Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik
O tym się mówi!

Robert Makłowicz skradł kulinarne show, chociaż nie potrafił gotować

"Dziwiliśmy, że bierze się za robienie programu kulinarnego"

Aleksandra Frankowska 4 września 2023 07:46
Robert Makłowicz, VIVA! marzec 2018
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik

Ma tysiące fanów w całej Polsce, a jego programy kulinarne biją rekordy popularności. Robert Makłowicz nie ma kulinarnego wykształcenia, a jednak potrafił zjednać sobie widzów humorem i niebanalnym pomysłem na program.

Robert Makłowicz zrobił furorę w telewizji

Ulubieniec widzów zaczynając zdobywanie wykształcenia studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. wyemigrował nawet do Wielkiej Brytanii, gdzie imał się pracy fizycznej. To właśnie tam poznawał kuchnie z całego świata, a jego marzeniem było zostanie krytykiem kulinarnym. Kiedy wrócił do Polski nie zamierzał się poddać i chciał osiągnąć swój cel. Zaczął pracę w Gazecie Wyborczej, by następnie zatrudnić się w TVP w programie porannym.

Robert Makłowicz, Warszawa, 2001
Fot. Marek Szymanski / Forum

Robert Makłowicz, Warszawa 2001

Wymarzony program kulinarny

Ówczesna narzeczona, a obecna żona Makłowicza, Agnieszka Pogoda namawiała go na kolejny krok – stworzenie programu kulinarno-podróżniczego.

„Dziwiliśmy, że bierze się za robienie programu kulinarnego, chociaż w ogóle nie umie gotować „- wspominał kolega prezentera w rozmowie z "Newsweekiem".

Robert i Agnieszka Makłowiczowie, historia miłości, kim jest żona Roberta Makłowicza?
Fot. KRZYSZTOF KUCZYK / FORUM

Robert Makłowicz, Agnieszka Makłowicz, 2008 rok

Makłowicz całkowicie zaufał swojej partnerce, a w 1998 roku wyemitowano pierwszy program „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, który przez wiele lat cieszył się niezwykłą popularnością wśród widzów w całej Polsce. Być może gdyby nie wsparcie ukochanej, nigdy by do tego nie doszło. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.