trendy na wiosnę 2021: kwiaty w makijażu
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com
Trendy wiosna 2021

Trendy wiosna 2021: bajkowy makijaż i manicure z motywem kwiatów

Taki look od razu poprawi Ci humor!

Marta Cieplak 24 marca 2021 14:30
trendy na wiosnę 2021: kwiaty w makijażu
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com

Pandemia koronawirusa sprawiła, że żyjemy w ciągłym stresie. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy odmiany – pozytywnych, wręcz bajkowych trendów w makijażu, którymi możemy się zainspirować. Doskonale widać to na Pinterescie, gdzie hasło fairycore było wyszukiwane 145% częściej niż w zeszłym roku. Co oznacza to słowo? Jest bardzo pojemne i nawiązuje one do estetyki bajek, wróżek, natury i pasteli. Dlatego po jego wpisaniu zobaczymy tysiące zjawiskowych fotografii i rysunków. Także tych z makijażami i manicurem rodem z elfickich opowieści. Dlatego poszukaliśmy dla Was najciekawszych inspiracji, które można wypróbować bez wychodzenia z domu!

Makijaż z motywem kwiatów wiosna 2021

Jeśli chodzi o bajkowy, kwiatowy makijaż na wiosnę 2021 to są dwa główne trendy. Pierwszy z nich to ozdabianie skóry żywymi płatkami kwiatów. Efekt jest powalający! A wcale nie wymaga zbyt wiele pracy. Wystarczy tylko najpierw wyrównać koloryt skóry nakładając na nią podkład, a potem przymocować do niej kwiaty za pomocą kleju do sztucznych rzęs. Jest on w pełni bezpieczny i łatwo można potem taką kwiatową ozdobę odkleić.

kwiaty w makijażu wiosna 2021

Najlepsze pędzle do makijażu na wiosnę 2021

Kwiaty mogą być duże, jak na zdjęciu powyżej, albo też malutkie (wtedy przydadzą się polne). Wybór zależy tyko od projektu, na jakim się zdecydujesz. Jeśli planujesz makijaż typowo instagramowy, wtedy wskazane będą duże płatki. Zobacz:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @oliwia.bieniuk

A jeśli planujesz taki makijaż na randkę albo na przyjęcie (oby niedługo mogły się odbywać!) idź raczej w kierunku drobnych elementów i w niedużej ilości, jak tutaj koło oka. Przyklejanie na ustach na dłuższą metę niestety się nie sprawdzi, choć wygląda zjawiskowo!

trendy na wiosnę 2021: kwiaty
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com

Drugi wariant to namalowanie kwiatów na powiece za pomocą eyelinerów albo specjalnych cieni do stosowania na mokro. Jeśli masz wprawną rękę, możesz zdecydować się na malutkie kwiaty oplatające całą powiekę:

kwiaty na powiekach makijaż 2021
Fot. Oleg Gekman/adobe.stock.com

Jeśli nie, wybierz jeden, ale większy motyw. Setki inspiracji znajdziesz na Pintereście i Instagramie, który jest nie tylko kopalnią pomysłów, ale też tutoriali!

Niektóre z tych makijaży są naprawdę bardzo proste do wykonania i wymagają jedynie podstawowych kolorów. To, co będzie niezbędne to cienki, precyzyjny pędzelek do ich nakładania.

Magda Gessler szokuje kolorowym makijażem!

Manicure z motywem kwiatów wiosna 2021

W manicure też królują kwiaty. I podobnie jak w makijażach typu fairycore, mogą być to malowane lub zatapiane pod lakierem płatki. Ich wielkość, kolor oraz ułożenie zależy wyłącznie od twojej wyobraźni. Oto, co możesz wyczarować!

Zatapiane płatki kwiatów na paznokciach:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @manicure_ideaz

 

Wakacyjny manicure Wiktorii Gąsiewskiej to hit wiosny 2021!

Przy wariancie malowanym masz możliwości jeszcze więcej. Na dobry początek proponujemy motyw stokrotki – efektowny i prosty w wykonaniu, który będzie hitem wiosny 2021:

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.