ZWIASTUN

Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" wchodzi do kin! Nie tylko dla fanów Harry'ego Pottera

MA 17 listopada 2016 17:30

''Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć'' to historia osadzona w świecie Harry'ego Pottera. Pierwsza część z trzech dużych filmów, do których scenariusz napisała sama J.K. Rowling. Warto się na nią wybrać? Zobaczcie zwiastun!

 

To nie jest prequel, ani sequel, ale spin-off, czyli luźna kontynuacja historii ze świata czarodziejów. Akcja będzie się rozgrywać mniej więcej 70 lat przed historią o Harrym Potterze z "Kamienia filozoficznego". Głównym bohaterem ma być magizoolog Newt Scamander (Eddie Redmayne) - poznamy jego przygody, które doprowadziły do napisania przez niego podręcznika "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", z którego Harry korzystał w Hogwarcie (i który Rowling wydała później w 2001 roku: w postaci 50-stronicowej powieści).

 

Fabuła rozpoczyna się w Nowym Jorku roku 1926. Scamander wybiera się do Ameryki i bierze ze sobą tajemniczą walizkę będącą w stanie zmieścić nieskończoną liczbę rzeczy, m.in. rzadkie gatunki magicznych zwierząt. Mężczyzna odkrywa, że czarodzieje na Nowym Kontynencie muszą jeszcze bardziej kryć się ze swoimi zdolnościami przez Mugolami, gdyż konsekwencje demaskacji potrafią być bardzo poważne. Zwierzęta mieszczące się w walizce wydostają się na wolność, a całą sytuację trzeba będzie jakoś opanować.

 

Eddie Redmayne w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Fot. Warner Bros

Kadr z filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

 

Pierwszy film z trylogii został wyreżyserowany przez Davida Yatesa, który nakręcił cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze. W obsadzie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" znaleźli się także Alison Sudol jako Queenie, Katherine Waterston jako Tina, Dan Fogler jako Jacob, mugol i rywal głównego bohatera i Colin Farrell, który wciela się w czarodzieja Gravesa. Przed kamerą występują również Ezra Miller, Jon Voight, a także Carmen Ejogo i Ron Perlman.

 

Premiera filmu została zaplanowana na 18 listopada 2016 roku, jednak już dziś można go obejrzeć w wybranych kinach.

 

Warner Bros liczy na duży zysk, zwłaszcza, że filmy nakręcone na podstawie książek o czarodzieju przyniosły wytwórni 8 miliardów dolarów i stały się najbardziej kasową serią filmową w historii kina.

 

Polecamy też: Ten musical przebije „Mamma Mię”? „La La Land” z Ryanem Goslingiem podbija światowe festiwale! WIDEO

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.