Cezary Pazura, VIVA! 2/2020
Fot. Edyta Pazura
O tym się mówi!

Ma za sobą dwa rozwody, mimo to jego wyznanie zaskakuje. Cezary Pazura otwarcie mówi, co sądzi o kościele

"Powróciłem do wspólnoty bogatszy o zrozumienie"

Aleksandra Frankowska 7 kwietnia 2024 10:02
Cezary Pazura, VIVA! 2/2020
Fot. Edyta Pazura

Cezary Pazura  jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Chociaż ma za sobą dwa rozwody, a w trakcie drugiego małżeństwa mocno odsunął się od kościoła, los ponownie postawił na jego drodze Boga. Dziś nie obawia się mówić, że przyjaźni się z Jezusem, a wiara odgrywa w jego życiu ważną rolę.

Cezary Pazura odsunął się od kościoła

Pochodzi z wierzącej rodziny, takie wartości wpoili mu rodzice. Jego brat również gorliwie wierzy w Boga, zwłaszcza po wypadku, z którego cudem uszedł z życiem. Cezary Pazura ma bliską relację z Bogiem, jednak nie ma wielkiej potrzeby afiszowania się tym. W trakcie trwania drugiego małżeństwa z Weroniką Marczuk, odsunął się od Boga, o czym mówił otwarcie. Czas jednak ponownie zbliżył go do wiary.

CZYTAJ TEŻ: Gdy usłyszała o śmierci Tomasza Komendy, aktorka chwyciła za telefon. Odbyła trudną rozmowę z matką zmarłego

"Osoba wierząca się nie lęka! Szatanowi chodzi o to, żebyśmy się bali... Bali, że przestaną nas lubić na fejsie, że nie zaproszą na kolejny bankiet, że znikniemy z pola widzenia" - pisał w swej autobiografii.

Chociaż od 15 lat jest w związku poza kościelnym, małżeństwo z Edytą Pazurą traktuje jak najważniejsze w życiu. Pierwsze małżeństwo udało mu się unieważnić, jednak drugiego już nie. Cezary Pazura i Edyta Pazura nie mogli więc wziąć kościelnego ślubu.

"Gdyby mi ktoś 30 lat temu powiedział, że będę się dwa razy rozwodził, to bym się popukał w czoło i odparł: apage Satanas (precz, Szatanie)! Ale życie moje ułożyło się tak, a nie inaczej, więc ja z tym muszę żyć i sobie z tym radzić" - mówił na łamach "Deutsche Welle".

Cezary Pazura, VIVA! 2/2020
Fot. Edyta Pazura

Cezary Pazura o Bogu

Teraz aktor otwarcie mówi, że Bóg jest mu bliski i mimo dwóch rozwodów, wciąż przyjaźni się z Jezusem. To droga, która jest dla niego ważna w życiu.

"Różaniec jest moją tarczą, na której spotykam się z Matką Boską. Dzięki niemu mam porozumienie z całym światem" - wyznał w filmiku zachęcającym do udziału w akcji.

Chociaż z obecną żoną są po ślubie cywilnym, wspólnie realizują swoje szczęście rodzinne. Mają trójkę wspaniałych dzieci, którym również przekazują najważniejsze dla nich wartości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Była spełnieniem marzeń Agaty Mróz. Dziś córka wybitnej siatkarki ma 16 lat i wiadomo, czym się zajmuje

Cezary Pazura, Edyta Pazura, ślub, instagram
Fot. instagram.com/czarekpazura

"Dwukrotny rozwód nie odrzucił mnie od Boga, wręcz przeciwnie. To mi daje dużo do myślenia" podsumował. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.