To była gala pełna niespodzianek!

Gabriela Czernecka 26 marca 2018 23:15

Orły 2018 już za nami. To była 20. gala rozdania dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli tzw. polskich Oscarów. W Teatrze Polskim w Warszawie zgromadziła się plejada gwiazd. Wśród nich nie mogło zabraknąć tegorocznych nominowanych do Orłów 2018. Jak to bywa w przypadku wielkich imprez, tak i tym razem nie obyło się bez małych wpadek, skandali czy... momentów wzruszeń. Co wydarzyło się na 20. gali Orłów? Oto najlepsze momenty na Orłach 2018! 

1/10
Orły 2018: Jerzy Stuhr
Copyright @ONS
1/10

Był to jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas 20. gali Orłów 2018. Jerzy Stuhr otrzymał nagrodę za Osiągnięcia Życia. „Ludzie Cię kochają, a ja Ci lekko zazdroszczę, bo czego się nie dotknąłeś, osiągałeś sukces. Jak zdecydowałeś się na komedię to była Seksmisja, gdy zgodziłeś się na dubbing, ludzie na ulicy wołali za mną: syn osła”, powiedział Maciej Stuhr zapowiadając wręczenie nagrody dla ojca.

2/10
Orły 2018: Roman Polański
Copyright @East News
2/10

Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się Romana Polańskiego na Orłach 2018. Wybitny reżyser otrzymał nagrodę w nowej kategorii. Jego film Pianista został uznany za Najlepszy Film 20-lecia Orłów.

3/10
Orły 2018: Agata Buzek i Piotr Domalewski
Copyright @East News
3/10

Niekwestionowanym zwycięzcą Orłów 2018 został Piotr Domalewski. Jego film Cicha noc otrzymał ostatecznie dziesięć statuetek! Tu reżyser odbiera nagrodę za Odkrycie Roku z rąk Agaty Buzek.

4/10
Orły 2018: Magdalena Cielecka i Piotr Domalewski
Copyright @East News
4/10

A tu za Najlepszy Scenariusz. Sukienka Magdaleny Cieleckiej ewidentnie spodobała się Piotrowi Domalewskiemu…

5/10
Orły 2018: Danuta Stenka i Piotr Domalewski
Copyright @East News
5/10

Danuta Stenka wręczyła mu Orła za Najlepszą reżyserię.

6/10
Orły 2018: najważniejsze momenty
Copyright @East News
6/10

Największe zainteresowanie wzbudziło wręczenie Orła 2018 w kategorii Najlepsze kostiumy. Nie chodzi jednak o samego zwycięzcę, ale o Jacka Braciaka, który miał okazję wręczyć tę nagrodę. Aktor postanowił podejść do zadania bardzo kreatywnie i wręczył statuetkę ubrany cały na czarno i w... sukience.

7/10
Orły 2018: Maciej Stuhr
Copyright @East News
7/10

20. galę Orłów 2018 poprowadził Maciej Stuhr. Nie zabrakło niewybrednych żartów. Dla aktora nie ma tematów zakazanych. Tym razem zażartował z... polskich obozów i ustawy o IPN. Stwierdził, że dźwięk w polskim kinie jest jak Niemcy: „Są wspaniali Niemcy i tacy sobie. Zresztą podobnie jak Żydzi, Portorykańczycy, czy Polacy. Aczkolwiek co to do tego ostatniego, trwają spory”, powiedział. Pojawił się także żart dużego kalibru: „Podobno Himalaista Urubko przypuścił samotny atak na K2, gdyż nie był w stanie wytrzymać w polskim obozie”.

8/10
Orły 2018: Agata Kulesza i Agnieszka Suchora
Copyright @East News
8/10

Agata Kulesza ewidentnie ucieszyła się z Orła dla Agnieszki Suchory za Najlepszą Drugoplanową Rolę Żeńska w filmie Cicha Noc.

9/10
zwycięzcy Orły 2018
Copyright @ONS
9/10

W kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca zwyciężyła Magdalena Boczarska za film Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Aktorka wygłosiła piękną przemowę odbierając statuetkę: „Myślę, że to nieprzypadkowe że film o Michalinie Wisłockiej powstał właśnie teraz. Ten film jeszcze wiele dobrego zrobi w tym kraju. Baby górą!”.

10/10
Orły 2018, za kulisami
Copyright @East News
10/10

A za kulisami… wiadomo! Panie poprawiają makijaż.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.