Film ma duże szanse na Oscara
Fot. Kadr z filmu "1917"
OSCARY 2020

Ta produkcja ma ogromne szanse na Oscara 2020! Co wiemy o filmie 1917?

Marta Baran 8 lutego 2020 17:40
Film ma duże szanse na Oscara
Fot. Kadr z filmu "1917"

Najlepszy film to jedna z tych kategorii, które wzbudzają największe emocje podczas tegorocznych Oscarów. Na liście nominowanych nie ma ani jednego przeciętnego kandydata. I chociaż zdania są podzielone, a krytycy najczęściej wskazują na wygraną Jokera, czarnym koniem ceremonii może być film 1917, który już otrzymał Złoty Glob i nagrodę BAFTA.

Fabuła filmu "1917"

Fabuła filmu skupia się na wydarzeniach z I wojny światowej i opowiada historię dwóch młodych szeregowców: Schofielda i Perry'ego. Mają oni do wypełnienia niezwykle niebezpieczną misję, od której zależy życie ponad 1600 brytyjskich żołnierzy. Otrzymują rozkaz, żeby przedrzeć się za linię frontu i przekazać decyzję o odwołaniu ataku, który oznaczałby dla całego wojska pewną śmierć. Determinacja Perry'ego jest szczególnie silna, ponieważ w szeregach, które musi ostrzec walczy jego brat.

Zwiastun filmu "1917"

Obsada filmu "1917"

1917 wyreżyserował Sam Mendes, twórca odpowiedzialny między innymi za film American Beauty oraz dwie części przygód o Jamesie Bondzie: Skyfall i Spectre. Reżyser jest również autorem scenariusza, który powstał na podstawie wojennych wspomnień jego dziadka, Alfreda Mendesa. W filmie będzie można zobaczyć znanego z serialu Sherlock czy filmu Doktor Strange Benedicta Cumberbatcha, nagrodzonego Oscarem za Jak zostać królem Colina Firtha oraz aktorów młodego pokolenia: George'a MacKaya oraz Deana-Charlesa Chapmana.

Ogólnoświatowa premiera 1917 odbyła się 25 grudnia. Film zachwycił do tego stopnia, że na rozdaniu Złotych Globów Sam Mendes odebrał statuetkę nie tylko w kategorii Najlepszy film dramatyczny, ale również Najlepszy reżyser. Jak twierdzą krytycy, niezwykłe wrażenie robi przede wszystkim sfera wizualna filmu. Czy niespodziewane zwycięstwo na Złotych Globach to tylko przedsmak wyników gali oscarowej? O tym przekonamy się już wkrótce!

Polska premiera czeka nas już 24 stycznia! 

Plakat filmu 1917:

Co wiemy o zwycięzcy Złotych Globów
Fot. Materiały prasowe

Film ma szansę na Oscara!
Fot. Kadr z filmu "1917"

Film ma szansę na Oscara!
Fot. Kadr z filmu "1917"

Film ma szansę na Oscara!
Fot. Kadr z filmu "1917"

Film ma szansę na Oscara!
Fot. Kadr z filmu "1917"

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.