Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

berlinale_festiwal_w_berlinie_mastercard
Fot. Mat.promocyjne
VIVA! Tylko u nas

Odkryj świat Międzynarodowych Festiwali Filmowych z Mastercard®

Śledź przebieg Festiwali razem z Viva!

Artykuł sponsorowany 4 lutego 2018 15:53
berlinale_festiwal_w_berlinie_mastercard
Fot. Mat.promocyjne

Mastercard® od lat wspiera kino na światowym poziomie, dlatego po raz kolejny jest partnerem trzech najbardziej prestiżowych europejskich festiwali filmowych - w Berlinie, Cannes i Wenecji. W najbliższych miesiącach przygotuj się więc na bezcenne festiwalowe przeżycia razem z Mastercard®.

Bezcenne chwile

W trakcie międzynarodowych festiwali filmowych magia kina wykracza poza ekran i czerwony dywan, niosąc za sobą duże emocje – i dla nominowanych, i dla widzów. Bycie docenionym za talent i wysiłek? Bezcenne. Obejrzenie dobrego filmu w doborowym towarzystwie gwiazd i miłośników kina? Bezcenne. Te i inne doświadczenie są możliwe dzięki Mastercard®, który od lat dokłada wszelkich starań, by spełnić marzenia kinomaniaków i pomóc im zobaczyć coś bezcennego.

Berlinale, Festiwal Filmowy w Berlinie
Fot. JAN BAUER/East News

Sezon festiwalowy

W tym miesiącu oczy filmowego świata i miłośników kina zwracają się ku stolicy Niemiec. 69. już Berlinale rozpoczyna sezon europejskich festiwali filmowych. Do września w świecie filmu będą królowały dwa europejskie miasta – Cannes i Wenecja. Ci najbardziej znani i doceniani powalczą o prestiżowe nagrody - we Francji w maju i we Włoszech na przełomie sierpnia i września.

 

Berlinale po raz 69.

Pierwsze niedźwiedzie trafiły w ręce uznanych artystów w czerwcu 1951 roku, a od 1978 Berlinale organizowane jest w lutym i rokrocznie rozpoczyna sezon prestiżowych festiwali filmowych. W tym roku Złote i Srebrne Niedźwiedzie zostaną rozdane po raz 69., a pokazy filmów rozpoczną się już 7 lutego. W tegorocznym Konkursie Głównym o statuetkę zawalczy m.in. film Agnieszki Holland „Mr. Jones”, który właśnie podczas festiwalu będzie miał swoją światową premierę. Tych, którzy ze statuetkami wrócą do domów, poznamy ostatniego dnia festiwalu – 17 lutego.

Złoty Niedźwiedź, Festiwal Filmowy w Berlinie, Berlinale
Fot. JOHN MACDOUGALL/East News


Gwiazdy na czerwonym dywanie

Festiwale w Berlinie, Cannes i Wenecji to nie tylko kino, a również świat pełen blichtru. Tutaj kreacje gwiazd wzbudzają równie wielkie emocje, co filmy! Mała czarna idzie w zapomnienie, liczy się fantazja, szyk i moda przez duże „m”! Kto w tym roku skradnie całą uwagę? Która gwiazda podbije serca krytyków mody, a czyja stylizacja okaże się modowym faux-pas? Przekonamy się wkrótce! W lutym, maju i na przełomie sierpnia oraz września kierujemy nasze obiektywy w stronę Berlina, Cannes i Wenecji. Będziemy sprawdzać i zdawać relację - kto wygrał na ekranie, a kto na czerwonym dywanie. 

Nie możecie tego przegapić! 

 

Partnerem publikacji jest Mastercard

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?