OSCARY 2020

Oscary 2020: Parasite ze statuetką za najlepszy film!

Co wiemy o najgłośniejszym tytule roku?

Ida Marszałek 10 lutego 2020 05:35

Oto najlepszy film według wyników 92. ceremonii rozdania Oscarów – statuetkę otrzymał Parasite, czyli miejscami zabawna historia o wciąż funkcjonujących w nowoczesnym świecie współzależnościach klasowych, w której jednak zdecydowanie przeważa gorzki ton.

Oscary 2020: Fabuła filmu Parasite

Parasite opowiada o dwóch rodzinach: tej mieszkającej w slumsach, zmuszonej, by korzystać z internetu pobliskich sklepów i zajmującej się (i to niezbyt udolnie) składaniem pudełek na pizzę oraz tej mieszkającej w pięknej willi na wzgórzu, posiadającej służbę, liczne zdjęcia portretowe na wzór rodziny królewskiej oraz zajmującej się bliżej nieokreślonymi zawodami. Kiedy biedna rodzina za pomocą podstępu dostaje pracę w domu bogaczy rodzi się pytanie: kto jest tutaj tytułowym pasożytem?

Oscary 2020 najlepszy film Parasite

Nie jest to pierwszy film koreańskiego reżysera który zachwycił. Okja również zbierała liczne pochwały, choć nie otrzymała żadnej nagrody. Jak Bong Joon-ho trafnie stwierdził podczas odbierania Złotego Globa za najlepszy film zagraniczny: wystarczy, że Amerykanie pokonają barierę w postaci napisów filmowych, a poznają wiele niesamowitych dzieł spoza swojego kręgu kulturowego. Na szczęście Parasite został należycie doceniony sześcioma nominacjami oscarowymi. Film zdobył już w tym sezonie cały szereg nagród, czy dołączy do nich ta najważniejsza statuetka?

Oto 7 zaskakujących faktów o wielkim zwycięzcy tegorocznych Oscarów! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.