Jude Law
Fot. materiały prasowe Prada
ZE ŚWIATA FILMU

Jude Law zagra w kolejnej części filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W jaką postać się wcieli?

Weronika Bruździak-Gębura 14 kwietnia 2017 06:00
Jude Law
Fot. materiały prasowe Prada

Jude Law zagra młodego Albusa Dumbeldore’a w kolejnej części filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Jude Law zagra u boku Johnny'ego Deppa i Colina Farrella

Do obsady prequela sagi o Harrym Potterze dołączył 44-letni Jude Law. Brytyjczyk wcieli się w postać Albusa Dumledore’a. Aktor zagra u boku Eddiego Redmayne’a, Johnny’ego Deppa (który gra Gellerta Grindelwalda, przyjaciela Albusa, a później jego wielkiego wroga) oraz Colina Farrella. Wcześniej dyrektora Hogwartu zagrali Richard Harris i Michael Gambon.

 

 

„Będąc fanami jesteśmy szczęśliwi mając Jude'a Lawa w obsadzie „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 2”, gdzie wcieli się w uwielbianą postać. Jude jest członkiem rodziny Warner Bros. od wielu lat i cieszymy się, że rozpoczniemy tę nową przygodę razem z nim”, ogłosił Toby Emmerich, pracownik producenta filmu, Warner Pictures.

„Jude Law jest fenomenalnym, utalentowanym aktorem, którego praca jest szeroko podziwiana. Cieszę się na możliwość pracy z nim. Wiem, że świetnie uchwyci nieoczekiwanie aspekty Albusa Dumbledore'a w tym, jak wyjawiła J.K. Rowling, odmiennym okresie jego życia”, dodał reżyser David Yates.

O czym są „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”?

Jude Law, który wcześniej w wywiadach narzekał, że nie załapał się do obsady filmów o Harrym Potterze, już zaciera ręce. W końcu początkowo „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” miały być trylogią, jednak ostatecznie powstanie aż pięć części. Pierwszy film z serii, który miał premierę 18 listopada 2016 roku, zarobił ponad 813 milionów dolarów. Na drugą część fani będą musieli jeszcze poczekać - premiera „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 2” zapowiedziana jest dopiero na listopad 2018 roku. Za kamerą stanie David Yates, który wyreżyserował cztery ostatnie części Harry’ego Pottera i pierwszy z serii „Fantastycznych zwierząt”. Scenariusz napisała oczywiście J. K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze i dziennika Newta Skamandera.

Fabuła filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” opowiada o losach czarodziejskiego świata na 70 lat przed wydarzeniami z książek o Harrym Potterze. Akcja kolejnego filmu będzie odbywała się na początku XX wieku, zanim Albus Dumbledore objął stanowisko dyrektora Hogwartu i był jednym z nauczycieli oraz zanim stoczył słynny pojedynek z Gellertem Grindelwaldem.

 

Polecamy też: Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" wchodzi do kin! Nie tylko dla fanów Harry'ego Pottera

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?