Trendy makijażowe wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free
ze świata urody

Zobacz najważniejsze looki makijażowe z pokazów na wiosnę/lato 2020!

Tak będziemy się malować już za chwilę!

Marta Cieplak 29 września 2019 11:09
Trendy makijażowe wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Paryski Tydzień Mody jeszcze trwa, ale już można wytypować najważniejsze tendencje w makijażu na wiosnę i lato 2020. Co będzie hitem? Na pewno ultrakolorowe makijaże w stylu malarskiej palety, mocno podkreślone usta w odcieniach od różu, przez czerwień aż po bordo. Do tego będziemy rysować dużo kresek eyelinerem, ale nie tylko tych klasycznych! A skórę będziemy podkreślać różem aż po linię brwi oraz bronzerem! Będzie się działo!

Trendy makijażowe na wiosnę i lato 2020

Oto najważniejsze looki, które możesz zacząć wypróbowywać już teraz!

1. Kolorowe powieki

trendy makijaż wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Christian Siriano, Iceberg, Cividini

W makijażu oczu bez dw≥och zdań królują kolory - zieleń, pomarańcz, błękit i róż. Łączy się je w dowolny sposób tworząc bajkowy look. Co ważne, przy takim makijażu nie wszystko musi być perfekcyjne – artystyczny luz jest wręcz wskazany!

2. Biały eyeliner

trendy makijaż wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Cynthia Rowley, Pamela Roland

Jednym z ciekawszych trendów w makijażu oczu na wiosnę jest też biały eyeliner. Widać go było na kilku pokazach i na każdym z nich był użyty inaczej – albo klasycznie, albo namalowano nim linie bardzo blisko brwi, a u Cynthii Rowley posłużył do stworzenia kwiatów wokół oczu. To idealny wariant na letnie festiwale! I warto pamiętać, że biały eyeliner doskonale odświeża spojrzenie i nadaje całemu makijażowi lekkości.

3. Mocno podkreślone usta

trendy makijaż wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Badgley Mischka, Vivetta, Jil Sander

Usta, jak zawsze latem, podkreślać będziemy soczystymi kolorami. Najmodniejsze będą wszelkie odcienie pomarańczu, czerwieni i różu. Uwaga: można je tez ze sobą łączyć malując każdą wargę inną pomadką jak u Vivetty! Efekt jest spektakularny!

4. Róż w roli głównej

trendy makijaż wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Sies Marjan, Jonathan Cohen, Jason Wu

Wśród kolorów w makijażu bez dwóch zdań dominować będzie róż. Od odcieni pastelowych aż po magentę. Nosimy go na ustach, powiekach i policzkach. Bardzo mocno będzie się trzymał trend nakładania różu na kości policzkowe i... powieki. Znamy ten look już z sezonu jesiennego, ale będzie równie modny latem. Więc najwyższy czas się z nim oswoić!

5. Piękna skóra

trendy makijaż wiosna lato 2020
Fot. imax tree/free

Brandon Maxwell, Proenza Schouler, Michael Kors

W kwestii cery liczą się dwa trendy – totalna neutralność i skóra wyraźnie muśnięta bronzerem. My uwielbiamy ten drugi, bo dzięki niemu zawsze możemy wyglądać jak po powrocie z wakacji. Dodatkowo umiejętnie przyciemniona skóra sprawia, że wygląda się młodziej! Uwaga: powracają także piegi! Już ich nie zakrywamy, a eksponujemy. Jeśli nie masz naturalnych, zawsze możesz je... namalować eyelinerem lub kredką!

Który z trendów podoba Ci się najbardziej? 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!