Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Polskie Nagrody Filmowe 2009
Fot. Baranowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra byli ulubioną parą show-biznesu. Dlaczego się rozstali?

„Bardzo go cenię. Zawsze będzie bliski mojemu sercu, ale przecież od dawna każde z nas ma swoje życie”

Redakcja VIVA! 20 lutego 2023 17:47
Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Polskie Nagrody Filmowe 2009
Fot. Baranowski/AKPA

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra tworzyli jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Po kilku latach podjęli decyzję o rozstaniu. Dlaczego ich relacja nie przetrwała? Dziś bardzo się przyjaźnią i często spotykają na planach kolejnych produkcji. Przypominamy ich historię miłości. 

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra – historia miłości

Życie uczuciowe Magdaleny Cieleckiej niezmiennie wzbudza ogromne zainteresowanie fanów. To stanowcza, intrygująca, pewna siebie kobieta, która doskonale wie, czego chce i dokąd dąży.  Spełnia się na scenie i przed kamerą, gna za marzeniami. Sama artystka podkreślała, że życie z nią nie należy do najłatwiejszych.

Ciężar życia ze mną polega na tym, że wiem, czego chcę, a czego nie, i nie sposób mnie przekonać. Mężczyźni płaczą, gdy się ze mną rozstają. Ale nie żałują tego wspólnego czasu. Mówią, że jestem wyzwaniem, że nie jestem łatwa. Niełatwo ze mną żyć, ale warto się pomęczyć. Nikt nie powiedział jednak, że czas spędzony ze mną był stracony”, opowiadała aktorka w rozmowie z Twoim Stylem.

Aktorka zaznacza też, że od mężczyzn oczekuje wsparcia, partnerstwa. Magdalena Cielecka próbowała ułożyć swoje życie uczuciowe. Jednak jej związki nie przetrwały próby czasu. Co ciekawe, w 2021 roku w programie Kuby Wojewódzkiego wyznała, że nikt z bliskich nie wyobraża jej sobie na ślubnym kobiercu. „Mnie nikt nie pyta o takie rzeczy [o zaręczyny, red.] przy trzydziestce, czy nawet czterdziestce. Może ja sprawiam takie wrażenie albo uosabiam tego rodzaju kobiecość, że mnie się w ogóle nie bierze pod uwagę, że ja stanę na ślubnym kobiercu. Ani rodzina mnie specjalnie o to nie naciskała, ani znajomi, ani przyjaciele…”.

Czytaj także: Bartosz Gelner szczerze o związku z Magdaleną Cielecką: „Słyszymy, że wyglądamy jak matka z synem"

Magdalena Cielecka, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Byli najgorętszą parą polskiego show-biznesu

Jednym z najgłośniejszych związków była relacja Magdaleny Cieleckiej z Andrzejem Chyrą. Kiedy się poznali, oboje byli w innych związkach. Aktorka spotykała się z Grzegorzem Jarzyną — reżyserem teatralnym, a artysta był mężem Marty Kownackiej — reżyserki castingu. Po raz pierwszy spotkali się w domu Chyrów, gdzie bywała aktorska śmietanka. To wtedy, jak podają media, Magdalena Cielecka miała zwrócić na siebie uwagę przyszłego ukochanego. Aktorka i Andrzej Chyra często spotykali się na scenie Teatru Rozmaitości, ale uczucie nie pojawiło się od razu. Najpierw połączyła ich przyjaźń, która z czasem zaczęła przeradzać się w coś poważniejszego.

Postanowili zaryzykować i dać sobie szansę. Zakończyli poprzednie związki. „Może dlatego tak się stało, że nie było dzieci, że były jakieś inne apetyty na inne rzeczy”, tak aktor komentował rozstanie z żoną w rozmowie z Rewią. W innej rozmowie z Na Żywo zwierzał się: „Przez wiele lat wiodłem spokojne życie. W pewnym momencie poczułem, że coś mnie uwiera. Być może narastał we mnie coraz większy chaos. Nagle ten niepokój stał się męczący. Starałem się go uspokoić alkoholem, trawką”.  

Zobacz też: Dzieli ich 16 lat, łączy gorące uczucie. Oto historia miłości Magdaleny Cieleckiej i Bartosza Gelnera

Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Feliksy Warszawskie 2003
Fot. Warda/AKPA

Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Feliksy Warszawskie 2003

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra szybko zostali okrzyknięci jedną z najgorętszych par show-biznesu. Nie ukrywali swojej miłości i coraz częściej pojawiali się u swojego boku na branżowych imprezach. Wielokrotnie ich drogi krzyżowały się na deskach teatru i przed kamerą. Razem w domu, razem w pracy – nierozłączni. Tworzyli duet idealny. Media podawały, że nie zawsze wszystko układało się pomyślnie. Relacja Magdaleny Cieleckiej i Andrzeja Chyry była burzliwa, przechodziła wzloty i upadki.

Zakochani rozstawali się, by za chwilę znów do siebie wrócić. Oboje mieli silne charaktery, poczucie niezależności, a także inne oczekiwania. „Oni kochają się i nienawidzą tak samo mocno”, pisała prasa. Zawrzało, gdy w 2005 roku w gazetach pojawiły się zdjęcia aktora z inną kobietą. Jednak nawet wtedy, ukochana dała mu drugą szansę. Według doniesień mediów, zainteresowanie płcią piękną miało być częstym powodem kłótni.  Znajomi pary mieli określać ich związek jako „toksyczny”. „Jest z nim, ale będzie cierpieć. Naprawdę mi jej szkoda. I to bardzo. To toksyczny związek, ale Magda tłumaczy sobie, że tak często bywa u artystów. Chyba pociesza się w ten sposób”, cytował wypowiedź informatora Pudelek.pl.

Decyzję o rozstaniu podjęli w 2008 roku. „Jeśli ludzie się zdradzają, dzieje się tak z jakiegoś powodu. Rozpada się związek. Zdrada to decyzja jednej ze stron. Brzemienna w skutkach”, mówiła Magdalena Cielecka w tym samym roku. 

Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra,Premiera filmu pt. Samotność w sieci, 07.09.2006.
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Premiera filmu pt. Samotność w sieci, 07.09.2006.

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra — jakie mają dziś relacje?

Dziś mają ze sobą świetny kontakt i przyjaźnią się. „Bardzo go cenię. Zawsze będzie bliski mojemu sercu, ale przecież od dawna każde z nas ma swoje życie”, tłumaczyła, gdy próbowano sugerować, że znów do siebie wrócili.  W innym wywiadzie dodawała: „Z osobistego punkt widzenia mój związek z Andrzejem zakończył się. Wypaliły się emocje i oboje mamy nowe życie. Został układ zawodowy i zaufanie dwojga profesjonalistów”.  

Rok temu z okazji urodzin aktorki na profilu Andrzeja Chyry pojawiło się zdjęcie byłej partnerki, której złożył życzenia. Często spotykają się w pracy na planach produkcji. Niedawno premierę miał serial z ich udziałem – Dziewczyna i kosmonauta, który możemy oglądać na Netfliksie.

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra są szczęśliwi i układają swoje życie u boku nowych partnerów. Chociaż doskonale zdają sobie sprawę, że ich historia nawet po tylu latach, wciąż budzi ogromne zainteresowanie, a oni sami darzą się szczególną sympatią.  

„Najważniejsze są zdjęcia z Andrzejem. Żartujemy, że jeśli dożyjemy późnej starości, to jedno będzie sfotografowane na pogrzebie drugiego z podpisem, w zależności, kto się pierwszy zawinie: „Kochał ją do końca” (w wersji ja umieram pierwsza) albo „Kochała go do grobowej deski” (w wersji: pierwszy jest Andrzej). Bo co mamy robić? Możemy się z tego tylko śmiać”, żartowała Magdalena Cielecka w rozmowie z weekend.gazeta.pl.

Aktorka jest szczęśliwa u boku Bartosza Gelnera, a Andrzej Chyra jest związany z Pauliną Jaroszewicz, z którą doczekał się syna, Tadeusza. „Nigdy nie bałem się o to, jakim będę ojcem. Wiedziałem, że to będzie dla mnie jak chleb z masłem”, podkreślał. 

Magdalenie Cieleckiej i Andrzejowi Chyrze życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze.  

Źródło: GlamourPlejada, Interia 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.