Za gwiazdą trudne lata: przegrany proces i brak ról...

Konrad Szczęsny 11 sierpnia 2021 11:46

Ta rola była dla niej błogosławieństwem i przekleństwem. Magda Schejbal dała się poznać szerszej publiczności jako uśmiechnięta Ewa w Szpilkach na Giewoncie, serialu, który wyniósł ją na szczyt. Niestety, w 2015 roku proces sądowy z producentami zakończył się dla niej brakiem ról i zawodową banicją. Jak radzi sobie dzisiaj? Na szczęście lata mijają i gwiazda ma coraz więcej propozycji. Następny projekt wymagał od niej zmiany fryzury.

Proces Magdy Schejbal z producentami Szpilek na Giewoncie

Serial emitowany był na antenie telewizji Polsat od września 2010 do maja 2012 roku. Producentem serii był Maciej Ślesicki, zaś głównym reżyserem Filip Zylber. Rola pracującej w agencji reklamowej Ewy Drawskiej była dla Magdy Schejbal przepustką do ogólnopolskiej kariery. Jednak z czasem w prasie zaczęły pojawiać się  w mediach doniesienia dotyczące tego, że gwiazda ma ogromne trudności w porozumiewaniu się z produkcją. Miała stawiać wymagania finansowe, którym nikt nie był w stanie sprostać, obrażać się i ukrywać przed produkcją drugą ciążę. 

Ona sama, według mediów, nie szczędziła z kolei współpracownikom gorzkich słów i formułowała pod ich adresem w wywiadach kontrowersyjne oskarżenia, takie jak niewypłacanie pensji oraz mobbing na planie serialu. Gwiazdę miało się zmuszać do pracy ponad siły - po 12h dziennie na planie – czego skutkiem była hospitalizacja. Dodatkowo aktorka była wówczas w ciąży, więc atmosfera wydawała się jeszcze bardziej napięta. Z czasem sprawa przybrała poważny obrót i zakończyła się na sali sądowej z inicjatywy prezesa Paisa Films, producenta Macieja Ślesickiego. Złożył on pozew, w którym oskarżył aktorkę o naruszenie dóbr osobistych.

Po przesłuchaniu świadków, zasięgnięciu opinii biegłych i dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jakie i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty Magdy Schejbal, nakazał jej przeprosiny producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Każdy człowiek ma obowiązek zachowania pewnej rozwagi w życiu. Pani jej nie zachowała”, cytował uzasadnienie sądu tygodnik Twoje Imperium w styczniu 2015 roku. Argumenty aktorki zostały uznane za „emocjonalne, nieprawdziwe, wyolbrzymione”. 

Czytaj także: Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Kariera Magdy Schejbal po przegranym procesie

Chwilę później mówiło się o tym, że Magda Szejbal nie mogła pogodzić się z wyrokiem i początkowo nie chciała zastosować się do postanowień wymiaru sprawiedliwości. W kwietniu 2015 roku, gdy otrzymała główną rolę w serialu Mąż czy nie mąż (który został zdjęty z anteny po jednym sezonie), mówiła: „Nigdy nie żałuję tego, co robię. Staram się żyć w zgodzie ze sobą. Nawet jeśli są to decyzje nie do końca oczywiste. Trudno, trzeba je brać na kark i iść przez życie dalej. W tym zawodzie człowiek zawsze czeka na telefon. I nie ma co udawać, że jest inaczej. Czeka się, aż zadzwoni i powiedzą „czekamy na ciebie”, albo „niebawem kręcimy” albo „jeszcze chwila, ale pamiętamy o tobie”, wyznała.

Co prawda w 2016 roku dołączyła do obsady serialu Na dobre i na złe i grała w teatrze, jednak cała sprawa położyła się cieniem na jej karierze. Na skutek wydarzeń z przeszłości zyskała w środowisku łatkę osoby trudnej we współpracy, której zmienne nastroje i fochy znacznie utrudniają pracę reszcie ekipy. Według niektórych – zupełnie niesłusznie. „Spotkał ją ostracyzm społeczny i środowiska aktorskiego, który trwał kilka lat. Kompletnie niesłusznie”, podkreśliła w wywiadzie dla WP Gwiazdy Karolina Korwin Piotrowska w 2018 roku.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Karolina Korwin-Piotrowska! Które jeszcze gwiazdy zmieniły swoje nazwiska?

Kolejne lata przyniosły gwieździe nowe zawodowe wyzwania, jak choćby rola w serialu Blondynka. Magda Schejbal musiała jednak po kilku sezonach zrezygnować z udziału w produkcji. Powodem były problemy zdrowotne. „Niestety późną wiosną tego roku doznałam urazu kręgosłupa i musiałam podjąć decyzję o zajęciu się swoim zdrowiem. Straciłam przez to kilka ciekawych propozycji i z opóźnieniem rozpoczęłam sezon teatralny, ale zdrowie ważniejsze! Chodzę na intensywną rehabilitację, którą nawet, i walczę o swoje zdrowie”, napisała ulubienica widzów w 2019 roku na swoim Instagramie.

Z kolei we wtorek 10. sierpnia 41-letnia artystka zaskoczyła swoich obserwatorów zdjęciem w rozjaśnionych włosach. To zapowiedź nowej roli… „Przygotowania do nowego projektu w toku. Już wkrótce przedstawię Wam Jankę”, napisała tajemniczo Magdalena Schejbal. Nie możemy się doczekać.

Zobaczcie metamorfozę gwiazdy! 

1/5
Szpilki na Giewoncie
Copyright @Agata Pospieszyńska/AF PHOTO
1/5

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie była przepustką do ogólnopolskiej kariery. Niestety, z czasem aktorka popadła w konflikt z produkcją serialu.

2/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
2/5

Dla Magdy Schejbal rola w Szpilkach na Giewoncie okazała się przekleństwem. Na skutek tego konfliktu zyskała w branży miano osoby trudnej we współpracy i została skazana na zawodową banicję.

3/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
3/5

Magda Schejbal przegrała proces z twórcami Szpilek na Giewoncie. Po dogłębnym zbadaniu sprawy, sąd zarówno pierwszej, jakie i drugiej instancji oddalił wszystkie zarzuty aktorki, nakazał jej przeprosiny producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokrycie kosztów postępowania w wysokości 3900 złotych oraz wpłacenie 10 tysięcy złotych na Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

4/5
Magda Schejbal
Copyright @Mateusz Stankiewicz/Af Photo
4/5

Magda Schejbal w 2015 roku dostała co prawda główną rolę w serialu Mąż czy nie mąż, ale produkcja została zdjęta z anteny zaledwie po jednym sezonie.

5/5
Magdalena Schejbal
Copyright @materiały prasowe
5/5

Magda Schejbal obecnie przygotowuje się do nowej roli. Jej bohaterka będzie miała na imię Janka. Nie możemy się doczekać!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?