Za gwiazdą trudne lata: przegrany proces i brak ról...

Konrad Szczęsny 22 maja 2022 07:52

Sympatię widzów zdobyła dzięki roli uśmiechniętej Ewy w „Szpilkach na Giewoncie”. Serial wyniósł ją na szczyt, ale sprawił też, że została skazana na zawodową banicję. Magda Schejbal w 2015 roku przegrała proces sądowy z producentami serii. Środowisko się od niej odwróciło, ona na jakiś czas wycofała się z show-biznesu. Ale z biegiem lat zaczęły pojawiać się zawodowe propozycje. Jak obecnie wygląda aktorka? W lutym tego roku skończyła 42 lata...

Proces Magdy Schejbal z producentami „Szpilek na Giewoncie”

Serial emitowany był na antenie telewizji Polsat od września 2010 do maja 2012 roku. Producentem serii był Maciej Ślesicki, zaś głównym reżyserem Filip Zylber. Rola pracującej w agencji reklamowej Ewy Drawskiej była dla Magdy Schejbal przepustką do ogólnopolskiej kariery. Jednak z czasem zaczęły pojawiać się w mediach doniesienia dotyczące tego, że gwiazda ma ogromne trudności w porozumiewaniu się z produkcją. Miała stawiać wymagania finansowe, którym nikt nie był w stanie sprostać, obrażać się i ukrywać przed produkcją drugą ciążę. 

Według medialnych przekazów nie szczędziła również współpracownikom gorzkich słów i formułowała pod ich adresem w wywiadach kontrowersyjne oskarżenia, takie jak niewypłacanie pensji oraz mobbing na planie serialu. Gwiazdę miało się zmuszać do pracy ponad siły - po 12h dziennie na planie – czego skutkiem była hospitalizacja. Dodatkowo aktorka była wówczas w ciąży, więc atmosfera wydawała się jeszcze bardziej napięta. Z czasem sprawa przybrała poważny obrót i zakończyła się na sali sądowej z inicjatywy prezesa Paisa Films, producenta Macieja Ślesickiego. Złożył on pozew, w którym oskarżył aktorkę o naruszenie dóbr osobistych.

Po przesłuchaniu świadków, zasięgnięciu opinii biegłych i dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty Magdy Schejbal, nakazał jej przeproszenie producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Każdy człowiek ma obowiązek zachowania pewnej rozwagi w życiu. Pani jej nie zachowała”, cytował uzasadnienie sądu tygodnik Twoje Imperium w styczniu 2015 roku. Argumenty aktorki zostały uznane za „emocjonalne, nieprawdziwe, wyolbrzymione”. 

Czytaj także: Magdalena Schejbal rezygnuje z kariery?! Aktorka podjęła trudną decyzję...

Kariera Magdy Schejbal po przegranym procesie

Chwilę później mówiło się o tym, że Magda Szejbal nie mogła pogodzić się z wyrokiem i początkowo nie chciała zastosować się do postanowień wymiaru sprawiedliwości. W kwietniu 2015 roku, gdy otrzymała główną rolę w serialu „Mąż czy nie mąż” (który został zdjęty z anteny po jednym sezonie), mówiła: „Nigdy nie żałuję tego, co robię. Staram się żyć w zgodzie ze sobą. Nawet jeśli są to decyzje nie do końca oczywiste. Trudno, trzeba je brać na kark i iść przez życie dalej. W tym zawodzie człowiek zawsze czeka na telefon. I nie ma co udawać, że jest inaczej. Czeka się, aż zadzwoni i powiedzą „czekamy na ciebie”, albo „niebawem kręcimy” albo „jeszcze chwila, ale pamiętamy o tobie”, wyznała.

Co prawda w 2016 roku dołączyła do obsady serialu „Na dobre i na złe” i grała w teatrze, jednak cała sprawa położyła się cieniem na jej karierze. Na skutek wydarzeń z przeszłości zyskała w środowisku łatkę osoby trudnej we współpracy, której zmienne nastroje i fochy znacznie utrudniają pracę reszcie ekipy. Według niektórych – zupełnie niesłusznie. „Spotkał ją ostracyzm społeczny i środowiska aktorskiego, który trwał kilka lat. Kompletnie niesłusznie”, podkreśliła w wywiadzie dla WP Gwiazdy Karolina Korwin Piotrowska w 2018 roku.

Kolejne lata przyniosły gwieździe nowe zawodowe wyzwania, jak choćby rola w serialu „Blondynka”. Magda Schejbal musiała jednak po kilku sezonach zrezygnować z udziału w produkcji. Powodem były problemy zdrowotne. „Niestety późną wiosną tego roku doznałam urazu kręgosłupa i musiałam podjąć decyzję o zajęciu się swoim zdrowiem. Straciłam przez to kilka ciekawych propozycji i z opóźnieniem rozpoczęłam sezon teatralny, ale zdrowie ważniejsze! Chodzę na intensywną rehabilitację i walczę o swoje zdrowie”, napisała ulubienica widzów w 2019 roku na swoim Instagramie.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Karolina Korwin-Piotrowska! Które jeszcze gwiazdy zmieniły swoje nazwiska?

Magda Schejbal, Warszawa, 21.04.2016 rok

Co dziś robi Magda Schejbal?

W 2021 roku Magda Schejbal powróciła do grania i wcieliła się w rolę pani Zofii z dziekanatu w serialu „Sexify”, wyprodukowanym przez platformę Netflix. Produkcja zdobyła uznanie widzów w Polsce, jak i zagranicą, dlatego nie dziwi, że powstanie drugi sezon. Z kolei 10. sierpnia ubr. artystka zaskoczyła swoich obserwatorów zdjęciem w rozjaśnionych włosach. Jak się okazało, była to zapowiedź nowej roli… „Przygotowania do nowego projektu w toku. Już wkrótce przedstawię Wam Jankę”, napisała tajemniczo aktorka na swoim profilu na Instagramie. Najnowszą produkcją z udziałem gwiazdy jest film „Miłość na pierwszą stronę” w reżyserii Marii Sadowskiej. Premiera miała miejsce w kinach 11 lutego 2022 roku.

Prywatnie Magda Schejbal jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: syna Ignacego (urodzonego 12 lutego 2009 roku) ze związku z Michałem Rogozińskim, oraz córki Anieli (urodzonej 10 listopada 2011 roku) ze związku ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim. 

W lutym aktorka skończyła 42 lata. Zobacz, jak na przestrzeni lat zmieniła się gwiazda.  

Czytaj także:  Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Magda Schejbal, Marek Włodarczyk i Maciej Zakościelny na planie serialu Kryminalni, Warszawa, 19.12.2006 rok

1/5
Szpilki na Giewoncie
Copyright @Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
1/5

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie była przepustką do ogólnopolskiej kariery. Niestety, z czasem aktorka popadła w konflikt z produkcją serialu.

2/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
2/5

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie okazała się przekleństwem. Na skutek tego konfliktu zyskała w branży miano osoby trudnej we współpracy i została skazana na zawodową banicję.

3/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
3/5

Magda Schejbal przegrała proces z twórcami Szpilek na Giewoncie. Po dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jakie i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty aktorki, nakazał jej przeprosiny producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

4/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
4/5

Magda Schejbal w 2015 roku dostała co prawda główną rolę w serialu Mąż czy nie mąż, ale produkcja została zdjęta z anteny zaledwie po jednym sezonie.

5/5
Magdalena Schejbal
Copyright @materiały prasowe
5/5

Najnowszą produkcją z udziałem Magdy Schejbal jest film „Miłość na pierwszą stronę” w reżyserii Marii Sadowskiej. Premiera w kinach 11 lutego 2022 roku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.