trendy na wiosnę 2021: kwiaty w makijażu
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com
Trendy wiosna 2022

Trendy wiosna/lato 2022: bajkowy makijaż i manicure z motywem kwiatów

Taki look od razu poprawi Ci humor…

Marta Cieplak 17 kwietnia 2022 15:01
trendy na wiosnę 2021: kwiaty w makijażu
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com

Pandemia koronawirusa sprawiła, że żyjemy w ciągłym stresie. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy odmiany – pozytywnych, wręcz bajkowych trendów w makijażu, którymi możemy się zainspirować. Doskonale widać to na Pinterescie, gdzie hasło fairycore było wyszukiwane 145% częściej niż w poprzednich latach. Co oznacza to słowo? Jest bardzo pojemne i nawiązuje one do estetyki bajek, wróżek, natury i pasteli. Dlatego po jego wpisaniu zobaczymy tysiące zjawiskowych fotografii i rysunków. Także tych z makijażami i manicurem rodem z elfickich opowieści. Dlatego poszukaliśmy dla Was najciekawszych inspiracji, które można wypróbować bez wychodzenia z domu!

Zobacz także: Makijaż był tajną bronią księżnej Diany. Zobacz, jak go używała, by wzmocnić swoją pozycję!

Makijaż z motywem kwiatów na wiosnę i lato 2022

Jeśli chodzi o bajkowy, kwiatowy makijaż na lato 2022 to są dwa główne trendy. Pierwszy z nich to ozdabianie skóry żywymi płatkami kwiatów. Efekt jest powalający! A wcale nie wymaga zbyt wiele pracy. Wystarczy tylko najpierw wyrównać koloryt skóry nakładając na nią podkład, a potem przymocować do niej kwiaty za pomocą kleju do sztucznych rzęs. Jest on w pełni bezpieczny i łatwo można potem taką kwiatową ozdobę odkleić.

kwiaty w makijażu wiosna 2021

Zobacz także: Najlepsze pędzle do makijażu

Kwiaty mogą być duże, jak na zdjęciu powyżej, albo też malutkie (wtedy przydadzą się polne). Wybór zależy tyko od projektu, na jakim się zdecydujesz. Jeśli planujesz makijaż typowo instagramowy, wtedy wskazane będą duże płatki. Zobacz:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @oliwia.bieniuk

A jeśli planujesz taki makijaż na randkę albo na przyjęcie idź raczej w kierunku drobnych elementów i w niedużej ilości, jak tutaj koło oka. Przyklejanie na ustach na dłuższą metę niestety się nie sprawdzi, choć wygląda zjawiskowo!

trendy na wiosnę 2021: kwiaty
Fot. Kobrinphoto/adobe.stock.com

kwiaty w makijażu
Fot. adobe.stock.com

Drugi wariant to namalowanie kwiatów na powiece za pomocą eyelinerów albo specjalnych cieni do stosowania na mokro. Jeśli masz wprawną rękę, możesz zdecydować się na malutkie kwiaty oplatające całą powiekę:

kwiaty na powiekach makijaż 2021
Fot. Oleg Gekman/adobe.stock.com

Jeśli nie, wybierz jeden, ale większy motyw. Setki inspiracji znajdziesz na Pintereście i Instagramie, który jest nie tylko kopalnią pomysłów, ale też tutoriali!

Niektóre z tych makijaży są naprawdę bardzo proste do wykonania i wymagają jedynie podstawowych kolorów. To, co będzie niezbędne to cienki, precyzyjny pędzelek do ich nakładania.

Zobacz także: Magda Gessler szokuje kolorowym makijażem!

Manicure z motywem kwiatów wiosna lato 2022

W manicure też królują kwiaty. I podobnie jak w makijażach typu fairycore, mogą być to malowane lub zatapiane pod lakierem płatki. Ich wielkość, kolor oraz ułożenie zależy wyłącznie od twojej wyobraźni. Oto, co możesz wyczarować!

Zatapiane płatki kwiatów na paznokciach:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @manicure_ideaz

 

Zobacz także: Najmodniejszy manicure na wiosnę 2022

Przy wariancie malowanym masz możliwości jeszcze więcej. Na dobry początek proponujemy motyw stokrotki – efektowny i prosty w wykonaniu, który będzie hitem wiosny 2022:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.