Agata Kulesza z córką, wrzesień 2012; "Deszczowa Piosenka" - premiera w Teatrze Roma
Fot. Kurnikowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Łączy je bliska więź, są przy sobie na dobre i na złe. Agata Kulesza podkreśla, że nie jest przyjaciółką swojej córki

Czy 26-latka poszła w jej ślady?

Olga Figaszewska 27 września 2023 11:36
Agata Kulesza z córką, wrzesień 2012; "Deszczowa Piosenka" - premiera w Teatrze Roma
Fot. Kurnikowski/AKPA

Agata Kulesza spełnia się w życiu zawodowym. Aktorka podbiła serca fanów, a postaci, które kreuje na ekranie za każdym razem zachwycają widzów. Prywatnie ulubienica publiczności jest szczęśliwą mamą 26-letniej córki. Dziś obie panie łączy wyjątkowa więź — „Powiedziała, że zawsze czuła się czyimś skarbem", wspominała poruszona gwiazda. Czy Marianna Figurska poszła w ślady swojej sławnej mamy? Przypominamy kulisy ich pięknej relacji z okazji urodzin artystki!

Agata Kulesza o relacjach z córką Marianną

Marianna jest owocem małżeństwa aktorki z operatorem filmowym Marcinem Figurskim. Relacja pary nie przetrwała próby czasu i zakończyła się rozwodem. Agata Kulesza może być dumna z osiągnięć córki. Marianna Figurska wyrosła na wspaniałą kobietę. Jest świadoma siebie, mądra, zdeterminowana i idzie jasno wytyczoną ścieżką. „Marianka jest wspaniałą dziewczyną. [...] Jest moją podporą, motywacją i inspiracją”, wspominała gwiazda  rozmowie z Na Żywo [cytat za www.o2.pl].

„Zastanawiałam się, jak się zachowywałam i zachowuję w stosunku do mojej dorosłej już córki. Nigdy nie byłam matką, która musiała wszystko wiedzieć. Moja córka jest zaskakująca, ale nie w sposób, w który musiałabym ingerować. Choć pewnie także bywałam tym potworem, który pojawia się w historiach opowiadanych na terapii. Za swój sukces uważam jej słowa – powiedziała, że zawsze czuła się czyimś skarbem, kochana i ważna", mówiła z kolei w rozmowie z Olą Długołęcką.

CZYTAJ TAKŻE: Córka Łukasza Nowickiego ma już pięć lat. Tak wygląda Józefina...  „Podobna do taty”!

Łączy je bliska więź, lecz nigdy nie były przyjaciółkami. „Jeżeli córka mówi o matce, że jest jej przyjaciółką, albo odwrotnie, to jest to pierwsze wskazanie, jak to powiedziała kiedyś Kasia Miller, na terapię. Ja jestem jej mamą, a nie jej przyjaciółką, ona jest moją córką. Mamy bardzo dobrą relację, szczerze i otwarcie rozmawiamy. O pewnych rzeczach sobie opowiadamy, a o pewnych nie. Jak to matka z córką", podkreślała Agata Kulesza na łamach serwisu cozatydzien.tvn.pl.

Agata Kulesza z córką, 2007

Agata Kulesza z córką, 2007
Fot. Baranowski/AKPA

Córka Agaty Kuleszy. Czym zajmuje się Marianna Figurska?

Czy Marianna związała swoją przyszłość z aktorstwem? Córka gwiazdy ma na swoim koncie udział w amerykańsko-polskiej produkcji True Crimes, ale to nie jest jej plan na życie. Na co dzień stroni od blasku fleszy i nigdy nie marzyła o show-biznesie. „Marianna ma duży dystans do mojego zawodu i pod żadnym pozorem nie chce zostać aktorką. Uważa, że aktorstwo jest nieciekawe i za dużo w tym zawodzie trzeba uczyć się na pamięć”, mówiła Agata Kulesza.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Bińczycki nie chciał, by syn poszedł w jego ślady. Jan Bińczycki często wraca do filmów taty

Marianna związała się z zupełnie inną dziedziną. Po maturze rozpoczęła studia weterynaryjne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Niedawno została ich absolwentką i uzyskała tytuł magistra. Uwielbia zajmować się zwierzętami, czerpie ogromną satysfakcję z niesienia pomocy... To jest jej powołanie. Zawsze może liczyć na wsparcie mamy, która doskonale rozumie jej wybór i mocno kibicuje swojemu dziecku.

Agata Kulesza z córką, wrzesień 2012; "Deszczowa Piosenka" - premiera w Teatrze Roma

Agata Kulesza z córką, wrzesień 2012;
Fot. Kurnikowski/AKPA

„[...] Uważam, że wybrała wspaniały zawód, jest lekarzem weterynarii. Myślę, że gdyby wybrała mój zawód, to nie dość, że musiałaby się z nim mierzyć, to jeszcze musiałaby się mierzyć ze mną, jako swoją mamą w tym zawodzie. Więc cieszę się, że jej zainteresowania poszły w inną stronę", mówiła w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, że Agata Kulesza kupiła córce kawalerkę jako prezent z okazji obrony pracy magisterskiej. „Chciała, żeby Marianka miała swoje bezpieczne miejsce”, podawało Na Żywo, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia aktorki. Dziennikarze tygodnika donosili natomiast, że pociecha aktorki rozpoczęła pracę w jednej z klinik weterynaryjnych.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka Przemysława Salety od czterech lat czeka na przeszczep nerki. Jak czuje się 29-letnia Nicole?

Nietrudno zauważyć, że obie panie bardzo chronią swoją prywatność. W związku z tym nie wiadomo, co w ostatnich miesiącach słychać było u 26-latki i jak potoczyły się jej losy. Życzymy im jednak dużo spokoju, a samej aktorce — wszystkiego najlepszego oraz najwspanialszych chwil spędzonych z córką!  

Źródło: Super Express, Plejada.pl, Na Żywo, Pomponik 

Agata Kulesza, Marianna Figurska, 1.03.2013

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.