Oscary: najsłynniejsze wpadki i skandale
Fot. Ellen DeGeneres/Twitter via Getty Images
OSCARY 2021

Pocałunek z bratem, upadek, gwiazdorskie selfie... Oto chwile, które przeszły do historii Oscarów!

Wpadki, zabawne sytuacje... Oto najciekawsze momenty Oscarów!

Ksenia Krasko Olga Figaszewska 24 kwietnia 2021 17:31
Oscary: najsłynniejsze wpadki i skandale
Fot. Ellen DeGeneres/Twitter via Getty Images

Przed nami 93. gala rozdania Oscarów! W nocy z niedzieli na poniedziałek Akademia wręczy najbardziej prestiżowe nagrody filmowe. Oprócz sławy, która zawsze spływa na zwycięzców poszczególnych kategorii, na kartach historii zapisały się również wyjątkowe sytuacje. Krępujące pomyłki, przełomowe momenty czy wybuchy radości... Czy w tym roku będziemy mogli liczyć na równie ekscytujące emocje? Przekonamy się już wkrótce, a w oczekiwaniu na galę przypominamy najbardziej przełomowe i spektakularne momenty w historii Oscarów!

OSCARY: PRZEŁOMOWE MOMENTY W HISTORII

W 1940 roku doszło do prawdziwego przełomu w historii Oscarów. Po raz pierwszy statuetkę odebrała czarnoskóra aktorka – Hattie McDaniel otrzymała wyróżnienie za rolę drugoplanową. Wcieliła się w rolę służącej w filmie „Przeminęło z wiatrem”. Kolejną taką nagrodę Akademia przyznała dopiero w 2002 roku, dla Halle Berry za rolę pierwszoplanową w filmie „Czekając na wyrok”.

OSCARY: NAJDŁUŻSZA OWACJA NA STOJĄCO

W 1972 roku słynny Charlie Chaplin odebrał statuetkę za całokształt twórczości. Artystę nagrodzono 12-minutową owacją na stojąco.

OSCARY: ANGELINA JOLIE POCAŁOWAŁA BRATA

Angelinę i jej brata, Jamesa Havena łączy dość specyficzna więź. Wielokrotnie widziano ich, jak obejmują się i namiętnie całują w usta. Takim zachowaniem rodzeństwo wywołało spore zamieszanie na czerwonym dywanie podczas wręczania Oskarów w 2000 roku. O Angelinie Jolie mówiono wiele – że zażywała narkotyki, że miała skłonności sadomasochistyczne, że cięła nożem plecy swego męża, Boba Thortona w czasie seksu, że odkryła w sobie lesbijskie skłonności... Do repertuaru plotek doszło kazirodztwo.

Nie był to jedyny niecodzienny gest w wykonaniu bohaterów oscarowych gali. Gdy w 2003 roku Adrien Brody odbierał statuetkę za rolę w „Pianiście”, z radości namiętnie pocałował Halle Berry, która wręczała mu nagrodę.

ZOBACZ: Oscary 2021. Luksusowe wakacje i... Wiemy, jakie prezenty otrzymają nominowani

Angelina Jolie całuje się z bratem
Fot. East News

OSCARY: ZABAWNE SYTUACJE 

Gdy Ellen DeGeneres prowadziła ceremonię Oscarów w 2014 roku, poczęstowała zgromadzonych aktorów pizzą. W 2017 roku Jimmy Kimmel zdecydował się ją przebić i w pewnym momencie z sufitu na publiczność spadły... słodycze na spadochronach.

Wyjątkowym momentem była także chwila, gdy na gali pojawili się zaproszeni przez Jimmy’ego Kimmela... turyści. Szczęściarze mogli ucałować w rękę Nicole Kidman, dostać markowe okulary od Jennifer Aniston, zaś pewnej parze narzeczonych Denzel Washington udzielił fikcyjnego ślubu.

 

Dream come true? Ryan Gosling and raining candy. 🍭@giphy

Post udostępniony przez Hollywood Reporter (@hollywoodreporter)

 

Does it get any better than Denzel Washington officiating your wedding at the #Oscars?

Post udostępniony przez Hollywood Reporter (@hollywoodreporter)

OSCARY: NAJBARDZIEJ PŁACZLIWE PRZEMÓWIENIE

Ta nagroda powinna z pewnością powędrować do Halle Berry, która w 2002 roku odebrała statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za film „Czekając na wyrok”. Aktorka szlochała tak bardzo, że w ogóle nie mogła opanować głosu. Dopiero po trzech minutach udało jej się uspokoić na tyle, by jej podziękowania były zrozumiałe dla publiczności.

OSCARY: SŁYNNE SELFIE

To selfie przeszło do historii! Niestety, jak okazało się póżniej, nie zostało wykonane spontanicznie. Była to bardzo udana reklama smartfona, Galaxy Note 3, którym wykonano zdjęcie. Do wspólnej fotografii, którą zainicjowała Ellen DeGeneres, zapozowali między innymi Bradley Cooper, Brad Pitt, Angelina Jolie, Kevin Spacey i Julia Roberts. Kiedy zdjęcie pojawiło się w sieci, internauci masowo udostępniali je na swoich portalach. Spekulowano, że za 30 sekund promocji reklamodawcy musieli zapłacić ok. 1,8 miliona dolarów.

ZOBACZ: Oscary 2021. Zeszłoroczni laureaci prezenterami gali! Kto pojawi się na Oscarach?

Oscary: słynne selfie gwiazd
Fot. Ellen DeGeneres/Twitter via Getty Images

OSCARY: UPADKI JENNIFER LAWRENCE I RAMI’EGO MALEKA

W 2013 roku aktorka Jennifer Lawrence otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki. Wchodząc na scenę po odbiór nagrody, potknęła się... i upadła na schodach. Sytuację obróciła w żart. „Urządziliście mi owację na stojąco tylko dlatego, że upadłam”, komentowała rozbawiona.

Gwiazdę przebił w 2019 roku Rami Malek, który odbierał statuetkę za rolę w filmie „Bohemian Rhapsody”. Udało mu się wygłosić przemowę i podziękować, ale chwilę później przypadkowo spadł ze sceny!

OSCARY: NAJWIĘKSZA WPADKA W HISTORII

Zdecydowanie najbardziej skandalicznym momentem gali Oscarów w 2017 roku była chwila, gdy Warren Beatty i Faye Dunaway dostali złą kopertę z wynikami (na której było napisane „Emma Stone, La La Land”). W wyniku pomyłki aktorzy ogłosili, że najlepszym filmem roku została produkcja „La La Land”, chociaż tak naprawdę nagrodę Akademii Filmowej przyznano twórcom „Moonlight”.

Zamieszanie doprowadziło do niezręcznej sytuacji, gdy producent musicalu „La La Land”, Jordan Horowitz, wyrwał Beatty’emu kartkę z prawidłowymi wynikami, którą aktor dostał od obsługi, kilkukrotnie wskazał na błąd i ostatecznie zaprosił na scenę twórców filmu „Moonlight”. Widzów rozbawił jedynie Ryan Gosling, który pomimo całej powagi sytuacji, miał zdecydowany problem z opanowaniem śmiechu.

ZOBACZ: 11 powodów, dla których Oscary 2020 przejdą do historii!

Oscary: pomyłka w ogłoszeniu najlepszego filmu
Fot. Kevin Winter/Getty Images

OSCARY: UPRAGNIONA NAGRODA DLA LEONARDO DICAPRIO

W 2016 roku świat odetchnął z ulgą, gdy Leonardo DiCaprio doczekał się upragnionego Oscara! Udało mu się otrzymać nagrodę za rolę w filmie „Zjawa”. Aktor, który kilkukrotnie ścigał się o statuetkę, najpierw był bohaterem licznych memów, a po wygranej został „twarzą” hasła „Never Give Up”, czyli „nigdy się nie poddawaj”.

Co wydarzy się na tegorocznej gali? Dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek! Relację z Oscarów będziemy prowadzić na viva.pl. Bądźcie z nami! 

Leonardo DiCaprio, Oscary 2016
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?