Krystyna Janda, Viva! 7/2023
Fot. mateusz stankiewicz
NIEZWYKŁE RELACJE

Wnuczka Krystyny Jandy ma 20 lat i do złudzenia przypomina mamę. Jej kariera nabiera rozpędu

Jadwiga Jaworska wychodzi z cienia. Ujawniła, że aktorka ledwie zdążyła na jej narodziny

Maria Elas 24 maja 2024 16:01
Krystyna Janda, Viva! 7/2023
Fot. mateusz stankiewicz

Krystyna Janda znana jest ze swojej wielkiej miłości do bliskich. W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi „Pani” aktorka wraz z wnuczką Jadwigą Jaworską opowiedziały kilka sekretów swojej matriarchalnej rodziny oraz wyjaśniły, jak wyglądają ich relacje. Wygląda na to, że pasja do świata filmu płynie w żyłach kolejnego pokolenia! Jak wygląda i co robi dziś córka Marii Seweryn? 

Krystyna Janda omal nie przegapiła narodzin własnej wnuczki

Krystyna Janda na świecie przywitała tylko jedną córkę. Gdy Maria Seweryn sama została mamą, szczęśliwa babcia nie posiadała się z radości. Okazało się jednak, że w tym wyjątkowym dniu nie była z córką od samego początku. „Ja się urodziłam w dzień wolny, 1 listopada, więc babcia nie grała żadnego spektaklu. Zresztą najpierw pojechała na cmentarz, a dopiero potem do szpitala” wspominała Jadwiga Jaworska w rozmowie z Igą Nyc. Z rozbawieniem dodała także: „Na szczęście mama rodziła mnie ponad 20 godzin, więc babcia zdążyła”.

Krystyna Janda oczywiście ruszyła z wytłumaczeniami, że wszelkie święta religijne są ważnymi dniami w ich rodzinie i spędzają je tradycyjnie: „Od 25 lat cała rodzina spotyka się na cmentarzu, a potem jemy wspólnie obiad. Pamięć jest ważna. Bycie razem z żyjącymi też” mówiła. Zarzekała się jednak, że do rodzącej córki pośpieszyła w momencie, w którym dowiedziała się, że jest w połogu: „Przyjechałam od razu, jak się dowiedziałam! Prosto z cmentarza”. 

Sprawdź też: Bracia Łukasz i Paweł Golec otwarcie o wierze i wyznawanych wartościach: „Doświadczyliśmy w swoim życiu cudów”

Krystyna Janda, Wnuczki Lena i Jadwiga
Fot. instagram/arch. prywatne

Krystyna Janda, Wnuczki Lena i Jadwiga

Krystyna Janda, wnuczka Lena Jaworska, 6 lat hotelu Sheraton, 10.07.2002 rok
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Krystyna Janda, wnuczka Lena Jaworska, 6 lat hotelu Sheraton, 10.07.2002 rok

Córka Marii Seweryn o Krystynie Jandzie: „Możemy na nią liczyć w każdej sytuacji”

Krystyna Janda opowiedziała, że w jej życiu rodziny była zawsze najważniejsza. Co więcej — od lat rządzą w niej kobiety. Przed laty osobą, która pełniła w niej rolę trzonu oraz jak mówi, prawdziwą „królową ich życia”, była jej mama, Zdzisława. Dziś jednak te obowiązki należą do niej, chociaż za rodzinę głowy się nie uważa: „Wydaje mi się, że ja scalam rodzinę. Zbieram ją do kupy, organizuję spotkania. Myślę, że gdybym o to tak nie dbała, toby się niechcący gdzieś rozjechało… Dom w Milanówku jest miejscem, które „działa” na okrągło, czy ja tam jestem, czy mnie nie ma. Moi synowi wpadają kilka razy w tygodniu tylko po to, żeby zjeść zupę, wypić kawę lub pogłaskać psa. Mają klucz, mogą przyjechać w środku nocy. Milanówek jest ostoją całej rodziny. Po śmierci męża wszyscy myśleli, że go sprzedam, że się wyprowadzę, bo mieszkam tam teraz na co dzień sama. Ale nie mogłabym zabrać tego miejsca dzieciom i wnukom”.

Jej słowa potwierdziła wnuczka: „Kiedyś prawie wszystko kręciło się wokół prababci, ale babcia była i jest kimś znacznie więcej niż organizatorką życia. Jest osobą, na którą możemy liczyć w każdej sytuacji. Mimo swojej ogromnej 'zajętości' zawsze znajdzie czas, jeśli okoliczności tego wymagają” mówiła. 

Czytaj również: Nagle zniknęła, poświęciła się rodzinie. Dawno niewidziana Tatiana Okupnik zachwyciła w Opolu

Dodała także, że już od dzieciństwa była dla niej bardzo ważną osobą, z którą uwielbiała spędzać czas, a teraz, gdy stawia pierwsze kroki w dorosłość — jest dla niej źródłem oparcia i pomocną dłonią. „Sądzę babciu, że jesteś dla nas wszystkich punktem odniesienia. Kiedy podczas ostatniego spotkania wielkanocnego pojawił się temat moich studiów, twoja opinia była dla mnie bardzo ważna. Nie dzwonię do babci zbyt często w codziennych sprawach, ale jak już się widzimy, to poruszamy życiowe kwestie” wyznała Jadwiga Jaworska.

Jadwiga Jaworska, wnuczka Krystyny Jandy
Fot. instagram/arch. prywatne

Jadwiga Jaworska, wnuczka Krystyny Jandy

Kim jest Jadwiga Jaworska?

Jak możemy przeczytać na stronie TwójStyl.pl, Jadwiga Jaworska na świat przyszła w 2004 r. jako córka Marii Seweryn i Roberta Jaworskiego. Jej starsza siostra, Lena studiuje reżyserię filmową i kilkukrotnie zwerbowała ją do pomocy przy etiudach. Tak więc idąc śladami starszych od siebie kobiet w rodzinie: dwóch znanych aktorek oraz przyszłej reżyserki, Jadwiga również zainteresowała się światem kina i teatru.

W etiudzie „Café au lait” odpowiedzialna była za kostiumy. W „Skarbach” przypadły jej rekwizyty, a w nominowanej do nagrody za najlepszy film krótkometrażowych na festiwalu w Gdyni „Manii!” została asystentką kierownika produkcji. Jak mówi, swoją przyszłość wiąże raczej ze staniem po drugiej stronie kamery, niż jej mama: marzy się jej produkcja filmowa.  

Czytaj też: Długo starała się o dziecko, mamą została w wieku 42 lat. Dorota Chotecka wspomina tamten okres

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Magazyn PANI (@pani_magazyn)

	Krystyna Janda, Maria Seweryn, Viva! maj 2014
Fot. Krzysztof Opaliński

Krystyna Janda, Maria Seweryn, Viva! maj 2014

Krystyna Janda, Viva! 7/2023
Fot. mateusz stankiewicz

Krystyna Janda, Viva! 7/2023

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.