Oscary 2021. Kto poprowadzi ceremonię i kto się pojawi?
Fot. Steve Granitz/WireImage
OSCARY 2021

Oscary 2021. Zeszłoroczni laureaci prezenterami gali! Kto jeszcze pojawi się na Oscarach?

Lista gwiazd, które wezmą udział w 93. ceremonii, jest imponująca!

Ksenia Krasko 23 kwietnia 2021 19:15
Oscary 2021. Kto poprowadzi ceremonię i kto się pojawi?
Fot. Steve Granitz/WireImage

Już w ten weekend odbędzie się wielkie święto kina, czyli przyznanie najważniejszych nagród filmowych. Jak co roku, organizatorzy nie ujawniają wszystkiego, co wydarzy się na 93. ceremonii wręczenia Oscarów, ale kilka szczegółów jest już znanych. Wiemy między innymi, że tegoroczna gala nie będzie miała jednego gospodarza, ale kilkunastu prezenterów, z których niektórzy wręczą złote statuetki, a inni będą prowadzić rozmowy z nominowanymi i laureatami. Kto pojawi się na Oscarach 2021?

Oscary 2021. Kto poprowadzi ceremonię?

Podobnie jak w ostatnich latach, ceremonia Oscarów 2021 nie będzie miała gospodarza. „Czas antenowy wypełnią występy artystów i przemówienia laureatów”, przekazali w komunikacie organizatorzy gali. Takie rozwiązanie zastosowano jak dotąd trzy razy – w 1989 roku, dwa lata temu i w zeszłym roku. W 2019 przyczyną braku prowadzącego był skandal wokół komika Kevina Harta i jego homofobicznych tweetów.

ZOBACZ: Oscary 2021. Gdzie obejrzeć filmy, które wyróżniła w tym roku Akademia?

Wiemy już, kto na pewno pojawi się na Oscarach, zarówno w roli osób, wręczających statuetki, jak i osób, prowadzących rozmowy z laureatami i nominowanymi. Przede wszystkim będą to zeszłoroczni zwycięzcy w kategoriach aktorskich, czyli Renée Zellweger, Laura Dern, Joaquin Phoenix i Brad Pitt.

Statuetki wręczą też reżyser Bong Joon-ho (twórca Oscarowego filmu „Parasite”), aktorki Angela Bassett, Halle Berry, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon i Zendaya, oraz aktorzy Don Cheadle, Bryan Cranston i Harrison Ford. Kilka dni temu Akademia ogłosiła, że do tego grona dołączą Viola Davis i Riz Ahmed, nominowani w tym roku za role w filmach „Ma Rainey: Matka Bluesa” i „Sound of Metal”.

Oscary 2021 bez prowadzącego. Jak będzie wyglądać gala?

W marcu organizatorzy 93. ceremonii wręczenia Oscarów – reżyser Steven Soderbergh oraz producenci Stacey Sher i Jesse Collins – przekazali, że nie planują łączyć się z laureatami z pomocą aplikacji Zoom, tak jak miało to miejsce w przypadku nagród Emmy czy BAFTA. Jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie, gwiazdy, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu, muszą stawić się osobiście. Jednak ze względu pandemię i trudności z podróżowaniem do USA, zdecydowano się na dwie dodatkowe lokalizacje w Europie, czyli Londyn i Paryż.

Transmisję gali jak co roku będzie można obejrzeć w CANAL+, o drugiej w nocy z niedzieli 25 kwietnia na poniedziałek 26 kwietnia. Tego samego dnia wieczorem stacja wyemituje skrót ceremonii. 

ZOBACZ: Oscary 2021. Luksusowe wakacje i... Wiemy, jakie prezenty otrzymają nominowani

Laura Dern, laureatka Oscara 2020, wręczy nagrodę w tym roku

Oscary 2021. Kto poprowadzi ceremonię i kto się pojawi?
Fot. Rachel Luna/Getty Images

Joaquin Phoenix, Renee Zellweger i Brad Pitt pojawią się na gali Oscary 2021

Oscary 2020: laureaci Oscarów Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Brad Pitt
Fot. Steve Granitz/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.