z perłą plakat filmu Vicky Cristina Barcelona
cały ranking

Najlepsze filmy z Penelope Cruz. Ranking Top 6

plakat filmu Wszystko o mojej matce plakat filmu Volver plakat filmu Blow plakat filmu Otwórz oczy zdjęcie z filmu Drżące ciało
cały ranking

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock. Ranking Top 10

plakat filmu Wielki Mike plakat filmu Czas zabijania plakat filmu Miasto gniewu plakat filmu Speed: Niebezpieczna prędkość plakat filmu Grawitacja/Galapagos Films
cały ranking

Najlepsze filmy z Cate Blanchett. Ranking Top 8

okładka filmu Władca pierścienia: Drużyna pierścienia. Galapagos Films plakat filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona plakat filmu Thor: Ragnarok. Disney plakat filmu Utalentowany pan Ripley plakat filmu Elizabeth
cały ranking