Izabela Kuna z córką Nadią, premiera filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny", 2009, otwarciowe
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Zadebiutowała u boku mamy, wróżono jej karierę aktorską. Później zniknęła. Co dziś robi córka Izy Kuny?

Córka aktorki nie poszła w ślady matki i na długo zniknęła z Polski...

Maria Elas 29 września 2023 18:21
Izabela Kuna z córką Nadią, premiera filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny", 2009, otwarciowe
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Córka Izabeli Kuny od dziecka pojawiała się z mamą na premierach filmowych. Nadii Kurzelewskiej udało się nawet zagrać u jej boku w filmie, a później także w serialu „Barwy Szczęścia”. Próbowała również swoich sił w modelingu, ale z biegiem czasu słuch po niej zaginął. Okazało się, że wyjechała z Polski na inny kontynent. Co dziś robi i jak wygląda Nadia Kurzelewska? W tym roku kończy 27 lat.

Izabela Kuna: dzieci. Rodzina zawsze była dla niej najważniejsza

Izabela Kuna od lat udowadnia, że osobowość i talent to jej znaki rozpoznawcze. Popularność zapewniła sobie rolą w kultowym dziś, feministycznym manifeście „Lejdis” z 2008 roku, a następnie w „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” (2009 r.). Ostatnio zaś można oglądać ją w produkcji Netflixa „Znachor” jako hrabinę Eleonorę Czyńską.

O życiu prywatnym nie mówi zbyt wiele, jednakże zapytana, zawsze podkreśla, jak wiele znaczy dla niej życie rodzinne. W 2018 r. w wywiadzie dla VIVY! wyznała, że dla niej „Rodzina, dzieci, dom... nie ma czegoś, z czym można to porównać”. Mimo wielu godzin, które spędza na planie filmowym, wie, że najważniejsze w jej życiu są dzieci. „Wydaje mi się, że jestem super matką. Myślę też, że dziś jestem lepszą matką, niż byłam kiedyś. Byłam bardzo młoda, kiedy urodziłam moją córkę, dużo się rzeczy za szybko działo. Byłam bardzo zestresowana i przy okazji nadopiekuńcza. Z moją córką byłyśmy same, więc też nie miałam wyjścia”, mówiła dla „Twojego STYLU”. 

Gdy Nadia była mała, Izabela rozstała się z jej ojcem, aktorem Dariuszem Kurzelewskim. Drugiego dziecka, syna Stanisława, doczekała się po 13 latach z obecnym partnerem, Markiem Modzelewskim.Chociaż często nazywa go „mężem”, para nigdy nie zawarła ślubu. Wybranek aktorki z zawodu jest lekarzem radiologiem oraz scenarzystą. Z poprzedniego związku z Kamilą Calińską ma syna Filipa (urodzony w 2004 roku). 

Czytaj także: Mają wiele wspólnego, łączy je silna więź. Mama Iwony Pavlović długo nie mogła pogodzić się z decyzją córki

Iza Kuna z córką Nadią, Promocja książki Izy Kuny
Fot. Kurnikowski/AKPA

Izabela Kuna z córką Nadią, Promocja książki „Klara”, 2010

Izabela Kuna: córka. Kim jest Nadia Kurzelewska? Relacja z matką

Nadia urodziła się w 1996 roku, gdy jej mama miała zaledwie 26 lat. Imię, które jej nadano, wybrała dla niej matka chrzestna, aktorka Renata Dancewicz. Narodziny córki nie zespoliły jednak małżeństwa jej rodziców, które od początku skazane było na niepowodzenie. Jak po latach przyznała aktorka, już w dniu swojego ślubu wiedziała, że związek nie przetrwa... 

Wysilałam się i za nic nie widziałam nas razem. Aż się popłakałam. Ludzie myśleli, że ze szczęścia. A ja nie mogłam sobie wyobrazić nas jako starych ludzi. No i się sprawdziło”, mówiła w „Wysokich Obcasach”. Po rozwodzie z pierwszym mężem zajęła się córką sama. Przez lata budowały silną, nierozerwalną więź. Jak mówi aktorka, mimo różnic w charakterach, dogadują się bez przeszkód. 

Jak każda matka, bardzo się martwię o moje dziecko. Myślę, że należę do kategorii mam nadopiekuńczych, co jednak nie przeszkadza mi mieć z córką świetny kontakt. Matki muszą kochać swoje córki, muszą je wspierać, pomagać, być z nimi. Dziewczynki muszą wiedzieć, że ta pierwsza miłość i akceptacja pochodzi od matki. Że to matce przede wszystkim i po pierwsze podoba się jej córka. Jeżeli tego nie ma, jeżeli dziecko tego nie czuje, to jest po zawodach. Matka jest wzorcem. Cieszę się bardzo, że mam córkę. Bardzo ją kocham i mam nadzieję, że ona to wie”, mówiła w jednym z wywiadów dla Plotka.

Czytaj także: Mają fantastyczną relację. Colina Farrella łączy z synem wyjątkowa więź

Maciej Musiał, Izabela Kuna, Natalia Kurzelewska, premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego „Róża”, 24.01.2012 rok
Fot. Engelbrecht/AKPA

Maciej Musiał, Izabela Kuna, córka aktorki Nadia Kurzelewska, premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego „Róża”, 24.01.2012 rok

Izabela Kuna nie potrafiła zaakceptować wszystkich wyborów córki

Izabela Kuna zawsze okazywała wsparcie Nadii, podkreślając, że w wychowaniu dzieci stawiała na ich indywidualizm. „Moja córka jest już dorosła. Bardzo kibicuję temu, kim jest i co robi. Jak każda matka chcę, żeby miała w życiu jak najlepiej” mówiła w „Twoim Stylu”. Była przy córce, gdy ta debiutowała na wielkim ekranie. W 2014 r. zagrały razem w filmie „Warsaw by night” w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz. Kilka lat później Nadia pojawiła się także w serialu, w którym gra jej mama. Mowa o „Barwach Szczęścia”, gdzie dziewczyna wcieliła się w Ksenię — aspirującą modelkę. Wiarygodności w odgrywaniu roli dodawał fakt, że debiutująca aktorka próbowała swoich sił w modelingu pod skrzydłami D’Vision, do której należały m.in. Anja Rubik czy Weronika Rosati.

Niestety, w ostatnich latach sytuacja stała się bardziej skomplikowana. W 2017 r. Nadia opuściła rodzinny dom i wyjechała do Australii, by studiować na Uniwersytecie w Sydney. Aktorka bardzo przeżyła rozstanie z córką. W wywiadach nie szczędziła gorzkich słów na temat kraju, który wybrała na kontynuację swojej nauki jej latorośl... „Nie spodobało mi się tam. Ani klimat, ani przyroda, ani zakupy, po prostu nic. Jestem najeżona na to miejsce, bo moja córka tam jest, przemawia przeze mnie złość i nie jestem obiektywna”, zwierzyła się. 

Na uniwersytecie Nadia studiowała sztuki wizualne. Jej prace znalazły się na kilku wystawach w kilku australijskich miastach. Szkołę ukończyła w 2021 r. Ostatnio towarzyszyła sławnej mamie w trakcie premiery filmu „Teściowie 2” – pojawił się na niej także 14-letni syn aktorki, Stanisław. Czy córka Izabeli Kuny powróciła do Polski na stałe? Tego nie wiadomo...  

Czytaj także: Izabela Kuna szczerze o swoim wieku i plusach dojrzałości: „Zazdroszczę ludziom młodości, ale nie gonię za nią”

Izabela Kuna, córka Nadia Kurzelewska, syn Stanisław Modzelewski, premiera filmu „Teściowie 2”, Warszawa, 13.09.2023 rok
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Izabela Kuna, córka Nadia Kurzelewska, syn Stanisław Modzelewski, premiera filmu „Teściowie 2”, Warszawa, 13.09.2023 rok 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.