Laminowanie skóry
Fot. Imax Tree
Ze świata urody

Trendy urodowe: Czym jest laminowanie skóry?

To prawdziwy hit na wybiegach w Londynie i Nowym Jorku

Aleksandra Frankowska 22 września 2022 17:27
Laminowanie skóry
Fot. Imax Tree

Najnowsze kolekcje w Nowym Jorku i Londynie to nie tylko moda. To również uroda i trendy beauty, które tym razem zdominowały wybiegi. Najważniejsza w tym sezonie jest… skóra! Makijażyści i kosmetolodzy stawiają na naturalność, promienność i efekt glow, również podczas tygodni mody. Niewymuszony makijaż? To możliwe z laminacją skóry, czyli najnowszym trendem, który pokochały światowe wybiegi.

ZOBACZ TEŻ: Trendy na jesień 2022: najmodniejsze kolory i techniki malowania ust

Czym jest laminowanie skóry?

Wizażyści odpowiadają laminowaniem skóry na trendy, które od dawna pojawiają się na Instagramie i TikToku. Chodzi o przepięknie nawilżoną skórę, która wygląda niczym polana lukrem. To swego rodzaju nowy level glow make up, w jeszcze piękniejszej, naturalnej odsłonie. Na temat laminowania skóry opowiedział nieco więcej Terry Barber, dyrektor artystyczny MAC.

W kolejnym sezonie cera ma wyglądać na wilgotną, czego nie postrzegamy już jako wady. Wszyscy projektanci, z którymi pracuję, wciąż mówią o mokrej skórze, jakbyś właśnie wynurzyła się z oceanu, zeszła z tanecznego parkietu albo przed chwilą uprawiała seks.

Na czym dokładnie poleca laminowanie skóry? Jak osiągnąć najlepszy efekt?

Sekret tkwi w rezygnacji z rozświetlaczy, na rzecz kremowych i nawilżających kosmetyków. Należy więc zacząć od najlepszego kremu nawilżającego. Jego zadaniem będzie zatrzymanie w skórze jak największej ilości wilgoci, co wiąże się z jej promiennym wyglądem. Jeśli cera jest wyjątkowo tłusta lub też mieszana, warto wybrać lżejszą formułę kremu, np. z przewagą humektantów.

Laminowanie skóry
Fot. Imax Tree

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trendy jesień 2022: awangardowe makijaże

Na tak przygotowaną skórę można nałożyć podkład, najlepiej o wodnej formule, który pozwala na lekkie krycie, bez efektu maski. Ostatni etap laminowania skóry to utrwalająca mgiełka. Dzięki niej podkład utrzyma się na skórze przez cały dzień, zapewniając jej świetliste wykończenie. Jeśli masz pod ręką kremowy róż i bronzer, na koniec wykonturuj twarz. Prawda, że proste? A efekt spektakularny! 

TAGI #uroda 2022

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.