O nich będzie teraz głośno!

Gabriela Czernecka 5 marca 2018 08:15

Tegoroczne Oscary 2018 podbiła plejada młodych i piekielnie zdolnych aktorek. Złota era zachwytu nad Meryl Streep, Julianne Moore czy Helen Mirren powoli mija, a ich miejsce w kolejnych produkcjach zajmują nowe twarze. Sama Sandra Bullock wyznała podczas oscarowej gali, że chciałaby teraz zobaczyć w lustrze młodszą od niej o 21 lat Gal Gadot, filmową Wonder Woman. Faktycznie, coś w tym jest. Oglądając Oscary 2018 łatwo zwrócić uwagę, że nastąpiła zmiana warty.

Oscary 2018: aktorki młodego pokolenia

To jest ich czas. Poznajcie aktorki młodego pokolenia, które zachwyciły Hollywood!  

1/8
Oscary 2018: Jennifer Lawrence
Copyright @East News
1/8

28-letnia Jennifer Lawrence z dnia na dzień stała się ulubienicą Ameryki. Jej kariera rozwinęła się w 2010 roku po filmie Do szpiku kości, za który dostała nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Obecnie ma na koncie cztery nominacje i jednego Oscara - za film Poradnik pozytywnego myślenia. Co roku do kin wchodzi minimum jeden film z jej udziałem.

2/8
Oscary 2018: Lupita Nyong’o
Copyright @East News
2/8

35-letnia Lupita Nyong’o za udział w swoim pierwszym pełnometrażowym filmie, Zniewolony. 12 years a Slave, otrzymała Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową. Ostatnie filmy z jej udziałem to: Gwiezdne Wojny, Queen of Katwe oraz Czarna Pantera

3/8
Oscary 2018: Saoirse Ronan
Copyright @Getty Images
3/8

23-letnia Saoirse Ronan została doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową już trzykrotnie (Pokuta, Brooklyn, Lady Bird), ale jak na razie 23-latka na swoim koncie Oscara niestety nie ma. Mimo to wielbiciele jej talentu mogą spać spokojnie, bo Saoirse dopiero rozwija swoją karierę. Jeszcze nie raz będziemy mogli zobaczyć ją na wielkim ekranie!

4/8
Oscary 2018: Gal Gadot
Copyright @Getty Images
4/8

To o niej Sandra Bullock wspominała podczas gali, mówiąc że chciałaby wyglądać jak ona.  Kim jest Gal Gadot? To była Miss Izraela, filmowa Wonder Woman. Jest debiutującą aktorką, ale na taki debiut może liczyć niewielu. Piękna, mądra i inteligentna. Drzwi do sławy stoją przed nią otworem!

5/8
Oscary 2018: Margot Robbie
Copyright @Getty Images
5/8

28-letnia Margot Robbie z dnia na dzień zachwyciła Hollywood. Przełomem w jej karierze okazał się być rok 2013, na rynku pojawiły się wówczas dwa filmy z jej udziałem: Czas na miłość i Wilk z Wall Street. W ubiegłym roku zagrała w trzech filmach: Jestem najlepsza, Ja Tonya (za którego została nominowana do Oscara), Goodbye Christopher Robin i Terminal.

6/8
Oscary 2018: Greta Gerwig
Copyright @Getty Images
6/8

35-letnia Greta Gerwig zaczynała jako aktorka, grała głównie w kinie niezależnym. W 2017 roku postanowiła spróbować swoich sił jako reżyserka i scenarzystka. Opłacało się. Film Lady Bird został nominowany do Oscara m.in. za reżyserię, co sprawiło, że Greta została piątą kobietą w historii Oscarów nominowaną w tej kategorii.

7/8
Zendaya
Copyright @East News
7/8

Zendaya Coleman ma zaledwie 22 lata, ale na swoim koncie całkiem niezły dorobek. Zaczynała jako modelka, ale karierę w modelingu porzuciła na rzecz tańca. Później próbowała sił jako wokalistka. Pasjonuje się modą, projektuje ubrania i dodatki. W 2016 roku magazyn Glamour nazwał ją Kobietą Roku. Na Oscarach 2018 pojawiła się w ramach promocji filmu Król rozrywki.

8/8
Haley Bennett
Copyright @East News
8/8

30- letnia Haley Bennett stawia dopiero pierwsze kroki w Hollywood, ale jak na początkującą aktorkę radzi sobie naprawdę nieźle. Na koncie ma role w takich filmach, jak: Bez litości, Prosto w serce, Siedmiu wspaniałych czy Dziewczyna z pociągu.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.