Przez lata była skazana na zawodową banicję. Jednak zbudowała siebie na nowo

Konrad Szczęsny 8 czerwca 2023 15:03

Według opinii publicznej miała wszystko: liczne propozycje zawodowe, sympatię widzów, sławę... Dzięki roli uśmiechniętej Ewy w „Szpilkach na Giewoncie” Magda Schejbal znalazła się na samym szczycie. Serial jednak sprawił także, że została skazana na zawodową banicję... W 2015 roku aktorka przegrała proces sądowy z producentami serii. Na jakiś czas wycofała się z show-biznesu, środowisko się od niej odwróciło, ale z biegiem lat zaczęły spływać do niej kolejne zawodowe propozycje. Jak obecnie wygląda Magdalena Schejbal? Dziś obchodzi urodziny!

[ostatnia aktualizacja tekstu: 7.02.2024]

Historia procesu Magdy Schejbal z producentami „Szpilek na Giewoncie”

Serial emitowany był na antenie telewizji Polsat od września 2010 do maja 2012 roku. Producentem serii był Maciej Ślesicki, zaś głównym reżyserem Filip Zylber. Rola pracującej w agencji reklamowej Ewy Drawskiej była dla Magdy Schejbal przepustką do ogólnopolskiej kariery. Jednak z czasem zaczęły pojawiać się w mediach doniesienia dotyczące tego, że gwiazda ma ogromne trudności w porozumiewaniu się z produkcją. Miała stawiać wymagania finansowe, którym nikt nie był w stanie sprostać, obrażać się i ukrywać przed produkcją drugą ciążę. 

Według medialnych przekazów nie szczędziła również współpracownikom gorzkich słów i formułowała pod ich adresem w wywiadach kontrowersyjne oskarżenia, takie jak niewypłacanie pensji oraz mobbing na planie serialu. Gwiazdę miało się zmuszać do pracy ponad siły - po 12h dziennie na planie – czego skutkiem była hospitalizacja. Dodatkowo aktorka była wówczas w ciąży, więc atmosfera wydawała się jeszcze bardziej napięta. Z czasem sprawa przybrała poważny obrót i zakończyła się na sali sądowej z inicjatywy prezesa Paisa Films, producenta Macieja Ślesickiego. Złożył on pozew, w którym oskarżył aktorkę o naruszenie dóbr osobistych.

Po przesłuchaniu świadków, zasięgnięciu opinii biegłych i dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty Magdy Schejbal, nakazał jej przeproszenie producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Każdy człowiek ma obowiązek zachowania pewnej rozwagi w życiu. Pani jej nie zachowała”, cytował uzasadnienie sądu tygodnik Twoje Imperium w styczniu 2015 roku. Argumenty aktorki zostały uznane za „emocjonalne, nieprawdziwe, wyolbrzymione”. 

Czytaj także: Dawid Kwiatkowski wyprowadza się z Warszawy? Tak wyobraża sobie przyszłość

Jak potoczyła się droga zawodowa Magdy Schejbal po przegranym procesie?

Chwilę później mówiło się o tym, że Magda Schejbal nie mogła pogodzić się z wyrokiem i początkowo nie chciała zastosować się do postanowień wymiaru sprawiedliwości. W kwietniu 2015 roku, gdy otrzymała główną rolę w serialu „Mąż czy nie mąż” (który został zdjęty z anteny po jednym sezonie), mówiła: „Nigdy nie żałuję tego, co robię. Staram się żyć w zgodzie ze sobą. Nawet jeśli są to decyzje nie do końca oczywiste. Trudno, trzeba je brać na kark i iść przez życie dalej. W tym zawodzie człowiek zawsze czeka na telefon. I nie ma co udawać, że jest inaczej. Czeka się, aż zadzwoni i powiedzą „czekamy na ciebie”, albo „niebawem kręcimy” albo „jeszcze chwila, ale pamiętamy o tobie”, wyznała.

Co prawda w 2016 roku dołączyła do obsady serialu „Na dobre i na złe” i grała w teatrze, jednak cała sprawa położyła się cieniem na jej karierze. Na skutek wydarzeń z przeszłości zyskała w środowisku łatkę osoby trudnej we współpracy, której zmienne nastroje i fochy znacznie utrudniają pracę reszcie ekipy. Według niektórych – zupełnie niesłusznie. „Spotkał ją ostracyzm społeczny i środowiska aktorskiego, który trwał kilka lat. Kompletnie niesłusznie”, podkreśliła w wywiadzie dla WP Gwiazdy Karolina Korwin Piotrowska w 2018 roku.

Kolejne lata przyniosły gwieździe nowe zawodowe wyzwania, jak choćby rola w serialu „Blondynka”. Magda Schejbal musiała jednak po kilku sezonach zrezygnować z udziału w produkcji. Powodem były problemy zdrowotne. „Niestety późną wiosną tego roku doznałam urazu kręgosłupa i musiałam podjąć decyzję o zajęciu się swoim zdrowiem. Straciłam przez to kilka ciekawych propozycji i z opóźnieniem rozpoczęłam sezon teatralny, ale zdrowie ważniejsze! Chodzę na intensywną rehabilitację i walczę o swoje zdrowie”, napisała ulubienica widzów w 2019 roku na swoim Instagramie.

CZYTAJ TEŻ: Bartosz Opania zniknął z powodu choroby. Jego powrót na salony wywołał ogromne poruszenie

Magda Schejbal, Warszawa, 21.04.2016 rok

Jak dziś wygląda życie Magdy Schejbal?

W 2021 roku Magda Schejbal powróciła do grania i wcieliła się w rolę pani Zofii z dziekanatu w serialu „Sexify”, wyprodukowanym przez platformę Netflix (produkcja zdobyła uznanie widzów w Polsce, jak i za granicą, dlatego nie dziwi, że w styczniu 2023 premierę miał jego drugi sezon). Z kolei 10 sierpnia 2021 roku artystka zaskoczyła swoich obserwatorów zdjęciem w rozjaśnionych włosach. Jak się okazało, była to zapowiedź nowej roli… „Przygotowania do nowego projektu w toku. Już wkrótce przedstawię Wam Jankę”, napisała wówczas tajemniczo aktorka na swoim profilu na Instagramie. Najnowszą produkcją z udziałem gwiazdy jest film „Miłość na pierwszą stronę” w reżyserii Marii Sadowskiej. Film trafił do kin 7 października 2022 roku.

Prywatnie Magda Schejbal jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: syna Ignacego (urodzonego 12 lutego 2009 roku) ze związku z Michałem Rogozińskim, oraz córki Anieli (urodzonej 10 listopada 2011 roku) ze związku ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim. 

Aktorka aktywnie prowadzi również konto na Instagramie. Z okazji urodzin życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Czytaj także: Krystyna Prońko nie miała własnych dzieci. Miłość przelewała na ukochanego siostrzeńca

Magda Schejbal, Marek Włodarczyk i Maciej Zakościelny na planie serialu Kryminalni, Warszawa, 19.12.2006 rok

1/6
Szpilki na Giewoncie
Copyright @Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
1/6

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie była przepustką do ogólnopolskiej kariery. Niestety, z czasem aktorka popadła w konflikt z produkcją serialu.

2/6
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
2/6

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie okazała się przekleństwem. Na skutek tego konfliktu zyskała w branży miano osoby trudnej we współpracy i została skazana na zawodową banicję.

3/6
Magda Schejbal, Magdalena Schejbal na planie serialu „Szpilki na Giewoncie”, Warszawa, 25.02.2010 rok
Copyright @Jan BIELECKI/East News
3/6

Magda Schejbal na planie serialu „Szpilki na Giewoncie”, Warszawa, 25.02.2010 rok

4/6
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
4/6

Magda Schejbal przegrała proces z twórcami Szpilek na Giewoncie. Po dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jakie i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty aktorki, nakazał jej przeprosiny producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

5/6
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
5/6

Magda Schejbal w 2015 roku dostała co prawda główną rolę w serialu Mąż czy nie mąż, ale produkcja została zdjęta z anteny zaledwie po jednym sezonie.

6/6
Magdalena Schejbal
Copyright @materiały prasowe
6/6

Najnowszą produkcją z udziałem Magdy Schejbal był film „Miłość na pierwszą stronę” w reżyserii Marii Sadowskiej. Premiera w kinach miała miejsce 7 października 2022 roku.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.