Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News
z życia gwiazd

Ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej był postacią medialną. W tle współpraca z Tadeuszem Rydzykiem

Aktorka mierzyła się z tego powodu z nieprzyjemnościami...

Marcjanna Maryszewska 21 sierpnia 2023 09:05
Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Kożuchowska to niezwykle utalentowana aktorka filmowa i serialowa. Wykreowała wiele znakomitych postaci, które do dziś cieszą się sympatią Polaków. Znacznie mniej znane są z kolei szczegóły dotyczące jej życia prywatnego. W przeszłości sporo mówiło się o najbliższej rodzinie gwiazdy — a zwłaszcza 82-letnim ojcu, który ma za sobą niezwykłe doświadczenia zawodowe. Okazuje się bowiem, że Leszek Kożuchowski był mocno związany z mediami, a także ojcem Tadeuszem Rydzykiem!

Kim jest ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej?

Małgorzata Kożuchowska oddziela grubą kreską życie zawodowe od swojej prywatności. Aktorka jest bardzo zachowawcza, jeśli chodzi o dzielenie się szczegółami. Wiadomo jednak, że od lat jest szczęśliwą żoną Bartłomieja Wróblewskiego. W 2014 roku małżonkowie zostali rodzicami 9-letniego dziś syna Franciszka. Trafili na siebie przypadkiem, wierzą, że to przeznaczenie. Nim jednak w jej sercu zapanował spokój, przeżyła wiele zawodów miłosnych. A wzorem prawdziwego uczucia między dwójką ludzi było dla niej to łączące jej rodziców.

Aktorka jest najstarszym dzieckiem nauczycielki Jadwigi Kożuchowskiej oraz doktora nauk pedagogicznych Leszka Kożuchowskiego. Leszek Kożuchowski zawsze stawiał rodzinę na pierwszym miejscu, a oprócz aktorki ma jeszcze dwie córki: Majkę i Hannę.

CZYTAJ TAKŻE: Po rozwodzie rodziców Michał Wiśniewski trafił pod opiekę ojca. Na lata stracili kontakt, później wydarzyła się tragedia

Swego czasu ojciec gwiazdy wzbudził ogrom zainteresowania w mediach. Urodzony w listopadzie 1941 roku, dwa lata temu z okazji okrągłej rocznicy doczekał się poruszających życzeń na Instagramie sławnej córki. "Ten Pan — mój kochany tata- skończył właśnie 80 lat! Bądź zdrowy, pełen pasji, ciesz się życiem i miłością najbliższych, realizuj marzenia i żyj nam 200 lat! Tato! Kocham Cię bardzo i dziękuję za wszystko, czego mnie nauczyłeś!!!" — napisała pod archiwalnym zdjęciem taty oraz ich wspólnym z uroczystości.

Leszek Kożuchowski był związany z mediami. Współpracował z Tadeuszem Rydzykiem

Dziś ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej unika szumu wokół siebie jak tylko może i mediów, lecz w przeszłości był z nimi bardzo blisko związany! Okazuje się, że Leszek Kożuchowski przed laty prowadził cotygodniowy program "Porady ekologa" na antenie Radia Maryja. A to nie wszystko. Senior — z wykształcenia pedagog — wykładał ekologię i pedagogikę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej należącej do ojca Tadeusza Rydzyka.

Jednak jego imponująca kariera w Toruniu u boku ojca Tadeusza często kładła się cieniem na reputacji jego córki Małgosi, wówczas początkującej aktorki. W środowisku artystycznym przez jego relacje z ojcem Rydzykiem nigdy nie wzbudzał dobrych skojarzeń. Dlatego gwiazda nieraz musiała mierzyć się z przytykami i nieprzyjemnymi komentarzami...

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wnuczka Grażyny Szapołowskiej zagrała z babcią w serialu. Mówi o poczuciu presji

Na szczęście to już przeszłość, a Leszek Kożuchowski od lat już nie pracuje w mediach. Razem z żoną Jadwigą przeprowadził się do Warszawy, aby wieść spokojne życie, mając blisko siebie córkę i ukochanego wnuka. "Dziadek uczy go nazw kwiatów, ptaków i drzew, czyta mu książeczki. A w wolnych chwilach zajmuje się ogródkiem przy domu Małgosi. Ale najważniejszy jest Jasiek" — donosił dawno temu tygodnik Świat i Ludzie 

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska, 28.11.2009 rok

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.