Paweł Deląg, VIVA 2017 kwiecień
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Paweł Deląg nie znosi łatki amanta. Wyjechał z kraju, by rozwijać karierę. „Tutaj siedziałem w szufladzie"

„Od lat przychodziły podobne propozycje. Rozkładałem ręce", mówił

Karol Sowa 4 września 2023 08:56
Paweł Deląg, VIVA 2017 kwiecień
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Zaczynał w Liście Schindlera u Stevena Spielberga. Następnie jego kariera zaczęła nabierać tempa. Przypomnijmy, że jedną z najważniejszych produkcji w jego karierze jest udział w filmie Quo Vadis?. To właśnie tam Paweł Deląg zachwycał nie tylko grą aktorską, ale również niepowtarzalną urodą. Nic więc dziwnego, że zaczęto mówić na niego amant. To jednak bardzo denerwowało aktora. Między innymi z tego powodu postanowił wyjechać z kraju...

Paweł Deląg — kariera

Przyszedł na świat 29 kwietnia 1970 roku w Krakowie. On i jego młodsza siostra szybko zainteresowali się środowiskiem artystycznym. Postanowili więc zawalczyć o swoje marzenia. Przypomnijmy, że ulubieniec publiczności jest absolwentem PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jak sam przyznaje, doskonale wiedział, jaką drogą zamierza pójść. „Jak jesteś humanistą i nogą totalną z matematyki, to idziesz do liceum humanistycznego i myślisz sobie, że gdzieś trzeba błysnąć. I wtedy zaczęła się zabawa w teatr. Oczywiście fascynowały mnie też filmy, np. „Gwiezdne wojny". One rozbudzały wyobraźnię i były swojego rodzaju oknem na świat, choć zajmował mnie też sport", zwierzał się w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

I choć Paweł Deląg kontynuuje swoją przygodę z aktorstwem, tak Dorota Deląga postanowiła pójść w inną stronę. Obecnie prowadzi między innymi szkolenia z autoprezentacji. 

CZYTAJ TEŻ: Justyna Kowalczyk z okazji 2. urodzin synka opublikowała poruszający wpis. „Jest maleńką kopią cudownego Tateła"

Paweł Deląg, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Paweł Deląg
Fot. AKPA

Paweł Deląg nie znosi łatki amanta

Zadebiutował w filmie — Lista Schindlera. Następnie realizował się zarówno w teatrach, jak i filmach czy serialach. Największą popularność zyskał między innymi za udział w: Tygrysach Europy czy Quo Vadis?, gdzie wcielił się w postać niezwykle przystojnego Marka Winicjusza. Po głośnej produkcji odmieniano jego imię przez wszystkie przypadki i nazywano go amantem. Pawła Deląga jednak denerwowały te komentarze, nie chciał mieć takiej łatki.

Między innymi z tego powodu zdecydował się na wyjazd z kraju. „Wyjechałem, bo tutaj siedziałem w szufladzie. Od lat przychodziły podobne propozycje. Rozkładałem ręce: nie mogę grać gościa, który zatrzymał się na etapie "wciąż mam 20 lat". Zacząłem pracować za granicą, bo w pewnym momencie nie miałem wyboru", mówił w Twoim Stylu. 

Przypomnijmy, że Paweł Deląg zagrał w rosyjskich, czeskich, brytyjskich czy francuskich produkcjach. Łącznie na swoim koncie ma ponad 60 zagranicznych ról. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Robert Makłowicz skradł kulinarne show, chociaż nie potrafił gotować

Paweł Deląg, Magdalena Mielcarz, kadr z filmu - Quo Vadis?

Paweł Deląg, Magdalena Mielcarz
Fot. Wojciewski/AKPA

Paweł Deląg, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.