Wielka Sala w Hogwarcie
Fot. Warner Studios
Ze świata filmu

Świąteczny obiad w Hogwarcie? Teraz to możliwe. Gratka dla fanów Harry'ego Pottera

MA 30 września 2015 19:00
Wielka Sala w Hogwarcie
Fot. Warner Studios

Wielka Sala w Hogwarcie zawsze rozbudzała wyobraźnię fanów książek i filmów o Harrym Potterze. W podlondyńskim studiu wytwórni  Warner Bros,  która wyprodukowała wszystkie osiem filmów z serii o małym czarodzieju, nawet ją odtworzono na wzór tej znanej z filmowej części "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - przy pomocy zdobywcy Oscara, Stuarta Craiga. Teraz spełni się kolejne marzenie wielbicieli bohaterów Hogwartu - będzie można zjeść świąteczny obiad w tym pięknym miejscu.

 

Warner Bros po raz pierwszy pozwoli fanom filmowej serii zasiąść przy długich stołach Wielkiej Sali i zajadać się przysmakami ze świata Harry'ego. 3 grudnia odbędzie się bowiem specjalna bożonarodzeniowa uczta rodem z Hogwartu. Jadalnia przystrojona będzie oryginalnymi rekwizytami wykorzystanymi na planie "Kamienia Filozoficznego". Będzie można skosztować dwóch bożonarodzeniowych dań z autentycznego zestawu, które dostępne mają być również w wersji wegetariańskiej. Na stołach pojawią się też desery, m.in. płonące puddingi i szynki nadziewane wiśniami.  Na każdego uczestnika uczty czekać będzie różdżka.

 

Menu świątecznego obiadu w Wielkiej Sali w studio w Londynie
Fot. Warner Studios

Menu bożonarodzeniowej uczty w Wielkiej Sali

 

 

Prócz kolacji fanów filmowej sagi czeka wycieczka po takich miejscach jak Peron 9 i ¾, ulica Pokątna, pokój wspólny Gryffonów czy dom Weasleyów - Nora. Smaku całości nada kremowe piwo jak z pubu w Hogsmeade.

 

Problemem jest tylko cena - ta fantastyczna zabawa została wyceniona przez organizatorów na 350 dolarów, czyli ok. 1, 3 tys. złotych. I to wywołało krytykę. Zarzucono Warner Bros, że choć zarobiła na filmach nakręconych na podstawie książek J.K. Rowling 8 miliardów dolarów (stały się najbardziej kasową serią filmową w historii kina), to chce na popularności Harry'ego Pottera zarabiać dalej i wyciągać od jego małoletnich fanów i ich rodziców kolejne pieniądze.

 

Wielka Sala w
Fot. Warner Studios

Wielką Salę na potrzeby filmowej sagi stworzył zdobywca Oscara, Stuart Craig

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.