Nie chciała iść w ślady aktorki

Redakcja VIVA! 3 maja 2023 15:12

Sławę zdobyła w uznawanych dziś za kultowe serialach: 07 zgłoś się, Czterdziestolatek. 20 lat później, Och Karol, Tygrysy Europy, czy Pierwsza miłośćEwa Sałacka była jedyna w swoim rodzaju. Silna, z charakterystycznym uśmiechem, ale też smutkiem w oczach. Wydawało się, że ma wszystko: karierę, dom, kochającą rodzinę. Ale wszystko zmieniło się pewnego lipcowego dnia w 2006 roku. Jej nagła śmierć wstrząsnęła Polską. A dla bliskich aktorki – męża Witolda Kirsteina i wówczas 12-letniej córki Matyldy – była dramatycznym ciosem. Jak pociecha gwiazdy poradziła sobie z tą traumą? Jak jej życie wygląda obecnie?

Matylda Kirstein o śmierci matki, Ewy Sałackiej

Ewa Sałacka grała zazwyczaj role drugoplanowe, ale widzowie pokochali jej niezwykle barwną osobowość. Tragiczny zbieg okoliczności przerwał jej karierę. Aktorka wiedziała, że ukąszenie może zakończyć się dla niej tragicznie, dlatego zawsze miała przy sobie odpowiedni lek. Niestety, nie udało się jej uratować. Od ukąszenia nie minęły nawet dwie godziny. Zmarła w karetce do szpitala w Wołominie. To był ogromny cios dla pociechy aktorki, jednak o śmierci mamy nie dowiedziała się od razu. Była bowiem wówczas na wakacjach na Mazurach.

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej, miała wtedy 12 lat. Mogła jednak liczyć na wsparcie ojca, Witolda Kirsteina i babci, Barbary Sałackiej. „Jestem pogodzona z tym, co się stało. W dużej mierze dzięki tacie i babci”, wspominała w 2016 roku podczas rozmowy z magazynem Rewia. Jednak mimo upływu lat, wciąż trudno pogodzić się ze stratą bliskiej osoby... „Smutek i ból są we mnie cały czas, tylko nie pozwalam im sobą rządzić. Musiałam zaakceptować sytuację, żeby normalnie żyć. Nie wypierałam tego, co się stało. (...) Wypłakałam wtedy chyba wszystkie łzy. Ale dzięki temu powoli odradzałam się”, mówiła Matylda Kirstein na łamach książki Być dzieckiem legendy.

Zobacz też: Są już niemal dorośli, idą w ślady rodziców. Tak dziś wyglądają dzieci Dominiki Kulczyk i księcia Lubomirskiego-Lanckorońskiego

Jak dziś wygląda życie córki Ewy Sałackiej?

Od śmierci mamy rodzina unikała odwiedzin na działce w Arciechowie, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. I jak podały media, w końcu podjęto decyzję o sprzedaży posesji. „Już babcia nie lubiła tam jeździć, szczególnie bez mojego dziadka. On najbardziej lubił to miejsce, ale zmarł w 2010 roku. Poza tym o taki dom i działkę trzeba dbać przez cały rok, tam jest dużo pracy. Babcia już nie miała na to siły. Jednak przede wszystkim najbardziej ciążyły jej trudne wspomnienia, które wiązały się z tym miejscem. Ja sama od śmierci mamy unikałam tego miejsca. Byłam tam może dwa razy. Wcześniej spędzałam tam dużo czasu”, mówiła jakiś czas temu w rozmowie z Życiem na gorąco [cytat za Super Expressem]

Matylda Kirstein podkreślała również, że zawsze stara się mówić otwarcie o tym, co spotkało jej mamę. „Chętnie biorę udział w kampaniach uświadamiających, czym jest wstrząs anafilaktyczny. Jest to bardzo ważny temat, o którym nadal mało się mówi. Sama jestem uczulona i nawet w minionym roku byłam dwukrotnie ukąszona przez osę, co w moim przypadku skończyło się zastrzykami w szpitalu”, dodawała w tym samym wywiadzie dla „Życia na gorąco”. 

Za kilka miesięcy Matylda skończy 30 lat. Ukończyła studia na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku psychologia biznesu, nie chciała iść w ślady znanej mamy. Znajomi rodziny mówią, że ma zupełnie inny charakter. Super Express informuje, że kształciła się również na Uniwersytecie w Sienie czy Uniwersytecie Warszawskim (filologia włoska). Córka Ewy Sałackiej stara się unikać zainteresowania mediów. Od pewnego czasu jej konto na Instagramie jest zamknięte. Jak podają media, Matylda Kirstein jest w szczęśliwym związku i wspólnie z ukochanym jakiś czas temu przygotowywała się do ślubu. „Pięć lat życia w konkubinacie było całkiem cool, a jak można żyć w konkubinacie tyle, że z diamentem to już w ogóle”, napisała swego czasu na Instagramie córka Ewy Sałackiej. Wiadomo również, że wraz z partnerem we wrześniu dwa lata temu powitali na świecie dziecko — córeczkę Basię. „Dziś już wiem, że czekałam na nią całe życie”, pisała tuż po urodzeniu pociechy w mediach społecznościowych świeżo upieczona mama. 

Zawodowo pracuje dla firmy zajmującej się produkcją okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej? Odpowiedź w galerii... 

Czytaj też: Jest narzeczoną producenta TVP, dzieli ich ponad dekada. Sylwia Dekiert doczekała się trójki dzieci

Źródło; Dzień dobry TVN, Życie na gorąco, Super Express, Plejada, Telemagazyn

1/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @PIOTR LISZKIEWICZ/East News
1/9

Ewa Sałacka z córką Matyldą w 1998 roku

2/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
2/9

Ewa Sałacka z córką Matyldą Kirstein

3/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein – córka Ewy Sałackiej, Warszawa, kwiecień 2000 roku
Copyright @Marek Szymanski / Forum
3/9

Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, Warszawa, kwiecień 2000 roku

4/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein – córka Ewy Sałackiej, Warszawa, 31.05.2005 rok
Copyright @Pawel Terlikowski / Forum
4/9

Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, Warszawa, 31.05.2005 rok

5/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @PIOTR FOTEK/REPORTER/East News
5/9

Ewa Sałacka z córką Matyldą w 2006 roku

6/9
Ewa Sałacka, Barbara Sałcka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @AKPA
6/9

Barbara Sałacka – mama Ewy Sałackiej – i Matylda Kirstein w 2012 roku

7/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
7/9

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2018 roku

8/9
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
8/9

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2019 roku

9/9
Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej, 2020
Copyright @instagram.com/_matyldd
9/9

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2020 roku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.