Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jerzy Stuhr skomentował wypadek ze swoim udziałem. Najbardziej żałuje jednej rzeczy

Aktor udzielił szczerego wywiadu

Karol Sowa 17 lutego 2024 19:26
Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dawno niewidziany Jerzy Stuhr udzielił wywiadu Mariuszowi Szczygłowi. W programie „Rozmowy (nie)wygodne" wrócił pamięcią do wypadku z października 2022 roku, w którego konsekwencji stracił prawo jazdy. 

Jerzy Stuhr przyznał się do życiowej porażki

Aktor w szczerej rozmowie stwierdził, że jego życiową porażką jest kierowanie samochodu pod wpływem alkoholu oraz utrata prawa jazdy. „Nie wolno prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu", mówił artysta. Dodał jednak, że we Włoszech, do których często wyjeżdża na wakacje, można prowadzić samochód po napojach wysokoprocentowych. „Ale jesteśmy w Europie Środkowej...", kwitował dziennikarz. „Tak, tak...", odpowiedział aktor. 

CZYTAJ TEŻ: Wychowała ich sama, byli przy niej w najtrudniejszych chwilach. Synowie Joanny Sarapaty są jej największą dumą

Jerzy Stuhr, VIVA! listopad 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Jerzy Stuhr wrócił pamięcią do wypadku z 2022 roku

Jerzy Stuhr przyznał też, że jedynym sposobem na radzenie sobie z życiową porażką jest próba zapomnienia. „Zapomnieć. Przynajmniej u mnie tak było", mówił. „Obawiam się, że jeśli zapomnimy o porażce, nie będzie nas budowała, nie zmieni nas", dodawał Mariusz Szczygieł. „Ale idę do przodu, ja jestem baran", mówił z uśmiechem na twarzy Jerzy Stuhr. 

Przypomnijmy, że w 2022 roku aktor wypił kilka kieliszków wina, a następnie wsiadł za kierownicę, by pojechać na umówiony wcześniej wywiad. Niestety artysta potrącił wówczas 44-letniego motocyklistę. Co więcej, Jerzy Stuhr przyznał, że nie zauważył go i odjechał z miejsca zdarzenia. 

Z ustaleń policji wynikało, że aktor miał we krwi 0,7 promila alkoholu. Ostatecznie ulubieniec widzów został skazany przez sąd karą grzywny w wysokości 4. tys. złotych.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejny światowy sukces Joanny Kulig. Aktorka pojawi się na ekranie u boku wielkich gwiazd

Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.