Z ŻYCIA GWIAZD

Ta historia miłości przypomina scenariusz filmu... Jak poznali się Meryl Streep i Don Gummer?

Są małżeństwem od 43 lat!

Ksenia Krasko 18 października 2021 12:49

Meryl Streep uznawana jest za jedną z najlepszych aktorek naszych czasów. Zagrała w tak głośnych filmach, jak Sprawa Kramerów, Godziny, Diabeł ubiera się u PradyŻelazna Dama, czy uwielbiana przez widzów komedia muzyczna Mamma Mia. Dorobek artystyczny aktorki nie jest tajemnicą dla jej fanów, ale niewiele osób wie, jak dramatyczne chwile przeżyła w życiu osobistym, zanim Don Gummer pojawił się w jej życiu.

Meryl Streep i Don Gummer: historia miłości

Historia miłosna Meryl Streep i Dona Gummera przypomina scenariusz filmu. Być może nigdy by się nie poznali, gdyby nie tragiczne okoliczności w życiu młodej aktorki. W marcu 1978 roku jej wieloletni narzeczony, aktor John Cazale, przegrał walkę z nowotworem. Załamana Streep została sama, bez dachu nad głową. Zmagała się z depresją i nie umiała sobie poradzić z tak wielką stratą.

Na pomoc młodej Meryl ruszył jej brat Harry, a także jego przyjaciel – rzeźbiarz Don Gummer. To on okazał jej wsparcie w najtrudniejszych chwilach i udostępnił swoje mieszkanie, aby mogła nadal spełniać się w zawodzie aktorki.

Para zaczęła pisać do siebie listy. Na początku tylko się przyjaźnili, ale szybko się w sobie zakochali. Pobrali się we wrześniu 1978 roku, i doczekali się czwórki dzieci. Są szczęśliwym małżeństwem od ponad 40 lat!

Czym Don Gummer ujął Meryl Streep, i jak rozwinął się ich związek? Tego dowiecie się z naszego wideo. 

Meryl Streep i Don Gummer, 1980 rok

Meryl Streep, Don Gummer
Fot. GETTY IMAGES

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.