Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
OSCARY 2020

Czy Boże Ciało zdobędzie Oscara? Wiemy, co przewidują bukmacherzy!

Kto ma największe szanse na wygraną?

Ida Marszałek 6 lutego 2020 19:45
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już w tym tygodniu, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Polska reprezentacja zaczęła już przygotowania do uroczystości. Jednak czy będzie miała co świętować?

OSCARY 2020: SZANSE "BOŻEGO CIAŁA" NA WYGRANĄ - ANALIZA BUKMACHERÓW

Otrzymaliśmy dziś informacje od legalnej firmy bukmacherskiej BETFAN, która przeanalizowała szanse poszczególnych filmów i twórców na otrzymanie statuetki. Niestety, według niej nie powinniśmy robić sobie zbyt dużych nadziei na wygraną. Jak podają bukmacherzy, największe szanse na Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy" ma Parasite. Prawdopodobieństwo wygranej filmu Bonga Joon - ho wynosi aż 88%!. Podczas gdy szanse Bożego Ciała szacuje się jedynie na 1,5 %. Tym samym, film plasuje się na samym dole stawki, zajmując V miejsce za pozostałymi nominowanymi produkcjami: Bólem i blaskiem, które ma 4% szans na wygraną, Nędznikami z ich 3,5% oraz Krainą Miodu, która ma 3% szans. 

OSCARY 2020: KTO WYGRA W KATEGORII NAJLEPSZY FILM - ANALIZA BUKMACHERÓW

Według analizy firmy BETFAN przypuszczalnie statuetkę w kategorii "Najlepszy film" zgarnie 1917, którego szanse zostały ocenione na 60,5%. Istnieje też spore prawdopodobieństwo - bo aż 55% - że film Sama Mendesa otrzyma najwięcej nagród podczas całej ceremonii. Po piętach depcze mu Parasite, który wygra w kategorii "Najlepszy film" na 17,5%. Następny w kolejce jest Pewnego razu w… Hollywood  z 9% szans na wygraną. W tej samej kolejności plasują się filmy również w kategorii "Najlepsza reżyseria".

OSCARY 2020: KTÓRY AKTOR WYGRA - ANALIZA BUKMACHERÓW

W kategoriach aktorskich bezkonkurencyjny według analizy firmy BETFAN jest Joaquin Phoenix, którego rola w Jokerze zapewniła mu 85% szans na Oscara. Jak przewidują bukmacherzy za pierwszoplanową rolę kobiecą Oscara otrzyma Renée Zellweger (ma na to aż 82% szans), natomiast za drugoplanową rolę kobiecą - Laura Dern, której szanse są szacowane na 81%. Brad Pitt też może już zacząć chłodzić szampana, jego szanse na statuetkę wynoszą 83%.

OSCARY 2020: KTÓRY SCENARIUSZ WYGRA - ANALIZA BUKMACHERÓW

Jeśli chodzi o kategorię "Najlepszy scenariusz oryginalny" prawdopodobnie znów wygrywa Parasite, którego szanse oceniane są na 50%. Zagrażać zdaje się mu tylko Pewnego razu… w Hollywood, które ma 35% szans. W kategorii "Najlepszego scenariusza adaptowanego" według przewidywań bukmacherów, statuetkę otrzyma Jojo Rabbit (51%), natomiast drugim filmem mającym największe szanse - bo 33% - są Małe kobietki.

OSCARY 2020: CZY BRAD PITT OŚWIADCZY SIĘ JENNIFER ANISTON - ANALIZA BUKMACHERÓW

Okazuje się, że filmy nie są jedynym przedmiotem zakładów związanych z oscarową galą. Najwyraźniej fani Brada Pitta i Jennifer Aniston bardzo chcą, by para znów była razem, bo zakładają się o... ich zaręczyny podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród! Prawdopodobieństwo, że Pitt podczas tej szczególnej nocy uklęknie przed ukochaną wynosi aż 4%. Jak myślicie, czy prognozy bukmacherów się spełnią?

Wprawdzie wieści te nie są dla polskiej reprezentacji szczęśliwe, ale faktem jest, że wygrana z tak silną konkurencją graniczy z cudem. My wierzymy jednak, że wszystko jest możliwe i w dalszym ciągu mocno trzymamy kciuki za Boże Ciało! 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.