Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
OSCARY 2020

Czy Boże Ciało zdobędzie Oscara? Wiemy, co przewidują bukmacherzy!

Kto ma największe szanse na wygraną?

Ida Marszałek 6 lutego 2020 19:45
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już w tym tygodniu, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Polska reprezentacja zaczęła już przygotowania do uroczystości. Jednak czy będzie miała co świętować?

OSCARY 2020: SZANSE "BOŻEGO CIAŁA" NA WYGRANĄ - ANALIZA BUKMACHERÓW

Otrzymaliśmy dziś informacje od legalnej firmy bukmacherskiej BETFAN, która przeanalizowała szanse poszczególnych filmów i twórców na otrzymanie statuetki. Niestety, według niej nie powinniśmy robić sobie zbyt dużych nadziei na wygraną. Jak podają bukmacherzy, największe szanse na Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy" ma Parasite. Prawdopodobieństwo wygranej filmu Bonga Joon - ho wynosi aż 88%!. Podczas gdy szanse Bożego Ciała szacuje się jedynie na 1,5 %. Tym samym, film plasuje się na samym dole stawki, zajmując V miejsce za pozostałymi nominowanymi produkcjami: Bólem i blaskiem, które ma 4% szans na wygraną, Nędznikami z ich 3,5% oraz Krainą Miodu, która ma 3% szans. 

OSCARY 2020: KTO WYGRA W KATEGORII NAJLEPSZY FILM - ANALIZA BUKMACHERÓW

Według analizy firmy BETFAN przypuszczalnie statuetkę w kategorii "Najlepszy film" zgarnie 1917, którego szanse zostały ocenione na 60,5%. Istnieje też spore prawdopodobieństwo - bo aż 55% - że film Sama Mendesa otrzyma najwięcej nagród podczas całej ceremonii. Po piętach depcze mu Parasite, który wygra w kategorii "Najlepszy film" na 17,5%. Następny w kolejce jest Pewnego razu w… Hollywood  z 9% szans na wygraną. W tej samej kolejności plasują się filmy również w kategorii "Najlepsza reżyseria".

OSCARY 2020: KTÓRY AKTOR WYGRA - ANALIZA BUKMACHERÓW

W kategoriach aktorskich bezkonkurencyjny według analizy firmy BETFAN jest Joaquin Phoenix, którego rola w Jokerze zapewniła mu 85% szans na Oscara. Jak przewidują bukmacherzy za pierwszoplanową rolę kobiecą Oscara otrzyma Renée Zellweger (ma na to aż 82% szans), natomiast za drugoplanową rolę kobiecą - Laura Dern, której szanse są szacowane na 81%. Brad Pitt też może już zacząć chłodzić szampana, jego szanse na statuetkę wynoszą 83%.

OSCARY 2020: KTÓRY SCENARIUSZ WYGRA - ANALIZA BUKMACHERÓW

Jeśli chodzi o kategorię "Najlepszy scenariusz oryginalny" prawdopodobnie znów wygrywa Parasite, którego szanse oceniane są na 50%. Zagrażać zdaje się mu tylko Pewnego razu… w Hollywood, które ma 35% szans. W kategorii "Najlepszego scenariusza adaptowanego" według przewidywań bukmacherów, statuetkę otrzyma Jojo Rabbit (51%), natomiast drugim filmem mającym największe szanse - bo 33% - są Małe kobietki.

OSCARY 2020: CZY BRAD PITT OŚWIADCZY SIĘ JENNIFER ANISTON - ANALIZA BUKMACHERÓW

Okazuje się, że filmy nie są jedynym przedmiotem zakładów związanych z oscarową galą. Najwyraźniej fani Brada Pitta i Jennifer Aniston bardzo chcą, by para znów była razem, bo zakładają się o... ich zaręczyny podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród! Prawdopodobieństwo, że Pitt podczas tej szczególnej nocy uklęknie przed ukochaną wynosi aż 4%. Jak myślicie, czy prognozy bukmacherów się spełnią?

Wprawdzie wieści te nie są dla polskiej reprezentacji szczęśliwe, ale faktem jest, że wygrana z tak silną konkurencją graniczy z cudem. My wierzymy jednak, że wszystko jest możliwe i w dalszym ciągu mocno trzymamy kciuki za Boże Ciało! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.