Krystyna Janda, Edward Kłosiński, czerwiec 2004
Fot. Prończyk/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Edward Kłosiński i Krystyna Janda doczekali się dwóch synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca 

Po śmierci operatora synami zajęła się mama

Maria Elas 5 stycznia 2024 15:14
Krystyna Janda, Edward Kłosiński, czerwiec 2004
Fot. Prończyk/AKPA

Edward Kłosiński i Krystyna Janda przywitali na świecie dwójkę synów. Starszy Adam poszedł w ślady rodziców i również zainteresował się światem filmowym. Pierwsze kroki jako operator stawiał w teatrze swojej mamy. Jak wyglądała jego relacja z ojcem, który odszedł 16 lat temu? 

Edward Kłosiński i Krystyna Janda przywitali na świecie dwóch synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Krystyna Janda i Edward Kłosiński doczekali się dwójki synów: Adama oraz Jędrzeja. W poprzednich związkach każdy z małżonków doczekał się jednej córki: Krystyna Janda i Jędrzej Seweryn na świecie przywitali Marię Seweryn, a Magdalena jest córką Edwarda Kłosińskiego z pierwszą żoną.

Edward Kłosiński, Krystyna Janda, Warszawa 1995
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Edward Kłosiński, Krystyna Janda, Warszawa 1995

Ich najstarszy wspólny syn, Adam Kłosiński, zapragnął pójść w ślady ojca. Kilka lat temu ukończył studia w Katowickiej szkole filmowej, a później zaczął pracować w Och-Teatrze, który powstał w ramach Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. „Adam ustawia światło przy przedstawieniu „Seks dla opornych”. Zaczynał od fotosów spektakl, teraz robi już coś poważniejszego i zgodnie ze swoją wielką pasją” mówił wówczas jeden z pracowników teatru w rozmowie z magazynem „Na żywo”. 

Czytaj także: Ojca zna głównie z opowieści, miał 5 lat, gdy odszedł. Syn Grzegorza Ciechowskiego z czułością mówi o swoim tacie

Krystyna Janda z synami - premiera filmu
Fot. Euzebiusz Niemiec /Agencja FORUM
Krystyna Janda z synami, premiera filmu „Asterix i Obelix”, wrzesień 1999 r.

Adam Kłosiński poszedł śladami ojca, Edwarda Kłosińskiego

Jak podaje internetowa baza filmu polskiego, filmpolski.pl, Adam Kłosiński został operatorem i realizatorem światła, chociaż na swoim koncie ma także scenariusz i reżyserię kilku projektów. „Nie zastanawiałem się nad tym, jak pracuje mój ojciec. Zacząłem go wypytywać i spodobało mi się to na tyle, że postanowiłem pójść w jego ślady” mówił przed laty w jednym z wywiadów. 

Jego młodszy brat, Jędrzej Kłosiński został muzykiem i kompozytorem, który współpracował przy kilku etiudach. Kilka lat temu Adam stanął za obiektywem aparatu i sfotografował swoją mamę w sesji w ich rodzinnym domu. Wygląda na to, że potrafi posługiwać się nie tylko kamerą filmową, ale także aparatem fotograficznym. 

W rozmowie z Elżbietą Pawełek dla VIVY! aktorka zdradziła kilka szczegółów z tego, czym obecnie zajmują się jej synowie: „Adam, starszy z synów, jest doktorantem z fizyki, skończył też wydział operatorski jak jego ojciec. Obsługuje kamerę w „Białej bluzce”, tak więc ma tu czasem rozrywkę wieczorną. Młodszy, Jędrek, zaś robi wszystkie nasze plakaty, jest grafikiem komputerowym. Ale obaj mają własne życie. Nigdy nie kwestionuję ich wyborów”. 

Zobacz także: Jest córką milionera, skończyła Oxford. Aleksandra K. Wiśniewska to najmłodsza posłanka

Krystyna Janda, sfotografowana przez swojego syna Adama Kłosińskiego, 2012 r.
Fot. ADAM KŁOSIŃSKI/EAST NEWS

Krystyna Janda sfotografowana przez swojego syna Adama Kłosińskiego, 2012 r.

Krystyna Janda o wychowaniu dzieci: „wolały, żeby do szkoły przychodził mąż”

Relacje w domu rodzinnym Krystyny Jandy i Edwarda Kłosińskiego należały do niecodziennych. W końcu oboje rodziców miało bardzo wyraziste kariery, w szczególności sława aktorki wywoływały niemałe zainteresowanie całą rodziną. „Dzieci wolały, żeby do szkoły przychodził mąż [Edward Kłosiński – przyp. red.]. W ogóle nie chcieli się za bardzo ze mną pokazywać. Najlepiej się czuliśmy na wakacjach za granicą, kiedy nikt mnie nie rozpoznawał” mówiła w rozmowie dla gazety.pl

Chociaż dzielili się obowiązkami rodzicielskimi, nie obeszło się bez pomocy niani. Nieszczęśliwie operator filmowy zmarł nagle w 5 stycznia 2008 r., gdy ich dzieci wciąż dorastały. Jak mówiła Krystyna Janda, śmierć męża wszyscy przeżyli bardzo ciężko. Jej synowie mieli momentalnie dojrzeć. Sama aktorka od lat twierdzi, że nie widzi potrzeby, by wiązać się z żadną inną osobą. „Nie spotkałam nikogo, żadnego mężczyzny, który by mnie w tym sensie zainteresował. A poza tym coś mi nie pozwala. Ale mam bardzo wielu przyjaciół, ludzi ze środowiska, spoza mojego środowiska, z którymi jestem blisko, jeżdżę na wakacje… no i dzieci, to dziś moi prawdziwi partnerzy” wyznała w rozmowie z Elżbietą Pawełek dla VIVY!.  

Czytaj też: Mówi, że mężem jest do kitu. Mało kto wie, z kim związany jest Krzysztof Hanke

Krystyna Janda, synowie, Adam i Jędrzej
Fot. TRICOLORS/East News

Krystyna Janda, synowie, Adam i Jędrzej 2009

Edward Kłosiński, Krystyna Janda, kwiecień 2002
Fot. Prończyk/AKPA
Edward Kłosiński, Krystyna Janda, kwiecień 2002

Krystyna Janda Edward Kłosiński  historia miłości
Fot. GRAZYNA WOJCIK/East News
Krystyna Janda, Edward Kłosiński

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.