OSCARY 2020

Brad Pitt najlepszym aktorem drugoplanowym. Przypominamy najlepsze kreacje gwiazdora!

Oscara 2020 zadedykował swoim dzieciom

Ida Marszałek 10 lutego 2020 02:17

Oscary 2020 Brad Pitt najlepszym aktorem drugoplanowym. Od greckiego herosa do wyluzowanego kaskadera – żadna rola mu nie straszna. Brad Pitt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów hollywoodzkich. 56 - letni gwiazdor ma na swoim koncie 4 oscarowe nominacje w kategoriach aktorskich i właśnie otrzymał pierwszą w karierze statuetkę za rolę w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”! Oscara zadedykował swoim dzieciom i podkreślił, że ich kocha. Przypominamy najlepsze kreacje aktorskie gwiazdora!

Najlepsze role Brada Pitta

Wichry namiętności (1994)

Doborowa obsada, wzruszająca historia o więzach rodzinnych i wykluczeniu, gorący czworokąt miłosny. Powodów, by obejrzeć Wichry namiętności Edwarda Zwicka jest całe mnóstwo. A jednym z najczęściej wymienianych jest fantastyczna rola Brada Pitta. Aktor wcielił się w jednego z trzech braci Ludlow - Tristana. Człowieka nieokiełznanego, kierującego się w życiu instynktem. Po śmierci młodszego brata, Samuela, rywalizuje on o względy jego żony (Julia Ormond) z najstarszym bratem Alfredem. Kobieta wybiera jednak Tristana i wybucha pomiędzy nimi płomienny romans. 

Siedem (1995)

Mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy wybierającego na swoje ofiary reprezentantów 7 grzechów głównych to jeden z najbardziej kultowych thrillerów lat 90. Film autorstwa Davida Finchera trzyma w napięciu od początku do końca. Tajemniczy zabójca nie oszczędza również śledczych tropiących jego sprawę. W tym początkującego policjanta, w którego perfekcyjnie wcielił się Brad Pitt.  Pełen ideałów żółtodziób niespodziewanie staje się jednym z pionków w morderczej rozgrywce psychopaty.   

12 małp (1995)

Film, dzięki któremu Brad Pitt otrzymał pierwszą nominację oscarową. Dystopijna wizja niedalekiej przyszłości w wykonaniu reżysera Terry'ego Gilliama. W roku 2035 ludzkość powoli wymiera na tajemniczy wirus. Ich jedyną nadzieją jest wysłanie w przeszłość ochotnika, który zapobiegnie powstaniu niebezpiecznego wirusa. Okazuje się jednak, że przybysz z przyszłości (Bruce Willis) zamiast do 1996 przenosi się do roku 1990. Tam zostaje uznany za psychopatę i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jedną z kluczowych osób, które spotyka na swojej drodze jest niebezpieczny szaleniec, w którego wcielił się genialny Brad Pitt.

Joe Black (1998)

W filmie Martina Bresta Brad Pitt wcielił się w rolę samej Śmierci! Tytułowy Joe Black zawiera z bogatym i wpływowym Williamem Parishem  (Anthony Hopkins) nietypową umowę. Podaruje mu czas potrzebny na dokończenie wszystkich ważnych spraw, a w zamian doświadczony mężczyzna zostanie jego przewodnikiem po ludzkim świecie i pokaże jak wygląda życie zwykłego śmiertelnika. Anioł Śmierci nie spodziewa się jednak, że emocje mogą być tak bolesne. Fantastyczny duet Brada Pitta z wcielającą się w córkę Parisha, Claire Forlani na stałe zapada w pamięć.

Podziemny krąg (1999)

Pomimo, że Brad Pitt za rolę Tylera Durdena w Podziemnym kręgu nie otrzymał żadnej nagrody,  jest to jedna z najbardziej kultowych postaci lat 90. Kiedy główny bohater filmu Davida Finchera, typowy pracownik korporacji poznaje Durdena, jego życie zmienia się o 180 stopni. Bohater Pitta jest wszystkim tym, czym młody yuppie chciałby być - nie krępują go żadne zasady. Panowie organizują wspólnie "Podziemny Krąg" - klub, w którym odbywają się nielegalne, zamknięte walki. Durden okazuje się jednak bardziej nieoczywistą postacią niż się na początku wydawało. 

Troja (2004)

W ekranizacji słynnej greckiej epopei w wykonaniu Wolfganga Petersena, Brad Pitt wcielił się w samego Achillesa, herosa, który swoimi dokonaniami zawstydzał bogów. Wykreowana przez słynnego aktora postać oprócz ogromnej siły i mądrości ukaże też swoją wrażliwą stronę. Film skupia się w znacznej mierze na tragicznym romansie Achillesa i pochodzącej z Troi Bryzejdy.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008)

Efekt kolejnej współpracy Brada Pitta z reżyserem Davidem Fincherem. Jedna z najpiękniejszych ról aktora, doceniona również nominacją do nagrody Akademii. Historia człowieka, który rodzi się jako starzec, by z biegiem czasu młodnieć. Na swojej drodze spotyka niewielu ludzi, którzy są w stanie go zrozumieć. Jedną z nich jest Daisy (Cate Blanchett), dzięki której Benjamin poznaje smak prawdziwej miłości.

Bękarty wojny (2009)

Fantastyczna rozprawa z II wojną światową w wykonaniu Quentina Tarantino. Wśród wielu doskonałych kreacji aktorskich z pewnością wyróżnia się tutaj Brad Pitt w roli porucznik Aldo Raina, usilnie próbującego przywrócić sprawiedliwość w opanowanym przez nazistów świecie. 

Moneyball (2011)

W filmie Bennetta Millera Brad Pitt wciela się w postać Billy'ego Beane'a, managera klubu baseballowego Oakland Athletics. Drużyna ma poważne problemy finansowe, przez co nie jest w stanie dorównać tym lepiej sytuowanym. Kiedy z grupy odchodzą czołowi zawodnicy, menadżer decyduje się na wykorzystanie niekonwencjonalnej metody, by poprawić wyniki swoich graczy. Od tej pory w pracy pomagają mu analizy komputerowe. Rola niespełnionego sportowca przyniosła Pittowi kolejną nominacje do Oscara.

Drzewo życia (2011)

Sztuka Terrence'a Malicka do konwencjonalnych nie należy. Reżyser znany jest z tego, że potrafi wyciąć w postprodukcji nawet najsłynniejszych aktorów hollywoodzkich. Brad Pitt może się jednak pochwalić rolą w jednym z najbardziej poetyckich filmów słynnego twórcy - Drzewie życie. Postać despotycznego ojca, który przeżywa utratę jednego ze swoich dzieci jest chyba najbardziej przejmującą kreacją w karierze aktora.

Pewnego razu... w Hollywood (2019)

Kolejna współpraca z Quentinem Tarantino. Tym razem hołd złożony Hollywood lat 60. Brad Pitt idealnie wcielił się w postać Cliffa Bootha, kaskadera i najlepszego przyjaciela słynnego gwiazdora filmowego. Booth miał w przeszłości problemy z prawem, jego życie komplikuje również trudna relacja z byłą żoną. Za to zawsze może polegać na swoim świetnie wytresowanym psie. Komiczna postać wykreowana przez Pitta to jeden z najjaśniejszych punktów tej nostalgicznej opowieści. Być może tym razem aktor spodobał się Akademii na tyle, że otrzyma upragnioną statuetkę! 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.