Jude Law jako Młody Papież przed kamerami i kardynałami
Fot. materiały prasowe
W TELEWIZJI

Pali, pokazuje pośladki, uwielbia iPhone'a. Przy okazji „Młody Papież” bije rekordy popularności. Jude Law w roli życia!

Weronika Bruździak-Gębura 8 listopada 2016 13:30
Jude Law jako Młody Papież przed kamerami i kardynałami
Fot. materiały prasowe

Kto by pomyślał, że najseksowniejszy mężczyzna 2004 roku według magazynu People zostanie papieżem? A jednak! Oczywiście tylko na potrzeby serialu. Jude Law, bo o nim mowa, wcielił się w tytułową postać w najnowszej produkcji HBO, Canal Plus i Sky – „Młody papież”, którą od końca października możemy oglądać w telewizji.

 

Zobacz też: Benedykt XVI przygotowuje się na śmierć. Papież skierował poruszające słowa do wiernych

 

Pierwszy amerykański papież

 

Akcja rozgrywa się w sercu Watykanu. Serial opowiada fikcyjną historię pierwszego amerykańskiego papieża, Lenny’ego Belardo. Tak o Piusie XIII pisze dystrybutor:

„Tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu”.

 

Kim jest Pius XIII?

 

„Jestem przystojniejszy od Jezusa” – twierdzi Pius XIII. Widzowie mogą zobaczyć jego nagą pupę już w drugiej minucie pierwszego odcinka. W konfesjonale żartuje, że nie wierzy w Boga. Kim właściwie jest Lenny Belardo? To czterdziestolatek, fan włoskiego popu wątpliwej jakości, uzależniony od cherry coke i papierosów, które wypala jeden za drugim. Posiadacz iphone’a, który zamiast kapci ma japonki.

Młody, charyzmatyczny, przystojny – postać grana przez Jude'a Law staje się głową Kościoła Katolickiego w wyniku intrygi. Kardynałowie wybierają go jako mniejsze zło licząc, że będzie ich marionetką, którą łatwo będą mogli sterować. Okazuje się, że bardzo się mylili. Niby postępowy, z drugiej strony okazuje się być zatwardziałym konserwatystą, który nie zamierza słuchać rad kardynałów.

 

Kręcony w Rzymie, za kamerą Włoch

 

Serial składa się z 10 odcinków. Kosztował 45 milionów dolarów. Był kręcony w Rzymie i Wenecji latem 2015 roku. Dopiero zaczął podbój ekranów, a producenci już ogłosili, że powstanie drugi sezon. Za kamerą, podobnie jak w pierwszym sezonie, ponownie stanie Włoch, Paolo Sorrentino, reżyser oscarowego „Wielkiego piękna”, „Młodości” czy znakomitych „Wszystkich odlotów Cheyenne’a”.

W serialu obok Jude’a Law gra kolejna międzynarodowa gwiazda – Diane Keaton, która wciela się w postać siostry Mary.

 

Z ciekawostek: w czołówce serialu widzimy idącego korytarzem Piusa XIII w rytm rockowego kawałka „Watchower” Eda Sheerana i Devlina. Chwilę po tym, jak papież odwraca się do kamery i puszcza nam oczko, w stojący za nim posąg Jana Pawła II uderza meteoryt i tak powstaje słynna rzeźba Maurizio Cattelana „9 godzina”, którą w 2000 roku w Zachęcie zniszczył poseł Jacek Tomczak ze Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

 

Polecamy też: Mel Gibson wrócił na szczyt. Nie złamała go dekada skandali, a jego najnowszy film „Przełęcz ocalonych” wzbudza zachwyt

TAGI #Jude Law

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.