Reklama

Na co dzień wypełniają swoje obowiązki, spotykają się z głowami innych państw i poddanymi oraz przestrzegają zasad protokołu. Ale co robią w domowym zaciszu, gdy nie są wystawieni na błysk fleszy? Członkowie rodzin królewskich mają swoje pasje, którym poświęcają każdą wolną chwilę. Wśród nich są wyścigi gołębi, fotografia, balet oraz... kaligrafia! Oto mniej znane oblicze królowej Elżbiety II, Meghan Markle, księcia George'a, księcia Albert i księcia Karola!

Reklama

Królowa Elżbieta II - kobieta wielu talentów! Od wyścigów gołębi po fotografię

Brytyjska monarchini, jak się okazuje, jest kobietą wielu pasji. Poza tym, że od dekad interesują ją psy rasy corgi oraz wyścigi konne, w wolnym czasie poświęca się również tym, w których udział biorą... gołębie! W Sandringham ma nawet własną hodowlę tych zwierząt. Ptaki z niej wystawia nawet w specjalnych zawodach. Ma w tej dziedzinie zresztą sporo sukcesów.

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że Elżbieta II jest zapaloną fanką fotografii. Podobno przez lata pieczołowicie dokumentowała różne wydarzenia z życia swojej rodziny i widok królowej z aparatem nikogo nie dziwił. Co więcej mówi się, że wszystkie wykonane przez siebie zdjęcia wywołuje i trzyma w albumach.

Mało kto pamięta również, że w trakcie II wojny światowej przyszła monarchini przeszła pełne szkolenie na mechaniczkę! W tym celu zapisała się do Pomocniczej Służby Terytorialnej Kobiet. Podobno radziła sobie znakomicie, czym wprawiła w zachwyt współpracowników i poddanych. Udało jej się nawet dotrzeć do stopnia kapitana...

Czytaj także: Jak Elżbieta II unika otrucia? Szczególne znaczenie ma jej... torebka!

Topical Press Agency/Hulton Archive/Getty Images

Księżniczka Elżbieta i księżniczka Małgorzata z gołębiem, 20.02.1943 rok

Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II z aparatem fotograficznym w trakcie Royal Windsor Horse Show w Home Park, 17.05.2002 rok

Książę Karol: wrażliwa dusza i miłość do kur

Od następcy tronu wymaga się więcej. Musi m.in. świetnie grać w polo, biegle posługiwać się językami obcymi oraz polować. Dobrze widziane jest również, gdy gra na jakimś instrumencie. Przez dłuższy czas książę Karol poświęcał swój czas grze na wiolonczeli. Był w tym na tyle dobry, że został członkiem orkiestry „Trinity College”!

Na tym jednak nie koniec. Syn Elżbiety II ewidentnie ma artystyczną duszę. Dlatego też w wolnym czasie maluje! Jakby tego było mało, specjalizuje się również w układaniu żywopłotów.

Okazuje się, że książę Walii przywiązuje także ogromną wagę do pozyskiwania świeżych produktów spożywczych. W zaciszu swojej ukochanej posiadłości Highgrove hoduje m.in. kury. Jest również sponsorem Great Britain’ Poultry Club, czyli organizacji charytatywnej, która za cel obrała sobie „ochronę interesów wszystkich czystych i tradycyjnych ras drobiu, w tym kurczaków, bantamów, kaczek, gęsi i indyków”.

Czytaj także: To tu książę Karol dopuszczał się zdrad z Camillą. Oto wszystkie tajemnice posiadłości Highgrove

Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis via Getty Images

Książę Karol gra na wiolonczeli, Cambridge, Wielka Brytania, 1969 rok

Pool/Getty Images

Książę Karol trzyma kurę, obok księżna Camilla, Monachium, Niemcy, 10.05.2019 rok

Książę William świetnie żongluje, książę Harry tworzy dokumenty

Synowie księcia Karola są znakomici w żonglowaniu! Książę William ujawnił swój talent w trakcie wizyty na Islandii w 2020 roku, zaś książę Harry w nagraniu, które ujrzało światło dzienne w sierpniu 2021 roku.

Na tym jednak nie koniec. Młodszy z braci interesuje się również – co nie jest zaskoczeniem – sportem i militariami (jest absolwentem akademii wojskowej, sam był zresztą na misji w Afganistanie). Stworzył nawet Igrzyska Invictus Games, skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych, którzy zostali ranni w misjach w kraju i poza jego granicami.

Mało kto jednak pamięta, że książę Harry to również zapalony twórca dokumentów. W 2005 r. nakręcił film „The Forgotten Kingdom — Prince Harry in Lesotho”, który był zapisem trudnej sytuacji w odległych krajach: gospodarczej oraz społecznej.

Czytaj także: Jaka muzyka rozbrzmiewa na dworze w Windsorze?

Julien Behal/Pool/Samir Hussein/WireImage

Książę William, Galway, Irlandia, 05.03.2020 rok

Wysportowana księżna Kate, Meghan Markle kaligrafuje

Księżna Kate ukończyła wydział historii sztuki na Uniwersytecie w St Andrews w Fife. Nie od dziś wiadomo, że jej wielką pasją jest fotografia. Jej praca licencjacka była poświęcona prekursorowi fotografii, Charlesowi Lutwidge Dodgsonowi, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Lewis Carroll – tak, to autor słynnej „Alicji w Krainie Czarów” i „Alicji po drugiej stronie lustra”.

Często publikowane są zdjęcia jej autorstwa, które wykonuje bliskim, szczególnie dzieciom. Na tym jednak nie koniec. W młodości żona księcia Williama w wolnym czasie chętnie poświęcała się górskiej wspinaczce. Z ojcem Michaelem zdobyła między innymi szczyt Mont Blanc! Znana jest też jej miłość do żeglarstwa oraz tenisa.

A Meghan Markle? Zanim została aktorką, parała się kaligrafią. Nauczyła się tego, gdy pracowała w sklepie papierniczym w Beverly Hills. Do jej głównych zadań należało pakowanie prezentów i kaligrafowanie życzeń na kartkach! Później projektowała zaproszenia ślubne dla różnych gwiazd. Dzięki temu zarobiła na czesne na studia. Wiadomo, że w wolnym czasie uprawia też jogę.

Czytaj także: Etykieta królewska ingeruje w najdrobniejsze szczegóły życia księżnej Kate. Tego jej nie wolno!

Arthur Edwards - Pool/Getty Images

Księżna Kate z aparatem, Charlotte, Kanada, 04.07.2011 rok

Daniel Leal-Olivas - WPA Pool/Getty Images)

Meghan Markle, Chichester, Anglia, 19.05.2018 rok

Księżna Camilla - mistrzyni ping-ponga, księżniczka Eugenia jak książę Karol

W trakcie wielu charytatywnych imprez ukochana małżonka księcia Karola udowodniła, że świetnie gra w... ping-ponga! I jest w tym ponoć znakomita. W agencjach fotograficznych dosłownie roi się od zdjęć księżnej Camilli z paletką w ręku, która z zaciętą miną i pasją poświęca się odbijaniu małej piłeczki. Czy posiada w pałacu specjalny stół, przy którym może trenować tę dyscyplinę sportu?

Z kolei Eugenia, córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, ma ten sam talent, co książę Karol. W kwietniu 2020 roku w mediach społecznościowych pokazała dzieło swojego autorstwa: obraz, na którym widnieje różowo-czerwony kwiat. Ze sztuką jest również związana zawodowo: pracuje jako asystentka dyrektora w londyńskiej galerii „Hauser & Wirth”.

Czytaj także: Tak Camilla Parker-Bowles nazywała księżną Dianę. Nie szczędziła jej obelg...

Phil Noble/PA Images via Getty Images

Księżna Camilla gra w ping-ponga, Gold Coast, Australia, 05.04.2018 rok

Książę George i księżna Charlotte: balet i języki obce

A najmłodsi brytyjscy royalsi? Podobno książę George jest niezwykle umuzykalniony i świetnie odnajduje się na zajęciach baletowych, na które uczęszcza zresztą także jego młodsza siostra. Księżniczka Charlotte ma także jeszcze jeden ukryty talent. Podobno ma wyjątkową zdolność do nauki języków obcych. Zwłaszcza hiszpański jest jej konikiem. Jego podstaw nauczyła się dzięki niani, Marii Borrallo.

Czytaj także: Królewska niania nie może wymawiać tego słowa przy dzieciach. Jest dla niej... zakazane!

Pool/Max Mumby/Getty Images

Książę George, księżniczka Charlotte, Windsor, Wielka Brytania, 12.10.2018 rok

Rajdowiec książę Albert, śpiewająca księżna Sonja

A członkowie innych europejskich rodzin królewskich? Książę Albert II Grimaldi z Monako przez wiele lat słynął z zamiłowania do bobslejów. Pasja była na tyle silna, że pięciokrotnie wziął udział w igrzyskach olimpijskich jako członek drużyny narodowej!

Z kolei norweska księżna Sonja w 1976 roku wraz z lokalną gwiazdą Wenche Myhre i kukiełką o imieniu Titten Tei wzięła udział w nagraniu utworu „Vi Har En Tulle Med Øyne Blå”. Doszło do tego dzięki temu, że przyjęła zaproszenie do popularnego wówczas programu, w którym gospodarzem był właśnie chłopiec-kukiełka. Gdy nagranie z jej udziałem zostało wydane na singlu, zaczęło podbijać norweskie listy przebojów. Gdy w 1991 roku została żoną króla poddani z czułością wspominali ten wokalny epizod w jej życiorysie. Twierdzą, że był on przejawem ukrywanej pasji księżnej Sonji.

Czytaj także: Monakijski władca, Książę Albert II - jego oblicze skandalisty

Źródło: Plejada.pl, Pomponik.pl

Marcus Brandt/Bongarts/Getty Images
Reklama

Książę Albert z Monako, Szwajcaria, wyścigi bobslejów, 27.01.1996 rok

Reklama
Reklama
Reklama