ZE ŚWIATA FILMU

Wiadomo, kto wcieli się w postać Elvisa Presleya. Poznajcie bliżej Austina Butlera!

O rolę ubiegali się Ansel Elgort i Harry Styles

Gabriela Czernecka 16 lipca 2019 17:23

Austin Butler jako Elvis Presley! Pod uwagę brano różnych aktorów młodego pokolenia, w castingu brał udział nawet Ansel Elgort i Harry Styles. Ostatecznie wybrano gwiazdę serialu Pamiętniki Carrie. Austin Butler będzie miał okazję zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Dane będzie mu zagrać u boku Toma Hanksa, który wcieli się w menadżera króla Rock and Rolla, Toma Parkera. A kim Austin Butler jest prywatnie? Poznajcie go bliżej!

Kto zagra Elvisa Presleya w filmie Luhrmanna?

Baz Luhrmann po miesiącach poszukiwań i wielu castingach, w końcu znalazł aktora, który wcieli się w głównego bohatera w filmie biograficznym o Elvisie Presleyu. Pod uwagę brano pięciu aktorów młodego pokolenia: Ansela Elgorta (znanego z filmu Gwiazd naszych wina, Baby Driver, Niezgodna), Aarona Taylora-Johnsona (John Lennon. Chłopak znikąd, Godzilla), Harry'ego Stylesa (Dunkierka), Milesa Tellera (Whiplash, Cudowne tu i teraz) i właśnie Austina Butlera. Jego mieliśmy okazję widzieć wcześniej w takich produkcjach, jak: Pewnego razu... w Hollywood, Truposze nie umierają i Pamiętniki Carrie.

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, to właśnie Austin Butler zagra legendarnego króla rock and rolla Elvisa Presleya. Za kamerą stanie Baz Lurhmann, który odpowiedzialny jest za reżyserię takich przebojów jak Wielki Gatsby czy Moulin Rouge!. Warner Bros zapowiedziało już, że fabuła filmu będzie skupiała się na wzlotach i upadkach kariery Presleya. Głównym wątkiem będzie relacja piosenkarza z wieloletnim managerem Tomem Parkerem, w którego rolę wcieli się Tom Hanks. Współpracownik Elvisa kontrolował jego życie nie tylko zawodowe, ale także prywatne. 

„Wiedziałem, że ten film nie powstanie, dopóki wszystkie role nie będą obsadzone przez doskonale dobrane osoby. Szukaliśmy aktora, który będzie w naturalny sposób potrafił odtworzyć charakterystyczne ruchy Presleya oraz władał wokalem, który będzie ukazywał siłę wielkiej gwiazdy, ale także wrażliwość artysty”, przyznał Luhrmann w oficjalnym oświadczeniu.

„Podczas castingów mogłem zobaczyć naprawdę wielu utalentowanych aktorów. Pierwszy raz o Austinie Butlerze usłyszałem dzięki wyróżniającej go roli u boku Denzela Washingtona w »The Iceman Cometh« na Broadwayu, a dzięki obszernym testach ekranowych, warsztatach muzycznych i performerskich wiedziałem, że znalazłem kogoś, kto może ucieleśniać ducha jednej z najbardziej znanych postaci w muzycznym świecie”, dodaje reżyser. Wygląda na to, że Austin Butler spełnił wszystkie wymogi. A kim jest prywatnie?

Austin Butler - kim jest aktor, który zagra Elvisa Presleya

Kim jest Austin Butler? Aktor ma 27 lat. Prywatnie od 2011 roku z aktorką Vanessą Hudgens, znaną z High School Musical. W 2014 roku grał jedną z głównych ról w serialu Pamiętniki Carrie. To właśnie ta rola sprawiła, że dał się poznać szerszej publiczności. Oprócz kariery aktorskiej rozwija swoją pasję muzyczną. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 13 lat, a na pianinie w wieku 16 lat. Od tamtej pory kolekcjonuje gitary. Od czasu do czasu można zobaczyć go także na wybiegu. Uwielbia także uprawiać różne sporty - kocha jazdę na rowerze, piesze wycieczki i grę w koszykówkę.

Austin Butler zagra Elvisa Presleya. Zobaczcie, jak wygląda!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.