Ptaki nocy, Kłamstewko, Monos
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Ptaki Nocy z Margot Robbie... Co jeszcze zobaczymy od jutra w kinach?

Zapowiada się weekend pełen ciekawych premier!

Ida Marszałek 6 lutego 2020 21:30
Ptaki nocy, Kłamstewko, Monos
Fot. Materiały prasowe

Już w ten weekend odbędzie się długo wyczekiwana przez wszystkich gala rozdania Oscarów. Żeby umilić sobie oczekiwanie, możemy wybrać się do kina na jedną z najnowszych filmowych propozycji. A tych jutro nie będzie w kinach brakowało!

"Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" reż. Cathy Yan

Ptaki nocy, Kłamstewko, Monos
Fot. Materiały prasowe

Film anonimowej dotąd reżyserki, Cathy Yan, to nowa propozycja od Universum DC Comics. Jak dotąd konkurent Marvela może się poszczycić jednym, ale za to udanym filmem z kobiecą bohaterką w roli głównej - Wonder Woman. Czy i ta produkcja będzie powodem do dumy? Pierwsze pozytywne recenzje wskazują, że jego odbiór jest z pewnością przyjemniejszy niż bliźniaczego Legionu Samobójców. Bohaterką obydwu filmów jest grana przez Margot Robbie postać Harley Quinn - dziewczyna Jokera, równie szalona jak jej ukochany. Wygląda na to, że w Ptakach nocy Harley Quinn postanowiła w końcu zakończyć tę toksyczną relację i sama zadbać o swoje sprawy. Czy wyjdzie jej to na dobre?

"Kłamstewko" reż. Lulu Wang

Ptaki nocy, Kłamstewko, Monos
Fot. Materiały prasowe

Film wyróżniony Złotym Globem za najlepszą rolę dla aktorki Awkwafiny oraz nominacją do nagrody BAFTA. Jest to słodko gorzka komedia, w której w bardzo sprytny sposób udało się uchwycić barierę kulturową oddzielającą Wschód od Zachódu. Wartości wyznawane w dwóch skrajnych częściach świata zderzają się ze sobą za sprawą głównej bohaterki Kłamstewka - Chinki oraz mieszkanki Nowego Yorku - Billi. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się o śmiertelnej chorobie swojej ukochanej babci. Ku jej zaskoczeniu, rodzina postanawia nie wyjawiać staruszce prawdy o jej stanie zdrowia. Chińczycy wierzą bowiem, że nic nie zabija tak skutecznie jak strach. Aby mieć pretekst do odwiedzenia umierającej babci, rodzina z dnia na dzień urządza kuzynowi Billi huczne wesele. 

"Monos" reż. Alejandro Landes

Ptaki nocy, Kłamstewko, Monos
Fot. Materiały prasowe

Dla poszukujących w kinie mocnych wrażeń! Piękne górskie krajobrazy Ameryki Południowej skrywają tajemniczą organizację młodych ludzi rodem z Władcy much. Niezidentyfikowana osoba wydaje im rozkazy przez radio i organizuje wolny czas. Mają pilnować amerykańskiej zakładniczki, opiekować się krową i wykonywać ćwiczenia wojskowe. W zamian, dozwolone są zabawy z bronią i rytualne orgie. Śmierć krowy zapoczątkuje jednak prawdziwą walkę o przywództwo. Coś nam mówi, że drugi fabularny film Alejandro Landesa po prostu trzeba zobaczyć!

Wszystkie wymienione filmy będą od jutra dostępne w kinach! 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.