Fot. KAROL SEREWIS / East News / Prończyk / AKPA
niezwykłe relacje

O tej relacji nie wiedział prawie nikt. Jadwiga Barańska ujawniła, że jest matką chrzestną Jana Holoubka

Aktorka wprost pęka z dumy! Reżyser odniósł kolejny sukces

Marcjanna Maryszewska 27 września 2023 17:50
Fot. KAROL SEREWIS / East News / Prończyk / AKPA

Wraz z kolejnymi wieściami o polepszającym się stanie Jadwigi Barańskiej poznaliśmy kolejny sekret z jej życia... Niewiele osób wie, że aktorka jest matką chrzestną syna Gustawa Holoubka! Jan Holoubek to wybitny reżyser, mający na koncie wiele sukcesów i nagród, a kolejna właśnie zasiliła jego kolekcję. Artystka wprost pęka z dumy — z tej okazji pokazała wspólne zdjęcie z chrześniakiem.

Jadwiga Barańska rolę życia zawdzięcza Gustawowi Holoubkowi

Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak stworzyli jeden z niezapomnianych duetów aktorsko-reżyserskich, choć ich pierwsze spotkanie było bardzo burzliwe. Mało brakowało, a ta miłość nigdy by nie rozkwitła — na domiar złego mąż gwiazdy omal nie zaprzepaścił jej marzeń o szkole aktorskiej. Jednak w kontraście do feralnych początków finał okazał się szczęśliwy. Para stanęła na ślubnym kobiercu oraz doczekała się syna Mikołaja... 

Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, Warszawa 08.1994

Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, Warszawa 08.1994.
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

A to wcale nie jest jedyne ich wspólne "dziecko". Jerzy Antczak za namową ukochanej wyreżyserował film "Noce i dnie", będący adaptacją powieści Marii Dąbrowskiej. Jadwiga Barańska wcieliła się w postać Barbary Niechcic — występ szybko okazał się być rolą jej życia, a widzowie i krytycy nie szczędzili utalentowanej aktorce słów zachwytu. Okazuje się, że tak wyjątkowy splot wydarzeń oboje zawdzięczają innemu wybitnemu aktorowi — Gustawowi Holoubkowi.

CZYTAJ TAKŻE: "Małżeństwo to hazard", mawiał Jerzy Bińczycki. Wybitny aktor dwa razy stawał na ślubnym kobiercu

"Gustaw Holoubek czytał cudownie tę książkę w radiu. Mnie się to ogromnie podobało, bo ta książka zawiera wiele myśli ponadczasowych. Zwróciłam uwagę męża, co mi się zdarzyło raz jeden, że byłoby dobrze, gdyby on się tym zainteresował. Nie tylko dlatego, że ja bym chciała grać tę rolę, ale miałam nosa, że całość jest godna uwagi. Okazało się, że miałam rację i sama znalazłam dla siebie rolę" — tłumaczyła później odtwórczyni głównej roli w rozmowie z Faktem.

Gustaw Holoubek

Gustaw Holoubek życiorys małżeństwo z Magdaleną Zawadzką kariera
Fot. Muzeum Narodowe w Warszawie/PAP/Wiesław Prażuch

Jadwiga Barańska jest mamą chrzestną sławnego reżysera. Opublikowała wspólne zdjęcie

Nie jest tajemnicą, że drogi Gustawa Holoubka i Jadwigi Barańskiej splotły się wcześniej na płaszczyźnie zawodowej. Artyści pracowali razem w Teatrze Telewizji, a prywatnie darzyli się ogromną sympatią, szacunkiem i zaufaniem. A polubili się na tyle, że gdy aktor wraz z ukochaną Magdaleną Zawadzką spodziewali się syna, poprosił on koleżankę po fachu, aby została matką chrzestną małego Jasia!

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Szczepkowska łamała rodzinne tabu, gdy odkrywała historię swojego słynnego dziadka — Jana Parandowskiego

Jana Holoubka podała zatem do chrztu Jadwiga Barańska oraz Stefan Friedmann, syn najbliższej przyjaciółki małżonków, która z kolei została ich świadkową. Zdjęcie z tej uroczystości ujrzało światło dzienne dopiero po latach — opublikował je na swoim Facebooku Jerzy Antczak, przy okazji radosnych wieści dotyczących m.in. wybitnych osiągnięć chrześniaka. Na kadrze widać zaaferowanego Jana w objęciach swojej mamy chrzestnej, oraz czuwających z boku Gustawa Holoubka i Magdalenę Zawadzką. 

W ostatnich tygodniach Jadwiga Barańska zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które omal nie pozbawiły jej chęci do życia. Na szczęście kryzys przeminął, a artystka czuje się znacznie lepiej. We wpisie zadedykowanym internautom nie tylko opowiedziała o osobistych postępach, ale również pochwaliła się chrześniakiem, który ma na koncie kolejny poważny sukces.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Łączy je bliska więź, są przy sobie na dobre i na złe. Agata Kulesza podkreśla, że nie jest przyjaciółką swojej córki

"Kochani przyjaciele, w ostatnich dniach spotkały mnie dwie wielkie radości. Pierwsza, to kiedy Janek Holoubek – genialny syn Magdy i Gustawa, a mój chrześniak – zdobył nagrodę za reżyserię, a druga, to kiedy wasza czułość i modlitwy pozwoliły mi przejść kilkanaście kroków. Z miłością, Jadwiga" — dowiadujemy się z profilu jej męża.  

Jadwiga Barańska, 1.03.2002

Fot. Prończyk / AKPA

Jan Holoubek, 27.03.2013

Fot. KAROL SEREWIS / East News / Prończyk / AKPA

Jadwiga Barańska, Jan Holoubek, Magdalena Zawadzka, Gustaw Holoubek

Fot. facebook.com/jerzy.antczak.7

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.