Fot. Żyburtowicz / AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Mąż Jadwigi Barańskiej załamuje ręce i prosi o modlitwę. Zza oceanu płyną niepokojące wieści

„Powiedziała mi: „Życie bez wzroku nie ma sensu. Lepiej odejść", mówi Jerzy Antczak

Karol Sowa 18 lutego 2024 16:06
Fot. Żyburtowicz / AKPA

Kochały ją miliony, na kartach historii zapisała się jako jedna z najlepszych polskich aktorek. Niestety stan zdrowia Jadwigi Barańskiej, która wraz z mężem — Jerzym Antczakiem mieszka w Los Angeles, jest niepokojący. Kolejny raz zza oceanu płyną dramatyczne wieści. Jej ukochany prosi o modlitwę. 

Jadwiga Barańska — życie w Stanach Zjednoczonych

Zagrała w takich hitach jak: Noce i dnie, Hrabina Cosel czy Trędowata. Jadwiga Barańska zachwycała na szklanym ekranie nie tylko urodą, ale też talentem. Kochały ją miliony. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj wiele osób z sentymentem wraca do produkcji z jej udziałem. 

W 2002 roku aktorka postanowiła zawiesić swoją karierę i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam wraz z mężem — Jerzym Antczakiem wiodła spokojne i radosne życie. Niestety w ostatnim czasie ulubienica widzów podupadła na zdrowiu, o czym poinformował jej ukochany. Reżyser przyznał, że jego żona miała poważny wypadek i złamała biodro. Co więcej, jej stan zdrowia był na tyle poważny, że lekarze nie chcieli podjąć się operacji. 

CZYTAJ TEŻ: Do pierwszego ślubu szła jako dziewica. Mąż Teresy Lipowskiej okazał się niewierny 

Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak, Warszawa 08.1994.
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Jadwiga Barańska — stan zdrowia

Artystka może liczyć na ogromne wsparcie męża, który nie opuszcza jej na krok i dba o nią w czasie domowej rekonwalescencji. I choć wydawało się, że w ich życiu wszystko zacznie się układać, nadszedł kolejny cios. Niedawno okazało się, że aktorce grozi utrata wzroku. „Jadzia nie należy do osób histerycznych, ale powiedziała mi: "Życie bez wzroku nie ma sensu. Lepiej odejść", mówił reżyser w rozmowie z serwisem Plejada. 

Na domiar złego choroba wciąż postępuje, a specjaliści załamują ręce. „Niestety, stan obu oczu jest dramatyczny. I wynosi 50 proc. [...] Lekarze Instytutu Steina, który jest najlepszym tego rodzaju obiektem na świecie, rozpoczynają dramatyczną walkę o zatrzymanie dramatu ślepoty", pisał artysta w mediach społecznościowych. 

Mąż Jadwigi Barańskiej nie poddaje się i wciąż walczy o lepsze jutro żony. Robi wszystko, by podnieść ukochaną na duchu. Wie jednak, że czekają ich ciężkie chwile. Jerzy Antczak poprosił więc fanów o modlitwę. 

Życzymy Pani Jadwidze Barańskiej dużo zdrowia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: To o niej ksiądz Jan Twardowski napisał swój najsłynniejszy wiersz. Kim była wybitna poetka, Anna Kamieńska?

Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.