Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

BERLINALE 2019

Jedno święto kina, setki tysięcy widzów, niezliczona liczba niespodzianek...

Byliśmy z kamerą na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Zobacz relację!

Rafał Kowalski 26 lutego 2019 16:08

Większość ludzi uwielbia być miło zaskakiwana, jednak codzienność ma tendencję do wypełniania czasu znanymi i zaplanowanymi momentami. Zupełnie inaczej mieliśmy okazję poczuć się przy okazji Berlinale, którego w tym roku dzięki zaproszeniu od Mastercard, mogliśmy być częścią po raz pierwszy… Byliśmy tam z naszą kamerą.

Relacja wideo z Festiwalu Filmowego Berlinale 2019

Od 7 do 17 lutego stolica Niemiec zmieniła się w prawdziwą mekkę pasjonatów dobrego kina. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale 2019, podczas którego wyświetlono ponad 400 filmów. Co ciekawe, na wyjątkowe seanse przygotowane w ramach imprezy, bilet mógł kupić… każdy! To prawdziwy wyjątek w festiwalowym świecie, gdzie udział w większości wydarzeń zarezerwowany jest tylko dla twórców i aktorów występujących na ekranie. Tu było zupełnie odwrotnie. Organizatorzy wyszli do ludzi i na pewno dziś nie żałują tego rozwiązania. Ilość sprzedanych biletów wyniosła ponad 300 tysięcy, a o festiwalu mówiło całe miasto.

Nasz udział w Berlinale miał miejsce dzięki zaproszeniu Mastercard, które tak jak my kocha filmy i obiecujących artystów. Jedna z takich osób, Aleksandra Domańska, towarzyszyła nam w podróży. Ola przyznała, że stolica Niemiec ma w jej sercu specjalne miejsce, a doświadczenie przebywania na tak ważnym czerwonym dywanie, jak ten na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, jest jedną z tych chwil, którą bez zawahania może nazwać bezcenną.

Jak Berlinale 2019 wyglądało od kulis? Czego dowiedzieliśmy się o samym festiwalu i czym zaskoczyło nas miasto? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym materiale wideo. Do zobaczenia za rok! 

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?