Benedykt XVI gotowy na śmierć. List papieża do wiernych
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Benedykt XVI przygotowuje się na śmierć. Papież skierował poruszające słowa do wiernych

Konrad Szczęsny 7 lutego 2018 15:00
Benedykt XVI gotowy na śmierć. List papieża do wiernych
Fot. East News

W tym roku minie pięć lat, odkąd Benedykt XVI ogłosił światu, że z powodu problemów zdrowotnych i wieku rezygnuje ze stanowiska głowy Kościoła Katolickiego. Papież zamieszkał w budynku, który niegdyś był klasztorem, w Ogrodach Watykańskich. Od tamtej pory żyje w odosobnieniu. Oddaje się jedynie modlitwie i medytacji.

 

Zobacz tez: Benedykt XVI przerywa milczenie! W wywiadzie-rzece mówi o powodach abdykacji, „gejowskim lobby” i celibacie

 

Papież Benedykt XVI żegna się z wiernymi

Wiele wskazuje na to, że Benedykt XVI przygotowuje się do swojej ostatniej drogi. Redakcja „Corriere della Sera” opublikowała wzruszający list Josepha Aloisiusa Ratzingera, w którym żegna się on z wiernymi i współpracownikami. Tekst ma co prawda tylko dziewięć linijek, jednak wszyscy przyznają zgodnie, że słowa papieża chwytają za serce. Ojciec święty zdecydował się go napisać, ponieważ wzruszył się pytaniami czytelników gazety, jak spędza ostatnie dni swojego życia.

Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do domu. To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić”, napisał w liście, skierowanym do dziennikarza gazety, Missimo Franco.

Zapewnił również o swojej modlitwie i podziękował za troskę wiernych o stan jego zdrowia.

Benedykt XVI gotowy na śmierć. List papieża do wiernych
Fot. East News

Treść listu Benedykta XVI do czytelników gazety

To zdjęcia Benedykta XVI z września 2017 roku, które poruszyły internautów

 

Polecamy też: Papież Franciszek nie chce nosić futra z gronostajów, kocha tango, jeździ autobusem. Co o nim wiemy?

 

Abdykacja Benedykta XVI

Wiadomość o tym, że Joseph Ratzinger rezygnuje ze stanowiska głowy Kościoła Katolickiego, obiegła media 28 lutego 2013 roku. Wówczas ustępujący papież podkreślił, że z powodu zaawansowanego wieku (gdy wybrano go osiem lat wcześniej na ten urząd, miał 78 lat) nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków z powodów zdrowotnych.

 

Benedykt XVI gotowy na śmierć. List papieża do wiernych
Fot. East News

To zdjęcie Benedykta XVI pochodzi ze stycznia 2017 roku

 

Polecamy też:  Pierwsza miłość Franciszka. Właśnie ukazała się biografia papieża

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.