OSCARY 2017

Ten film zgarnął aż 14 nominacji do Oscara. O co chodzi z „La La Land”?

Weronika Bruździak-Gębura 24 stycznia 2017 14:42

Ryan Gosling i Emma Stone mają powody do radości! Film z ich udziałem, musical „La La Land” zdobył az 12 nominacji do Oscara. W tym roku tak wielu nominacji nie dostał żaden inny film!  

 

Powód jak śpiewa Emma Stone: „Kochamy marzycieli, choć zdają się bezmyślni. Kochamy serca, które łamie świat i chaos, który po nas zostaje”  

 

Wcześniej „La La Land” zdobył aż siedem Złotych Globów m.in. za film komediowy lub musical, aktorka i aktor w filmie komediowym lub musicalu, reżyseria, scenariusz, muzyka oraz najlepsza piosenka - „City of Stars”.  Czy w tym zachwycie nie ma cienia przesady?

 

„La La Land”, czyli bezrobotny pianista jazzowy i aspirująca aktorka

Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles. Sebastian (Ryan Gosling) - bezrobotny pianista jazzowy - i Mia (Emma Stone), początkująca aktorka pracująca w kawiarni, kilka razy wpadają na siebie w różnych zakątkach Hollywood. Najpierw ich postawę charakteryzuje duży dystans, w końcu się w sobie zakochują. Początkowo wzajemnie wspierają się w staraniach o osiągnięcie sukcesu. Gdy ten w końcu nadchodzi, ich miłość zostaje wystawiona na próbę.

 

Recenzje „La La Land”

Film otworzył 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Krytycy są zgodni: „La La Land” jest zarazem wzruszający i zabawny. Zostaje w pamięci na długo po wyjściu z kina. Zachwyca muzyką, zdjęciami i choreografią.  

 

Jednak recenzje widzów są dosyć skrajne: jedni wychodzą z kina zachwyceni, inni z niedowierzaniem kręcą głową i zastanawiają się, czym obraz zasłużył na uznanie krytyków. Zarzucają oni filmowi, że jest cukierkowy, banalny i nie wnosi absolutnie nic do dotychczasowego dorobku kultury popularnej. 

 

Oscarowy 31-latek

Wśród nominacji są m.in za scenariusz i reżyserię, które powędrowały do 31-letniego Damiena Chazelle, który ma już na koncie kilka oscarowych sukcesów. Jego poprzedni film, „Whiplash”, był nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy film” i „najlepszy scenariusz adaptowany”.

 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.